Roczne zużycie wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/06/09, 09:47

mały wróbel napisał:[...] i mam 30 M3 magazynu, obliczonego na podstawie opadów wynoszących 920 m/m (1025 w 2008!!) i 300 M2 (w przyszłości) zlewni, co zapewni domowi pełną autonomię, z nadzieją, że (negocjacje w toku) mogę również uniezależnić (oficjalnie) mój postój gite 12-14 pl. ...[...]
Hoot! :zaszokować:

Powodzenia z DDASSem... :?

Co zaplanowałaś na zabieg oczyszczający? UV?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Bullitt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 10/08/05, 21:38
Lokalizacja: Le Mans




przez Bullitt » 08/06/09, 11:16

Witam,

Wyglądam jak żart z moimi 3m3 wody...

Odpowiadając, moja instalacja jest czysto DIY i amatorska.

Z biegiem czasu zebrałem 3 zbiorniki 1000-litrowe, ten znaleziony w sześciennym plastiku na palecie.

Zainstalowano je w mojej piwnicy, tam, gdzie przechodzą rynny, bardzo proste w konfiguracji, pierwszy zbiornik odbiera wodę, gdy jest pełny, spływa do drugiego i trzeciego zbiornika, które sparowałem, aby mieć 1 litrów zbiornik pozwala uniknąć konieczności częstej zmiany zbiorników.

Mam pierwszą filtrację z tkaniną na tyle drobną, że zatrzyma duże zanieczyszczenia z dachu.

Zainstalowałem 60-litrowy wzmacniacz, a następnie 5 mikrofiltrów i dostarczam wodę do piwnicy, toalety na parterze i pralki, po utworzeniu równoległego obwodu wody deszczowej do zasilania tych elementów, projekt jest prosty, ponieważ skorzystaj z piwnicy, aby przejść przez ten równoległy obwód.

Całkowity koszt instalacji oszacowałem na około 300 euro.

Obecnie pracuję nad ulepszeniem filtracji wody, zakopując zbiornik 4500 litrów w piwnicy, aby zaoszczędzić miejsce, i wykorzystując zbiornik 1000 litrów do nawadniania kropelkowego ogrodu (obecnie mam zbiornik 200 litrów).
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/06/09, 11:37

Zainstalowano je w mojej piwnicy, tam, gdzie przechodzą rynny, bardzo proste w konfiguracji, pierwszy zbiornik odbiera wodę, gdy jest pełny, spływa do drugiego i trzeciego zbiornika, które sparowałem, aby mieć 1 litrów zbiornik pozwala uniknąć konieczności częstej zmiany zbiorników.

Nie, nie, nie wyglądasz na żart, nawet grałeś bardzo dobrze, twój pierwszy czołg służy jako główna dekantacja. (bardzo przydatne)
Odzyskałeś 1000-litrowy pojemnik PE, znowu dobra robota!

Obraz
Każdy robi to, co ma pod ręką :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 08/06/09, 12:34

Czy widziałeś wczoraj nadawany na M6 raport na temat odzyskiwania wody (w stolicy o 20:40)?

Mówił o zakopanych czołgach w Belgii, które, jeśli dobrze zrozumiałem, są obowiązkowe, w wyniku czego, gdy wszyscy się zaangażowali, ich rynek osiąga nasycenie, więc spoglądają na Francję i oferują zakopane czołgi po konkurencyjnych cenach.

I jeśli dobrze zrozumiałem (ale robiłem dwie rzeczy jednocześnie) Véolia wcale nie jest zadowolona, ​​ponieważ zużywamy mniej ich wody, a oni muszą jednocześnie przechodzić na emeryturę, dlatego rozważa wprowadzenie specjalnego podatku dla klientów, którzy korzystaj z wody deszczowej : Evil:

Myślę, że raport jest retransmitowany na stronie i późno w nocy w dni powszednie.
0 x
Gruszka Belle Helene
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/06/09, 13:53

Opodatkowanie nazywa się socjalizmem; cholera, to moja wina Obraz Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Bullitt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 10/08/05, 21:38
Lokalizacja: Le Mans




przez Bullitt » 08/06/09, 15:42

Tak, zrobiono to dostępnymi środkami, przez co podczas burzy doszło do zalania piwnicy.

Jeśli chodzi o moje zużycie energii elektrycznej, przedstawię prezentację faktur i podjętych działań.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/06/09, 21:18

Gruszka Belle Helene napisał:[…]I jeśli dobrze zrozumiałem (ale robiłem dwie rzeczy jednocześnie) Véolia wcale nie jest zadowolona, ​​ponieważ zużywamy mniej jej wody, ale jednocześnie muszą kontynuować odchodzenie na emeryturę, więc rozważają specjalny podatek dla klientów korzystających z wody deszczowej : Evil: [...]
W najmniejszym stopniu nie szkoda mi Véolii i innych (Bouygues itp.), ale wydaje mi się zupełnie normalne, że płacę za sprzątanie skażonej przez nas wody. Dlatego płacenie takiego samego podatku sanitarnego (i tylko tego) za zebraną wodę deszczową trafiającą do kanałów ściekowych (zwłaszcza przez toalety) co za wodę sieciową nie tylko wydaje mi się normalne, ale też wpisuje się w ścisłą logikę obywatelską…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 08/06/09, 23:04

Witam,

Hoot!
Powodzenia z DDASSem...
Co zaplanowałaś na zabieg oczyszczający? UV?

negocjować..., zobaczymy..
ale chyba do wody sanitarnej....
Mam nadzieję, że nie na wodę pitną, jeśli ją zaakceptują.... (raczej filtracja)


I jeśli dobrze zrozumiałem (ale robiłem dwie rzeczy jednocześnie) Véolia wcale nie jest zadowolona, ​​ponieważ zużywamy mniej ich wody, a oni muszą jednocześnie przechodzić na emeryturę, dlatego rozważa wprowadzenie specjalnego podatku dla klientów, którzy korzystaj z wody deszczowej

należy także pamiętać, że nie jest to „podatek” od wody deszczowej, ale po prostu, w przypadku osób korzystających z sieci kanalizacji zbiorowej, zainstalowanie licznika wtórnego (w ramach dostawy) na tę „inną” wodę zużywaną w domu, aby móc go również policzyć do obliczenia „tantiemy urządzenia sanitarne"….
zatem wystarczy policzyć 100% wody zużytej w domu i odprowadzonej do sieci, aby za 100% zrzutu pobrać opłatę...

W najmniejszym stopniu nie szkoda mi Véolii i innych (Bouygues itp.), ale wydaje mi się zupełnie normalne, że płacę za sprzątanie skażonej przez nas wody. Dlatego płacenie takiego samego podatku sanitarnego (i tylko tego) za zebraną wodę deszczową trafiającą do kanałów ściekowych (zwłaszcza przez toalety) co za wodę sieciową nie tylko wydaje mi się normalne, ale też wpisuje się w ścisłą logikę obywatelską…

Dokładnie .....

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 09/06/09, 08:44

ok za podatek od utylizacji w końcu płacimy za usługę, ale w tym przypadku nie wolno nam pobierać opłaty za to co nie wraca do sieci. na przykład za każdym razem, gdy konsument używa kranu do podlewania swoich roślin, napełnia rondel i wylewa wodę przez okno (co często zdarza się w moim przypadku: woda z gotowania ziemniaków jest doskonałym środkiem chwastobójczym!)

wymagałoby to całkowitego przeglądu systemu rozliczeniowego: już nie na pobieranej wodzie, ale ponownie wprowadzanej do obiegu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 09/06/09, 08:54

Ja, który mieszkam na wsi i dlatego nie dysponuję zbiorową sanitacją, niczego w kolektywie nie odrzucam.

Mamy zbiornik na ścieki i co 5 lat płacimy za jego opróżnianie.
0 x
Gruszka Belle Helene

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146