Kompost komunalny, odniesienia i objaśnienia

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
piec do wypalania cegły
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/04/09, 11:40

Kompost komunalny, odniesienia i objaśnienia




przez piec do wypalania cegły » 21/04/09, 11:49

Bonjour à tous,
Obecnie prowadzę A badanie dotyczące zakładania kompostu komunalnego lub kompostu lokalnego. Istnieje jednak niewiele wyjaśnień i odniesień dotyczących tej techniki kompostowania. W szczególności próbuję dowiedzieć się, czy jest to możliwe w miejskiej gminie podmiejskiej (tj. bez rolnictwa, w pobliżu dużego miasta, ale bez budownictwa zbiorowego) z skoszonej trawy mieszkańców.

Musiałbym więc wiedzieć, czy ludzie wiedzą trochę o zasadzie, jej kosztach i różnych zasadach, których należy przestrzegać przy jej wdrażaniu i działaniu.

Podobnie próbuję oszacować „składowisko”, które stanowią odpady zielone dla gminy. W tym celu próbuję oszacować powierzchnię ogrodów, ale wtedy nie mogę przeliczyć powierzchni ogrodu na roczne koszenie trawnika (w tonach iw m3).
W zasadzie mógłby mi ktoś powiedzieć ile kg/rok (i m3/rok) odpowiada 1m2 ogrodu do skoszenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 21/04/09, 21:01

Czy możesz określić, w jakim kontekście przeprowadzasz to badanie?

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiesz: skoszona trawa to tylko jeden element „odpadów zielonych”, do których należy dodać ścinki krzewów i liście.

Kompostowanie trawy jest trudne, ponieważ jest bardzo bogata w pierwiastki azotowe i ma niską zawartość węgla. Nagrzewa się bardzo szybko i mocno, wydzielając zapachy i odcieki.

Czy nie byłoby lepiej zamiast zbierać ścinki na specjalnej platformie w celu ich przetworzenia (a następnie redystrybucji!), informując producentów tych „odpadów”, że jest dla nich możliwe i korzystne przechowywanie tej materii organicznej na miejscu, z korzyścią dla ich ogrodu i portfela*?

W ogrodzie kompostowanie nie jest nawet konieczne, wystarczy rozrzucić ścinki między roślinami, tworząc ściółkę (w cienkiej warstwie nie zachodzi fermentacja, ponieważ szybko wysycha).
Dla tych, którzy nie interesują się roślinami ozdobnymi lub warzywami, istnieje możliwość koszenia nożem do mulczowania i pozostawienia wszystkiego na swoim miejscu: prościej umrzesz!

*Więcej nawozów do kupienia i mniejsze koszty dla społeczności (=podatki).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/04/09, 21:18

+1 z Ahmedem, ale ogólnie tereny zielone utrzymują również drzewa i krzewy...

Odpowiadając na główne pytanie: nie znam „średniego” wzrostu trawy, ale wiem, że różni się on znacznie w zależności od:

a) średnia wysokość cięcia (= liczba cięć w ciągu roku...)

b) ale przede wszystkim: klimat regionu w tym (zwłaszcza) opady!

Należy również uwzględnić rodzaj trawnika, jego orientację, sposób użytkowania (strat zdeptany generalnie gorzej rośnie)...

Ostatecznie myślę, że bardzo trudno jest oszacować „tonaż” produkcji bez ryzyka 100% błędu…
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 21/04/09, 22:47

dobry wieczór

Najłatwiejszym sposobem uzyskania informacji na temat produkcji kompostu jest uzyskanie informacji od ADEME.
W każdym dziale musi być przedstawiciel.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 22/04/09, 06:46

W odpowiedzi na Ahmada
Produkt koszenia w ściółce nie jest dobry, ponieważ jeśli nie nałożysz bardzo mało, nie wyschnie.
To fermentuje i tworzy dość ciasną warstwę, która przytłacza korzenie, a zioła fermentują. Sprzyja to również na przykład pojawieniu się milliou w ziemniakach. próbowałem
Aby go skompostować, musisz go zmieszać z czymś innym. Jeśli to możliwe, pozwól mu trochę wyschnąć.
0 x
bizancjum007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/01/09, 21:43
Lokalizacja: Bruksela

kompost




przez bizancjum007 » 22/04/09, 11:50

w Brukseli stworzyliśmy projekt, który działa bardzo dobrze (12000 XNUMX ton przetwarzanych rocznie).
w miesiącu kwiecień/maj robimy mini szkolenia z kompostowania (które poprowadzę w ramach mojego stowarzyszenia "LESRA")
tutaj jest adres strony internetowej
urb.ecoconseil@brucity.be
brusselsenvironment.be, aby zapoznać się z broszurą dotyczącą kompostowania

Powodzenia
oto adres mojego stowarzyszenia


„Dzieci w sytuacjach ulicznych w Afryce” (LESRA).
http://sites.google.com/site/lesenfants ... tionderue/
http://www.facebook.com/groups/edit.php ... 6897429392
potrzebuje tej energii, która was ożywia.
Dziękujemy i zapraszamy do tej akcji.
Dan
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 22/04/09, 13:06

Filip 53 powiedział:
Produkt koszenia w ściółce nie jest dobry, ponieważ jeśli nie nałożysz bardzo mało, nie wyschnie.
To fermentuje i tworzy dość ciasną warstwę, która przytłacza korzenie, a zioła fermentują.

Pełna zgoda, tak właśnie napisałem. Wygodniejszym rozwiązaniem jest suszenie go w pokosach (= zakrętach) przed rozłożeniem grubych warstw.

Kompostowanie to pozornie łatwe rozwiązanie, które niezmiennie prowadzi do znacznych odpadów, najpierw w transporcie, a następnie w produkcie końcowym (znaczne zmniejszenie objętości i pozytywny wpływ na glebę). Ten ostatni punkt nie jest brany pod uwagę, ponieważ redukcja wolumenu jest obecnie priorytetem dla władz lokalnych.

Główną ideą kompostowania* jest jak najszybsza mineralizacja materii organicznej poprzez outsourcing transformacji, podczas gdy mulczowanie obejmuje glebę tym recyklingiem, podobnie jak jej naturalna funkcja.

*Oczywiście kompostowanie jest uzasadnione w niektórych przypadkach, gdy nie ma innego wyjścia.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
piec do wypalania cegły
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/04/09, 11:40




przez piec do wypalania cegły » 24/04/09, 11:53

Dziękuję za odpowiedzi
Próbuję więc w imieniu społeczności przedstawić propozycje ograniczenia faktu, że odpady zielone, a właściwie ścinki trawnika, trafiają do odpadów domowych.
Oczywiście jazda na rowerze po trawie to wymarzone rozwiązanie, ale nie każdy ma takie samo postrzeganie recyklingu i woli mieć ogród przypominający pole golfowe....
Krótko mówiąc, zainteresowałem się wtedy kolektywnym kompostowaniem, które pozwala ludziom wziąć na siebie pewną odpowiedzialność. Problem polega na tym, że muszę dokonać finansowego oszacowania kosztów kompostowania. Tyle, jeśli chodzi o kontekst.

Rozumiem, że koszenie trawnika nie może być zatem zważone. Szkoda, ja robię inaczej.

W przeciwnym razie chciałbym wiedzieć, czy odpady zielone (mieszanka węgla i azotu) w pryzmach iw dużych ilościach powodują odcieki? Dokładniej, chciałbym wiedzieć, czy istnieją szkodliwe skutki dla rozkładu odpadów zielonych na wolnym powietrzu? Zakładam, że ten rozkład jest monitorowany (przewracanie, przestrzeganie suchej/mokrej mieszanki, ...)...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 24/04/09, 12:52

Cześć Furbinet,

W gminie moich rodziców (podmiejskie przedmieście bez większego zainteresowania niż inne) gmina oferuje mieszkańcom kompostowniki. Mamy jednego, nieźle. To kilka drewnianych desek mocowanych za pomocą plastikowych zawiasów i słupków. Nie najwyższej jakości, ale jest ok... Było nawet małe szkolenie z kompostowania w czasie powrotu z bazaru.

Aspekt edukacyjny nie jest zły, ponieważ nie zadowalamy się już rozmowami o kompostowaniu, ale próbujemy w prawdziwym życiu. W gminie zmniejsza się ilość odpadów zielonych.

To może być ciekawy kompromis.
0 x
piec do wypalania cegły
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/04/09, 11:40




przez piec do wypalania cegły » 24/04/09, 13:21

dziękuję Rulianie za odpowiedź.
W rzeczywistości gmina, w której robię to badanie, stworzyła już indywidualne kompostowniki, ale są one niewystarczające dla odpadów zielonych, w szczególności zbyt dużych ścinków trawnika. Z tego powodu kompost zbiorowy wydaje mi się interesujący, ponieważ wydaje mi się, że może pozwolić na ważniejsze kompostowanie.
W rzeczywistości nie mogę znaleźć rozwiązań dla kompostowania odpadów zielonych między indywidualnym kompostownikiem a przemysłową platformą kompostującą... Czy ktoś ma rozwiązanie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 54