Paris Motor Show 2008: zbyt zielony, żeby być szczerym?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Paris Motor Show 2008: zbyt zielony, żeby być szczerym?




przez Christophe » 03/10/08, 09:05

Myślę, że edycja salonu samochodowego 2008, który właśnie się rozpoczyna, obiecuje dobrą warstwę Greenwashing ze strony wszystkich producentów samochodów, którzy przedstawiają swoje ekologiczne protopipo, kontynuując je ropa naftowa klasycznego rozwoju.

Ropa naftowa to łatwość i opłacalność, prawda, panie Renault?

Temat ten ma zatem na celu zebranie różnych ciekawych informacji o świecie...

Myślisz, że Heuliez tam będzie?
https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... t6271.html

Zaczynam!

Świat: kryzys finansowy rozmywa plany francuskich producentów samochodów

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu zawirowania w świecie finansów są w głowach wszystkich przywódców. W ciągu zaledwie kilku miesięcy obawy zmieniły się radykalnie. Ani PSA, ani Renault nie odważają się widzieć wyjścia z kryzysu. Jedno jest pewne: wyścig o udziały w rynku nie ma już znaczenia.

Obraz

Pomimo widowiska towarzyszącego każdej rewelacji nowego modelu, wczoraj podczas dni prasowych Salonu Samochodowego w Paryżu liderzy głównych producentów najwyraźniej myśleli gdzie indziej. Przyspieszone pogorszenie sytuacji na głównych rynkach motoryzacyjnych, począwszy od Stanów Zjednoczonych (-27% we wrześniu), a także niepokojące wieści z sektora bankowego wyraźnie szkodzą tej partii. Na giełdzie główni światowi producenci również stracili średnio 14% w ciągu ostatnich ośmiu sesji, a indeks sektorowy Bloomberg spadł do najniższego poziomu od trzech lat.

„Na stoiskach Peugeot i Citroën pokazujemy ogrom pracy naszych zespołów przez kilka miesięcy. Jednak dziś moje obawy są wyraźnie inne, przyznaje Christian Streiff, prezes PSA. Moimi priorytetami są na przykład zapewnienie naszej płynności lub zwrócenie uwagi na naszą spółkę zależną banku PSA Finance. To nie pierwszy kryzys, jaki przeżywam jako przemysłowiec, ale zanurzenie się w takiej mgle jest dla mnie nowością. »


http://www.lesechos.fr/info/auto/4780481.htm

Chcę powiedzieć: dobra robota! nie ty?
Dobrze zrobiony? Bo tak się dzieje przez naśmiewanie się z ust swoich klientów...Przykład dla Renault: https://www.econologie.com/renault-vesta ... -3752.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Koncepcja Renault ZE




przez Christophe » 03/10/08, 09:11

Tutaj, Remundo, jest pudełko, o którym marzyłeś:

Wywodzący się z Renault Kangoo be bop, ZE Concept (ze zerową emisją) ma być pojazdem o 100% zoptymalizowanym bilansie energetycznym. Projekt ten stanowi integralną część podejścia producenta do diamentu w masowym rozwoju samochodu elektrycznego do roku 2011.

Obraz

Dzięki kompaktowym wymiarom (3,95 m długości i 1,85 m wysokości) ZE Concept jest pojazdem miejskim. Jego silnik elektryczny w połączeniu z akumulatorami litowo-jonowymi rozwija maksymalną moc 70 kW przy momencie obrotowym 226 Nm

Obraz



ZE jak Ze pieprzy cię?

Ale co za gówno w pudełku!! Przeczytaj recenzje tutaj:
http://www.leblogauto.com/2008/10/mondi ... ncept.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 03/10/08, 10:10

Mimo wszystko ta historia kryzysu samochodowego jest tak samo dziwna: czekałem do września 2008 r., a sprzedaż wzrosła o 8% w porównaniu do września 2007 r.… Czy mogłem źle słyszeć? :zmarszczyć brwi:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 03/10/08, 10:32

W ciągu roku może być na pewno mniej, prawda? Tak czy inaczej, nie marzcie: konstruktora samochodów i dewelopera należy wrzucić do tego samego worka!

Dla nich kryzys nie jest wtedy, gdy spada, ale wtedy, gdy nie rośnie tak bardzo jak wcześniej…

Pewne jest, że Renault osiąga obecnie duże zyski i jednocześnie przenosi się! Czy wiedząc, że głównym udziałowcem jest państwo, uważa Pan, że jest on niewinny?

I pomyśleć, że Sarko uruchamia obecnie plan pomocy na rynku nieruchomości, tak aby profesjonaliści w okolicy, wielkie świnie (ci, którzy uważają to określenie za przesadzone, to ci, którzy nigdy nie pracowali w sektorze nieruchomości), którzy zarobili miliardy w ciągu ostatnich 5 lat, zarobisz jeszcze więcej ciasta finansowanego z TWOICH podatków!

Oczywiście na okładce jest tak: we Francji brakuje zakwaterowania... ale tak, tak i twojej siostry!! Idź i powiedz to oszustom planu Robiena!! https://www.econologie.com/forums/la-rentree ... t5984.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Koncepcja Renault ZE




przez Remundo » 03/10/08, 13:03

Christophe napisał:Tutaj, Remundo, jest pudełko, o którym marzyłeś:

Wywodzący się z Renault Kangoo be bop, ZE Concept (ze zerową emisją) ma być pojazdem o 100% zoptymalizowanym bilansie energetycznym. Projekt ten stanowi integralną część podejścia producenta do diamentu w masowym rozwoju samochodu elektrycznego do roku 2011.
Obraz



ZE jak Ze pieprzy cię?

: Chichot:
Uspokój się, Christophe... Renault całkowicie przegapiło pociąg do pojazdów elektrycznych, a jeszcze bardziej hybrydowych. Próbuje więc nadrobić zaległości, pokazując Kangoo Flashie poza miejscem zaplanowanym dla Saint Glinglin. Swoją drogą nie widziałem zasięgu auta...

W przeciwnym razie rzeczywiście uważam, że niezbędny jest miernik pojazdu. I czysto elektryczny, kopie mnie umiarkowanie, nawet w mieście: co się dzieje na peryferiach, jeśli facetowi nie ma już baterii? będzie się to często zdarzać, zaufaj mi: niedowymiarowanie pakietu, starzenie się pakietu, ponieważ jego wymiana jest droga... a także dlatego, że ciasna siatka stacji ładowania nie jest na jutro.

Mój idealny pojazd do użytku osobistego (wieś):
- Samochód dostawczy Kangoo lub Renault Express
- okazjonalnie silnik cieplny o mocy 30 KM
- Silnik elektryczny o mocy 60 KM.
- zasięg elektryczny 100 km
- dodatkowa autonomia w termicznym 200 km.
- hak holowniczy.

A po namyśle mieszkańcy miast powinni zdać sobie sprawę, że oferowane im „cukierkoworóżowe” zabawki nie odpowiadają ich potrzebom. Idealnym pojazdem miejskim byłby silnik Twingo 40 KM elektryczny + 10 KM mini. do ładowania akumulatorów, o długości x szerokości 3m50 x 1m60, całkowita autonomiczność 200 km.

Dzięki temu możesz bez wpadania w panikę wybrać się na zakupy i zabrać dzieci do szkoły... lub zabrać na pokład 2 osoby dorosłe na spokojne spacery.

Ale takiej specyfikacji nigdzie nie widziałem. Widziałem plastikowe kostki mydła z 4 niezhybrydyzowanymi kołami : Lol:
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/10/08, 13:07

Christophe: moderatorze, musisz sam siebie moderować.
Myślę, że w tym poście są dwa słowa, które nie są na czasie.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 03/10/08, 13:34

Dirk Pitt napisał:Myślę, że w tym poście są dwa słowa, które nie są na czasie.


? Znalazłem Renault, ale tego drugiego nie widzę : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132