Transport przyszłości

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
album na wycinki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/08/06, 04:53

Transport przyszłości




przez album na wycinki » 17/08/06, 20:13

... Prawdą jest, że w prognozach na rok XNUMX każdy widział siebie ze swoim ekologicznym latającym samochodem... Ostatecznie trzeba przyznać, że sprawy pozostały znacznie bardziej przyziemne, niż się spodziewano.
Cóż, w przeciwnym razie oto moje własne podsumowanie pomysłów, bardzo szybko:
- Nie sądzę, żeby samochód antygrawitacyjny był w tej chwili możliwy, ponieważ wymagałby naprawdę dużo energii elektrycznej, biorąc pod uwagę jego objętość i ciężkie, ponadgabarytowe magnesy.
Być może w przyszłości samochody z akumulatorami nuklearnymi (nie zanieczyszczają, tylko wypuszczają trochę pary, obecnie badane) Samochody elektryczne lub roślinne na razie raczej zanikają (spór gospodarczy), ale tutaj wciąż jest model fotowoltaiczny… http://www.mcgill.ca/news/2003/spring/isun/
W przeciwnym razie prawdą jest, że ciężkie pojazdy stwarzają problemy (na przykład jednorazowy lot samolotem w obie strony Paryż/Sanfrancisco powoduje tyle samo zanieczyszczeń, co samochód w ciągu całego jego życia, co nie przeszkadza w tym, że emituje duże ilości zanieczyszczeń...)
Cóż, jeśli chodzi o resztę mojego przewodnika, niektóre pomysły są już w fazie opracowywania (na przykład tuba, którą można zobaczyć w kilku książkach SF, a także w SetVie...)
0 x
Pierwszym wielkim odkryciem człowieka jest z pewnością Ogień. Poza tym, aby się nad tym zastanowić, to prawda, że ​​wiedza jest trochę jak wielki ogień: walcząc o nią, niewiele służy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 17/08/06, 20:43

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118