Wiatr: budowa pionową turbinę wiatrową osi od A do Z

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Gromove
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/05/07, 22:08
Lokalizacja: Sotteville-les-Rouen (76)




przez Gromove » 04/05/07, 22:21

Nie przeczytałem wcześniej wszystkich stron, ale chciałbym majstrować przy małej turbinie wiatrowej bardziej symbolicznej niż naprawdę wydajnej, z częściami ratunkowymi (nie mam gotówki, tylko po to, by majsterkować ). Turbina wiatrowa o osi pionowej opisana na pierwszej stronie wydaje się łatwa do osiągnięcia, ale mam duże luki w polu elektrycznym ...
Więc pierwsze pytanie (pójdę tam krok po kroku): wyobraź sobie, że biorę alternator samochodowy. Co to sprawia, że ​​jestem obecny? Alternatywny czy ciągły? Czy istnieje potrzeba dostosowania? Jak dostosować dostarczany prąd do sektora, aby go wstrzyknąć?
0 x
Laurent, 36 lat, żonaty, 2 dzieci, zrób to sam.
Nie ma małych gestów, jeśli są ich miliony!
„Moje zdjęcia, osiągnięcia i różne zajęcia są włączone Mój blog"
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/05/07, 22:32

Witaj, prąd opuszczający automatyczny alternator jest ciągły, w przybliżeniu między 12 a 14 V. Następnie będziesz musiał przekształcić go w alternatywę, albo za pomocą konwertera, albo za pomocą falownika odzyskiwania z powodów akumulatorowych HS (to jest ...). Z drugiej strony, w odniesieniu do zastrzyku w sektorze twojego prądu, jest to kolejna para rękawów ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 05/05/07, 10:41

Philippe Schutt napisał:Bądź ostrożny, znajdując się w strefie ZDE (strefa rozwoju wiatru), w przeciwnym razie może być konieczne zdemontowanie pięknej turbiny wiatrowej : Evil:


Arg Nie wiedziałem o tym ...

Więcej informacji tutaj dla zainteresowanych:
http://carrefourlocal.senat.fr/lettre_hebdo/
List 232: http://carrefourlocal.senat.fr/lettre_h ... re232.html

Jednak uwaga w przypadku osób fizycznych ta „reguła” niekoniecznie dotyczy osób, ponieważ:

tylko turbiny wiatrowe znajdujące się na obrzeżach strefy rozwoju energetyki wiatrowej korzystają z obowiązku nałożenia na EDF zakupu tak wytworzonej energii elektrycznej.


-> Czyli w produkcji samochodowej nie ma problemu ... z wyjątkiem właśnie problemu przechowywania (wątpię w jego ekologiczną efektywność przy użyciu baterii chemicznych ...)

Zgodnie z jego artykułem L. 553-1, budowa turbin wiatrowych, którego wysokość jest większa lub równa 12 metrom, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.


Czy a priori do 12 m jest mniej regulowane? Wreszcie to rozumiem ... więc 12 m to już piękna bestia ...

ps: Myślę, że powinien zostać utworzony konkretny temat dotyczący tych „zasad”.
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 12: 13, 2 edytowany raz.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/05/07, 11:15

Christophe napisał:
Zgodnie z jego artykułem L. 553-1, budowa turbin wiatrowych, którego wysokość jest większa lub równa 12 metrom, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.


Czy a priori do 12 m jest mniej regulowane? Wreszcie to rozumiem ... więc 12 m to już piękna bestia ...

ps: Myślę, że powinien zostać utworzony konkretny temat dotyczący tych „zasad”.


Witam,
Precyzja, ta wysokość 12 m oznacza od ziemi do środka obrotu gondoli lub śruby napędowej !!
To pozwala mieć "piękną maszynę" w ogrodzie !!
Uważaj jednak na obowiązkowe „oświadczenie o pracy” we wszystkich przypadkach !!
Ponadto nie wiem, czy w tym przypadku nie obowiązuje inna zasada: „Urządzenie na szczycie masztu musi być wpisane w sześcian o krawędzi 4 m”

Obelix
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 05/05/07, 11:55

Tak, Obelix, więc fajnie byłoby stworzyć konkretny temat: francuskie prawo i turbiny wiatrowe, prawda?
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/05/07, 12:35

Christophe napisał:Tak, Obelix, więc fajnie byłoby stworzyć konkretny temat: francuskie prawo i turbiny wiatrowe, prawda?


Witam,

TAK Christophe, ale prawo francuskie jest tak dwuznaczne, że ogólnie trudno jest odpowiedzieć.
Każdy przypadek jest specyficzny i zasługuje na specjalne studium!
Na przykład, jeśli gmina ma PLU, prawo nie jest takie samo, jak gdyby go nie posiadało. Jeśli obszar jest sklasyfikowany, prawo również jest inne.
Jeśli znajdujemy się w strefie „rozproszonego środowiska”, nie jest to to samo, co w strefie „podmiejskiej”!
Nie wspominając o wyjątkach związanych z jakością lokatora.
Przykład, mogę samodzielnie złożyć 12 metrowy maszt z antenami 4 metrowymi bez pytania nikogo o nic, ale jeśli postawię turbinę wiatrową mam "deklarację pracy" do wykonania i zgodnie z prawem maszt musi być złożony przez firma !!

Stąd zainteresowanie dobrą znajomością klasyfikacji obszaru i gminy przed przystąpieniem do instalacji, która różni się od zwykłej „klasycznej”.

Obelix
0 x
Céline OLERON
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/06/07, 08:41
Lokalizacja: IDF
x 1

mini eole do centrum rekreacji




przez Céline OLERON » 13/06/07, 08:50

bonjour,

Pracuję nad ekologicznym projektem mieszkaniowym z dziećmi.

Chcę zbudować pionowe turbiny wiatrowe z wodą, gdzie mogę znaleźć plany?

dziękuję Christophe'owi za skontaktowanie mnie z webmasterem mini éole.

@ +
0 x
Céline OLERON
Animator przyrody : Idea:
Courbevoie
yanyan26
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 23/12/06, 16:27
Lokalizacja: Drôme (26)




przez yanyan26 » 23/01/08, 20:36

Bonjour à tous


Mam projekt produkcji energii wiatrowej

Planowałem zrobić to z generatora generatora 2500 w 220 v tanie 200 euro, które kupiłbym lub nie zgodnie z twoją radą.
Z drugiej strony nie wiem, jak szybko silnik napędza go, aby mieć tę moc

Czy można użyć takiego generatora do budowy turbiny wiatrowej? Jak szybko powinien się obracać
-Mieszkam w dolinie Rodanu, gdzie jest wiatr mistral lub południowy, krótko mówiąc, dni bez wiatru są rzadkie.

Jeśli możesz udzielić mi porady, jestem zainteresowany

Merci d'Avance

A+
0 x
http://yanyan.26.free.fr/


Natura jest idealną równowagą, jeśli potrafisz na nią spojrzeć, może odkryć swoje tajemnice.
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/01/08, 20:59

Cześć Yanyan

Generator generatorowy jest zazwyczaj bezpośrednio połączony z silnikiem cieplnym
Jego nominalna prędkość obrotowa wynosi prawdopodobnie 3000 obrotów na minutę
Jest znacznie szybszy niż śmigło turbiny wiatrowej (z osią pionową i poziomą)
Konieczne będzie pomnożenie prędkości śmigła
2500 W, jest to również znacząca moc, o średnicy około 4 m dla konwencjonalnej turbiny wiatrowej
Ponadto nie należy oczekiwać regularnego wytwarzania prądu, zarówno pod względem mocy, jak i częstotliwości, ponieważ wiatr jest zmienny
Krótko mówiąc, ten typ generatora nie jest tak naprawdę odpowiedni do tego zastosowania
Możesz jednak przeszukać sieć, aby znaleźć tego typu kompilacje
Co więcej, informacje na temat turbin wiatrowych o pionowej osi są trudniejsze do znalezienia
powodzenia

A+
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 24/01/08, 00:06

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72