Wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Christophe » 27/04/22, 17:24

Za chuj jak zwykle z tobą Elman!
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez BaudouinLabrique » 26/05/23, 09:31

Interesujące byłoby asynchroniczne połączenie Savoniusa z Darrieusem, a jak przeczytasz poniżej z wieloma referencjami uniwersyteckimi, wydajność wzrasta wtedy o 20% do 30%: Savonius zaczyna się znacznie szybciej, a Darrieus uruchamia się wcześniej (https://www.retrouversonnord.be/HYBRIDE ... RRIEUS.pdf)

Te dwa pionowe wirniki są lepsze niż (klasyczny) poziomy wirnik (śmigło) w środowisku miejskim (szczegóły w poprzednim pliku)

Z drugiej strony, studiując również taki system, na podstawie tego, co Audi zrobiło w Hiszpanii (Majorka), wyobraziłem sobie, że jako alternator moglibyśmy wtedy użyć silnika samochodu elektrycznego. zaprojektowany do przejechania ponad półtora miliona kilometrów!). Zobacz moje małe studium: https://www.retrouversonnord.be/moteur-recup-leaf.pdf
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Forhorse » 26/05/23, 14:17

Zamierzasz odkopać wszystkie stare tematy, które mówią o turbinach wiatrowych, żeby nas wkurzyć swoim gównianym pomysłem?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez phil59 » 26/05/23, 18:43

Forhorse napisał:Zamierzasz odkopać wszystkie stare tematy, które mówią o turbinach wiatrowych, żeby nas wkurzyć swoim gównianym pomysłem?


Dlaczego kurwa?

To rozwiązanie, może nie najlepsze, ale z ciekawością zobaczyłbym rzeczywiste wyniki w różnych miejscach.

Zawsze mówię, dopóki nie spróbujesz, nie wiesz, czy to działa, czy nie.

W moje panele fotowoltaiczne zainwestowałem 2 franki 6 sous i działa, a inwestycja zwraca się po 2-3 latach, ale wiem, że potem nie zarobię dużo, będzie to około 100 do 150 euro rocznie, ale za inwestycję w wysokości około 300 euro niewielka produkcja, z której większość jest konsumowana, i niewiele do oddania do sieci.

Kiedyś nawet podłączyłem obieg chłodzenia samochodu, do centralnego ogrzewania, żeby zobaczyć...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez sicetaitsimple » 26/05/23, 19:02

phil59 napisał:Dlaczego kurwa?

Ponieważ mówimy o dwóch typach nałożonych na siebie turbin wiatrowych, z przekładnią planetarną między nimi, w skrócie, naprawdę prosta rzecz, którą każdy może sobie wyobrazić, będzie cholernie dobrze działać w swoim ogrodzie...
Ale poczekamy na wyniki, jest na tyle obiecujący, że jego promotor z pewnością zainstaluje taki u siebie....
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez BaudouinLabrique » 26/05/23, 19:04

phil59 napisał:
Forhorse napisał:Zamierzasz odkopać wszystkie stare tematy, które mówią o turbinach wiatrowych, żeby nas wkurzyć swoim gównianym pomysłem?


Dlaczego kurwa?

To rozwiązanie, może nie najlepsze, ale z ciekawością zobaczyłbym rzeczywiste wyniki w różnych miejscach.

Zawsze mówię, dopóki nie spróbujesz, nie wiesz, czy to działa, czy nie.

W moje panele fotowoltaiczne zainwestowałem 2 franki 6 sous i działa, a inwestycja zwraca się po 2-3 latach, ale wiem, że potem nie zarobię dużo, będzie to około 100 do 150 euro rocznie, ale za inwestycję w wysokości około 300 euro niewielka produkcja, z której większość jest konsumowana, i niewiele do oddania do sieci.

Kiedyś nawet podłączyłem obieg chłodzenia samochodu, do centralnego ogrzewania, żeby zobaczyć...


Niektórzy tutaj (i należący do tych próżniaków, którzy krytykują, ale tak naprawdę niewiele się starają) zachowują się tak, jak skrytykował ich Einstein: negatywni ludzie, którzy mają problem z każdym rozwiązaniem!

Mogę tylko pogratulować proaktywnego podejścia!

"Nie odchodź od możliwych przyszłości, dopóki nie będziesz pewien, że nie możesz się z nich niczego nauczyć."
(Ryszard Bach)
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187