Jaki rodzaj grzejników panelowych?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
carrow31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/09/15, 05:18

Jaki rodzaj grzejników panelowych?




przez carrow31 » 12/09/15, 05:22

Witam,

Kończę projekt budowy domu o konstrukcji drewnianej, prawdopodobnie w ouest-wood-habitat.
Zastanawiam się nad ogrzewaniem, drewno jest szczególnie drogie w moim regionie i nie mam dobrych wspomnień z upałów i zimna wokół pieców Godin i innych kominków. Poza tym jestem raczej uczulony na ogrzewanie powietrzem gorące, czy to pulsacyjne, czy przez konwektory ścienne. Dlatego rozważam montaż paneli grzewczych najnowszej technologii i bardzo mało konwekcyjnych, które charakteryzują się dużą powierzchnią emisji i łagodnym ciepłem.
W tym szczególnie czytam forum ( http://www.radiateur-electrique.org/for …g-t31.html), że daleka podczerwień była szczególnie odpowiednia dla domów drewnianych. Ale nie bardzo mogę znaleźć przykłady udanego zastosowania, mimo że instalator z mojego regionu powiedział mi, że często instaluje produkty tej technologii wyprodukowane w Niemczech w sklepach i domach prywatnych. Marki, które zauważyłem to Campa Verre, Heat-Good, Cinier, Pradel.
Drugą kwestią, która mnie zastanawia, jest potrzeba bezwładności i korzyść, jaką mogłoby zapewnić elektryczne ogrzewanie akumulacyjne zintegrowane z dużą płytą cementową.

Więc. Chętnie przyjmę wszelkie opinie na temat rodzaju ogrzewania elektrycznego, które zapewni komfort i oszczędność!!!
Dziękuję.
0 x
Chcę zrobić obwód wyprawa do Wietnamu ekologiczny, tania wycieczka do Wietnamu en 2016
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167