Ogranicznik prędkości staje się oszczędność paliwa

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Ogranicznik prędkości staje się oszczędność paliwa




przez PITMIX » 25/11/13, 15:43

Bonjour.
Korzystając z ogranicznika prędkości mojego vana i wyświetlając chwilowe zużycie na desce rozdzielczej, dobrze się bawiłem, nie przekraczając 10 l / 100 km. Bardzo trudne, ponieważ musisz także obserwować drogę.
Zastanawiałem się, dlaczego opcji oszczędzania paliwa nie ma w katalogu opcji dla naszych nowych samochodów? Myślę, że to modne, że dobrze się sprzedałoby.
Pomysł polegałby na ograniczeniu wtrysku poprzez ustawienie jako wartości zadanej maksymalnego chwilowego zużycia, którego nie należy przekraczać zamiast prędkości.
Przeczytałem inne posty nawiązujące do tego pomysłu.
https://www.econologie.com/forums/regulateur ... t1266.html

Czy przetestowali profesjonaliści elektroniki, tacy jak NLC i Muzo 31?
Czas małego czerwonego światła, które zapala się, gdy trzeba zmienić bieg, skończył się, będziesz musiał przełączyć się na aktywny system.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grandaddy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 21/11/13, 14:19




przez Grandaddy » 25/11/13, 15:54

Najważniejszą rzeczą jest znalezienie sposobu na zmniejszenie zużycia bez zbyt dużego wpływu rozwiązania na koncentrację przewodników.
Czytałem kilkakrotnie, że regulatory i ograniczniki mogą zmniejszyć uwagę ludzi za kierownicą. Osobiście nie wolę używać regulatora, ponieważ po 30 minutach jazdy z tą samą prędkością bez robienia czegokolwiek skutecznie boję się, że nie będę się już koncentrować (już ta koncentracja niekoniecznie jest moją mocną stroną ...).

Nie jestem zawodowcem od samochodów (daleko mi do tego), ale nagle, jeśli dobrze zrozumiałem, oszczędzacz paliwa nie ustawiłby ograniczenia prędkości? Jak więc zapewnia, że ​​samochód nie przekracza „maksymalnego spalania, którego nie należy przekraczać”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 25/11/13, 16:07

W pewnym sensie ogranicznik mocy :?

Moim zdaniem nic trudnego technicznie.

Dopiero okaże się, czy uzyskany wynik spełni oczekiwania.

Myślę głównie o interakcjach między zakresami osiągów silnika a skrzynią biegów.
Na przykład, kiedy ruszasz na dobrą górę, ogranicznik może uniemożliwić wrzucenie samochodu na 3. bieg i wymagałby pozostania na 2. biegu, przy ostatecznie wyższym zużyciu paliwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/11/13, 16:07

Dla dziadka to pomysł! Ogranicznik prędkości nie działa jak tempomat; zmniejsza wtrysk, gdy pojazd zbliża się do ustawionej prędkości. Prowadzenie pojazdu pozostaje normalne. Zmieniasz biegi, przyspieszasz i hamujesz jak zwykle, z wyjątkiem tego, że nigdy nie przekraczasz zaprogramowanej prędkości. Musisz po prostu przycisnąć stopę do podłogi, aby minąć wycięcie na pedale, podobnie jak kopnięcie w automatycznych skrzynkach, aby ominąć ogranicznik (bez dezaktywacji).
Jest to znacznie mniej niepokojące niż regulator.
Tutaj zasada pozostanie taka sama, po prostu weźmie pod uwagę natychmiastowe zużycie zamiast prędkości. Dla Gastona tak zastanawiam się, jakie byłoby zachowanie pojazdu. Może być zbyt niewygodny w użyciu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grandaddy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 21/11/13, 14:19




przez Grandaddy » 25/11/13, 16:29

Ce forum wydaje się być opanowany przez fanów Gastona Lagaffe ... w końcu. : Mrgreen:

PITMIX napisał:Dla dziadka to pomysł! Ogranicznik prędkości nie działa jak tempomat; zmniejsza wtrysk, gdy pojazd zbliża się do ustawionej prędkości. Prowadzenie pojazdu pozostaje normalne. Zmieniasz biegi, przyspieszasz i hamujesz jak zwykle, z wyjątkiem tego, że nigdy nie przekraczasz zaprogramowanej prędkości. Musisz po prostu przycisnąć stopę do podłogi, aby minąć wycięcie na pedale, podobnie jak kopnięcie w automatycznych skrzynkach, aby ominąć ogranicznik (bez dezaktywacji).
Jest to znacznie mniej niepokojące niż regulator.
Tutaj zasada pozostanie taka sama, po prostu weźmie pod uwagę natychmiastowe zużycie zamiast prędkości. Dla Gastona tak zastanawiam się, jakie byłoby zachowanie pojazdu. Może być zbyt niewygodny w użyciu


OK, dziękuję za wyjaśnienie :) Ale nie będąc specjalistą (jak powiedziałem wcześniej) trudno mi zrozumieć, co to jest wykonalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/11/13, 16:46

Gaston pasuje do wielu forumchyba tutaj.
Robi niesamowite, a czasem niepotrzebne bizzaroidy, aby ułatwić życie. Ja też nie jestem specjalistą, ale biorąc pod uwagę wysoką techniczność obecnych samochodów, jestem pewien, że dobrzy informatycy mogą ulepszyć nam mały program lub elektronikę małe urządzenie do podłączenia do gniazda odb pojazdu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/11/13, 18:29

PITMIX napisał:Gaston pasuje do wielu forumchyba tutaj.
Robi niesamowite, a czasem niepotrzebne bizzaroidy, aby ułatwić życie. Ja też nie jestem specjalistą, ale biorąc pod uwagę wysoką techniczność obecnych samochodów, jestem pewien, że dobrzy informatycy mogą ulepszyć nam mały program lub elektronikę małe urządzenie do podłączenia do gniazda odb pojazdu.


Cześć PITMIX

Nie wchodząc w ruch w programie wtrysku zapłonu dla specjalistów ... wystarczy położyć zacisk kabla rowerowego na kablu akceleratora, aby ograniczyć jego ruch. Ustawienie nowej prędkości maksymalnej na 110 km / h na płaskiej powierzchni pozostawia wystarczającą moc do cichego przyspieszenia. Na koniec musisz pamiętać, że jeździsz cielakiem w każdych okolicznościach i nabądź zwyczaju marnowania czasu na wyprzedzanie. : Mrgreen:

W użyciu małe prowincjonalne miasteczko (niezbyt podekscytowana jazda : Mrgreen:), wiejska droga i autostrada do (małego) donka, który się kąpie. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 25/11/13, 18:43

Flytox napisał:Ustawiając na płask na nową maksymalną prędkość 110 km / h,
Ograniczając moc, system ten oszczędza paliwo, ale ogranicza zużycie w litrach / godzinę, a nie zgodnie z propozycją PITMIX w litrach / 100 km.

Chodzi o ograniczenie, które dostosowuje maksymalną moc do prędkości.
Na przykład moglibyśmy zatem mieć 5 KM lub 1 litr / h przy 10 km / hi 50 KM lub 13 litrów / h przy 130 km / h, pozostając poniżej limitu 10 litrów / 100 km.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/11/13, 20:24

Gaston napisał:Chodzi o ograniczenie, które dostosowuje maksymalną moc do prędkości.

Przy ustabilizowanej prędkości odbywa się to samo z siebie, dostarczana moc = moc pochłaniana przez pojazd w otoczeniu, w którym się porusza.

Na przykład moglibyśmy zatem mieć 5 KM lub 1 litr / h przy 10 km / hi 50 KM lub 13 litrów / h przy 130 km / h, pozostając poniżej limitu 10 litrów / 100 km.


Podczas przyspieszania „potrzebujemy” dużo więcej bogactwa / mocy niż do utrzymania z grubsza równoważnej prędkości. Z systemem, który opisałem wcześniej, ale ustawionym na 90 km / h, nie da się go prowadzić, opóźniłem nawet 2CV podczas przyspieszania! i rozpędzenie się do 90 km / h zajęło mi x minut : Mrgreen:

Opisany system powinien zarządzać przyspieszeniem, a nie prędkością przelotową.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/11/13, 20:40

Flytox, co oferujesz, zrobiłem to już na mojej starej furgonetce, ale nie pozwala to na tak ostrą kontrolę zużycia. Ponadto, gdy jest piękne wybrzeże, start jest trudny, jeśli nie niemożliwy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162