Wyjaśnienia dotyczące działania silnika Pantone

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Czat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/11/09, 09:10

Wyjaśnienia dotyczące działania silnika Pantone




przez Czat » 09/11/09, 09:21

Witam,
Jestem w 1st S i jako przedmiot TPE wybrałem silnik Pantone. Szukałem informacji w internecie, ale wszędzie pełno. A ja nie bardzo rozumiem schematy. Dlatego przychodzę prosić Was o pomoc.
Mam kilka konkretnych pytań:
- Jak i gdzie wytwarzana jest mieszanka wodno-paliwowa? (Jeśli jest to zrobione poprawnie)
-Jaką rolę odgrywa bełkot? Jakie gazy wchodzą i wychodzą?
-Jakie gazy dostają się do silnika i gdzie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/11/09, 11:11

Witaj Chatchacie

Jeśli chcesz szybko zrozumieć zasadę, przejrzyj ten link, który dobrze przedstawia idee.

https://www.econologie.com/wiki-moteur-p ... hp/Accueil

Wydaje mi się, że wariant Gillier Pantone jest ciekawszy, bardziej dopracowany i udokumentowany niż oryginalny Pantone i umożliwia osiągnięcie wyników, które można łatwiej zastosować na przykład w samochodzie.

Jeśli masz konkretne pytania, chętnie odpowiemy.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dziewiętnaście
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/11/09, 13:51

silnik pantone




przez dziewiętnaście » 09/11/09, 13:57

po stworzeniu silnika Pantone w celu sprawdzenia mojego projektu BTS produktów przemysłowych, oparłem się na pracy, którą znalazłem tutaj: SPAM
Polecam Wam, bo dzięki niemu udało mi się odnieść sukces

dobrze wyjaśnij, prawie popełniłem plagiat (egzamin w ręku, mogę to powiedzieć), jednak pojazd (xantia) stracił moc, ale ogromnie zyskał na zużyciu

powodzenia i nie wahaj się zadawać pytań
0 x
Czat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/11/09, 09:10




przez Czat » 16/11/09, 08:51

Witam,

@dixneuf: Nie ma linku! Czy mógłbyś mi to dać?

@Flytox: Dziękuję za ten link, ale nadal istnieje wiele szarych obszarów.

Czy bełkotka służy do oczyszczania gazów spalinowych?
Jakie pary wydobywają się i jaka ciecz tam się znajduje.
Kiedy opary wracają do reaktora endotermicznego, do czego służy stalowy pręt? (Aby zwiększyć prędkość gazu?)
Co dzieje się w reaktorze endotermicznym, gdy para powraca? (ogrzewanie w celu poprawy pękania cząsteczek?)
Co dzieje się w komorze pirolizy na poziomie chemicznym?
Co się dzieje, gdy cząsteczki pękają?

Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/11/09, 11:47

Witam, to ciekawy temat.

Ze swojej strony pracowaliśmy nad przyczynami i oto jesteśmy:

Capt_Maloche napisał:GO doskonała reakcja spalania (azot nie jest obecny)
C2H16 34 + = 49 2 O32 CO2 + 34 H2O

dodatek pary wodnej Na początku (ważne) cyklu spalania pozwala na spektakularne oczyszczenie

w rzeczywistości te dwie dobrze znane reakcje wyjaśniają te wyniki:
H2O + C = H2 + CO : rozżarzone cząsteczki sadzy („złe oparzenia”) reagują z parą wodną, ​​wymaga to temperatury powyżej 950 ° C, a jeśli to możliwe poniżej 1300 ° C, stąd trudności napotykane przez naszych testerów amatorów we wszystkich tych systemach

CO + H2O <> CO2 + H2 : CO z pierwszej reakcji i niedoskonałego spalania reaguje z parą wodną, ​​dostarczając wodór; również T ° musi być większa niż 950 ° C, w przeciwnym razie będzie nadmiar CO

H2+2O2<>2H2O Wodór wytwarzany w pierwszych dwóch reakcjach przyczynia się do niszczenia niespalonego, do przedłużenia wybuchu, a tym samym do zwiększenia wydajności.

Zasadniczo niespaleni przed przekształceniem przekształcani są w energię :D

WAŻNA UWAGA:
faktem jest również to, że ponieważ para wodna jest wtryskiwana na początku cyklu spalania, dostępne C, które jeszcze nie przereagowało (i które zareagowałoby w normalnym cyklu), nie ma czasu na całkowite zakończenie. jego reakcja, dzięki której para wodna już obecna działa zgodnie z pierwszą reakcją

zaletą jest również to, że jeśli CO powstaje podczas reakcji, zostanie natychmiast przekształcony !!


Ilość pary wodnej musi zatem być regulowana komputerowo, czego nasi producenci nadal nie robią w przypadku zaworów EGR.


Udało mi się to częściowo zweryfikować, pracując nad tym tematem
https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t5172.html

z tym materiałem: https://www.econologie.com/forums/post81989.html#81989
Obraz

Planujemy opracowanie układu wtrysku wody sterowanego przez komputer pojazdu.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/11/09, 11:51

Kolejny uczeń, który nie nauczył się szukać sam...ale co robi policja? :zaszokować: Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdują się przynajmniej na 1 stronie serwisu...

Więc bierzesz swoje małe paluszki, rezerwujesz 2 godziny i nadużywasz tego linku:

https://www.econologie.com/forums/search.php

Chatchat napisał:Witam,

@dixneuf: Nie ma linku! Czy mógłbyś mi to dać?


Nie.

To ja go wyrzuciłem, ponieważ był to spam komercyjny… który sprzedaje ci to, co ci tutaj oferujemy… musisz tylko wiedzieć, jak patrzeć!
0 x
dziewiętnaście
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/11/09, 13:51




przez dziewiętnaście » 16/11/09, 13:44

Christophe napisał:
Chatchat napisał:Witam,

@dixneuf: Nie ma linku! Czy mógłbyś mi to dać?


Nie.

To ja go wyrzuciłem, ponieważ był to spam komercyjny… który sprzedaje ci to, co ci tutaj oferujemy… musisz tylko wiedzieć, jak patrzeć!


Właśnie umieściłam link, który pozwolił mi przeprowadzić proces Pantone. i który odpowiada na wszystkie pytania na czacie

utwórz witrynę tak kompletną i tak łatwą jak ta praca, a będziesz mógł powiedzieć, że jest ona tutaj podana... ponieważ patrząc w forum, nadal jest bałagan... Chciałem tylko pomóc, nie jestem autorem, ani sprzedawcą, bez tej pracy mógłbym zawieść swoje bts, a to lepsze niż branie informacji, trochę w lewo, trochę do racja i skończyło się na czymś, co nie działa... przepraszam, że pomogłem przy produkcie komercyjnym, następnym razem dam napiwek, a jeśli dana osoba nie może tego zrobić, nie, szkoda dla niej.

PS: jeśli uważacie to za komercję, to usuńcie całkowicie mój post, tak będzie lepiej, bo niektórzy mogą pomyśleć, że brakuje Wam obiektywizmu.

Poza tym podsunęliście mi pomysł, żeby umieścić mój plik bts na jakiejś stronie, przynajmniej informacja będzie jasna i internauta będzie miał wszystko w jednym miejscu.

Policja nie robi nic, żeby to zatrzymać, bo to mój nauczyciel mi doradził, pozwoliło mi to zacząć od bazy i sprawić, żeby to ewoluowało, powiedział do mnie: po co się zawracać, masz bazę, spraw, żeby ewoluowała, egzaminatorzy uwielbiają To! po to jest szkoła...

Cordialement
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/11/09, 13:55

dixneuf napisała:stworzyć taką kompletną witrynę


Ach, ach, ach, czy masz jakieś inne, równie zabawne?

Czy możemy zobaczyć twój raport BTS? :?
0 x
dziewiętnaście
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/11/09, 13:51




przez dziewiętnaście » 16/11/09, 20:29

nie bierz połowy zdań, powiedziałem: „uczyń witrynę tak kompletną i tak łatwą, jak ta praca(...)forum (...)bałagan"

Tyle pięknych myśli będę w stanie przekazać Ci tylko fragmentami Twoich zdań....

fragment zdania wyrwany z kontekstu, nie mający już z tym nic wspólnego, dowód na brak obiektywizmu.

W moim raporcie wkrótce go zobaczycie...

Jako moderator zauważyłem, że często zachowujesz się arogancko: „Więc bierzesz swoje małe paluszki, rezerwujesz sobie 2 godziny…”
„Trzeba tylko wiedzieć, jak wyglądać!” itp...
stworzyć forum denerwować ludzi, to jest bezużyteczne.
wiedz, że nie wiesz, z kim rozmawiasz, szczególnie za ekranem, to może być szkodliwe... i pewnego dnia możemy potrzebować naszego najgorszego wroga!
0 x
dziewiętnaście
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/11/09, 13:51




przez dziewiętnaście » 16/11/09, 21:57

nie bierz połowy zdań, powiedziałem: „uczyń witrynę tak kompletną i tak łatwą, jak ta praca(...)forum (...)bałagan"

Tyle pięknych myśli będę w stanie przekazać Ci tylko fragmentami Twoich zdań....

fragment zdania wyrwany z kontekstu, nie mający już z tym nic wspólnego, dowód na brak obiektywizmu.

W moim raporcie wkrótce go zobaczycie...

Jako moderator zauważyłem, że często zachowujesz się arogancko: „Więc bierzesz swoje małe paluszki, rezerwujesz sobie 2 godziny…”
„Trzeba tylko wiedzieć, jak wyglądać!” itp...
stworzyć forum denerwować ludzi, to jest bezużyteczne.
wiedz, że nie wiesz, z kim rozmawiasz, szczególnie za ekranem, to może być szkodliwe... i pewnego dnia możemy potrzebować naszego najgorszego wroga!
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103