Obejdź Pantone

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france

Obejdź Pantone




przez Sdc77 » 20/12/05, 18:04

Witam wszystkich.
Dla tych jak ja, którzy chcą uruchomić silnik w wodzie, ale czekając, aby się tam dostać, szukają oszczędności cennych pieniędzy i gestu dla planety, i którzy uważają Pantone za mały kompleks do taniego i bez narzędzi, zachęcam ich do uważnego przeczytania treści tej strony !!
Mówią o dopingu do wody w silnikach, obwodach sterujących czujników tlenu itp.
Uwaga jest w języku angielskim, ale jest to złota kopalnia informacji i dostępna dla wszystkich (z wyjątkiem osób uczulonych na angielski Roll: )

http://better-mileage.com/index.html

NDC.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 20/12/05, 20:23

Dziękuję sdc77, ta strona jest bardzo interesująca!
Perspektywa czytania na dzisiejszy wieczór !!!

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 21/12/05, 18:33

SUPER :D strona będzie musiała zostać tam wydana, aby przeczytać wszystko. Szybko coś przeczytałem. Niebezpieczeństwo wtrysku pary wodnej polega na ogrzewaniu, które wytwarza na wylocie, co może uszkodzić katalizator. Absorpcja ciepła na wylocie jest być może zaletą Pantone przy bezpośrednim wtrysku pary ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/12/05, 20:34

Witam,
Robi to mniej więcej tak samo jak system VIX
lub że reaktor jest zbyt zimny.
Jeśli to tylko wilgotne powietrze, chcesz przedostać się przez silnik
nałóż ściereczkę, która nasiąka wodą i wyciąga powietrze z silnika
próbując je wysuszyć, osiągniesz podobny wynik .....

André
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 21/12/05, 22:36

Czytasz między wierszami André!
W każdym razie lekarstwem twojej babci na mop jest zabawa !!
Nie, chodzi o przepuszczanie wody przez silnik, a ponieważ mieli problemy z regulacją, przepuszczając ją w takim stanie, zalecamy wysyłanie pary wodnej, stąd wąż wokół kolektora wydechowego, aby działać jak wymiennik. Jest też BARDZO interesująca część małego obwodu, który zarządza wtryskiem! Według nich, już przez skonfigurowanie tego obwodu uzyskujemy już 18% oszczędności paliwa! + doping pary wodnej, który zwiększy kompresję i obniży temperaturę w cylindrze ... Krótko mówiąc, wygląda na to, że system G dla osób o słabych nerwach! Lubie mnie : Lol:

NDC.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 21/12/05, 23:17

Ja ze swojej strony i tak planowałem spróbować bezpośrednio wstrzyknąć moc barbotera w kierunku przyjęcia.

Ponieważ mój bubbler będzie gotowy przed moim reaktorem, umożliwi wykonywanie pomiarów z domieszką w wilgotnym powietrzu, bez przechodzenia przez reaktor.

Z drugiej strony jest pewne, że będzie mniej wody niż gdybym wstrzyknęła parę ...

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 22/12/05, 10:35

EUH wstrzykuje parę z bełkotki bezpośrednio do wlotu, czy to nie tak, że toniesz w reaktorze?
Kiedy mój samochód pracuje z zatopionym silnikiem, mam wrażenie, że prowadzę ekspres do kawy. Jeśli dodam szyny i piec węglowy, jest to lokomotywa parowa :D.
Musiałbym przetestować system, aby zobaczyć, ale pamiętam, że André odpowiedział raz komuś, kto chciał wysłać parę wodną do silnika „testy zobaczycie, co robi”. Sugerowano: „Próbowałem i nie spróbuję ponownie”
CZEMU :?
Prawdą jest, że „my”, aspirujący Pantonizatorzy, mamy trudności z opracowaniem reaktora. Kuszą nas takie prostsze rozwiązania. Przedstawione tutaj doping jest identyczny z niemieckim samolotem z II wojny światowej (wydaje mi się). Doping z Pantone jest inny i wydaje się bardziej skuteczny, zgodnie z zaletami Pantone. Z pewnością dlatego, że para wodna jest cieplejsza, utworzona z drobniejszych cząstek i naładowana elektrycznością statyczną. Dla mnie jest elektroliza wody jak w domowym obiegu grzewczym, kiedy instaluje się dwa grzejniki w różnych metalach w tym samym obwodzie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/12/05, 10:53

Tak, nie wiem. Spróbuję, zobaczymy;)

Wczoraj znalazłem witrynę, która sprzedaje bardzo skomplikowane zestawy do wstrzykiwania wody, i mają one wtryskiwacz, który rozpyla wodę przy poborze.

http://www.aquamist.co.uk/

Poruszanie się po stronie jest dość interesujące.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 22/12/05, 11:55

Nie, ta strona działa już od dłuższego czasu :zaszokować: w jednym z pierwszych artykułów na stronie, ale dotyczy to głównie samochodów wyścigowych:

https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=37
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/12/05, 12:01

Przepraszam, ups : Oops:

Nie widziałem
Ale prawdą jest, że nigdy nie zwiedziłem kompletnie tej (bardzo kompletnej!) Strony.

Tak, ich celem jest zwiększenie mocy poprzez unikanie nadmiernego nagrzewania się silnika zamiast oszczędzania pieniędzy Roll:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77