proste testy: jonizującego wlotu powietrza silnika

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France

proste testy: jonizującego wlotu powietrza silnika




przez Bougonnator » 20/06/06, 21:56

Witam wszystkich,

Zaczynam to mój pierwszy post.
Ponieważ nie wiem jak spawać blachę bez robienia w niej dziur, jak mówiłeś o elektryfikacji, przenoszeniu ładunku, bo jestem leniwy i wielu innych rzeczach, to poszukałem czegoś innego, co technicznie byłoby bardziej w moim zasięgu.
Ukradłem mojej żonie benzynę Picasso 1.8 i ją podrasowałem (delikatne niedopowiedzenie).
Oto, co zrobiłem.
Zamiast próbować wytwarzać ładunki tarcia w reaktorze, kupiłem elektroniczny zestaw do jonizacji powietrza z sieci, który zamontowałem w komorze silnika.
Rozebrałem sztywny przewód elektryczny, który umieściłem w pierścieniu w kolektorze dolotowym jak najbliżej przepustnicy. Drut wygiąłem tak, aby powstało pięć wierzchołków rozmieszczonych na obwodzie pierścienia. Piki te pełnią funkcję rozpraszania ładunków elektrycznych (zjawisko znane jako Corona?) i są skierowane w stronę centrum. Według szacunków pifometrycznych ich wysokość wynosi około 1.5 cm. Podłączyłem przewód, żeby żarłok motorowy go nie połknął i podłączyłem do jonizatora. Nie regulowałem nawet potencjometru jonizatora. Właśnie zmierzyłem zużycie 45 mA pod 14 woltami akumulatora.
Poszedłem na pełny gaz, aby spróbować.
Pierwszy test: Picasso nie przekroczy 200, nie więcej niż wypije tylko 2 litry na sto kilometrów.
Mój protokół testowy był bardzo prymitywny: porównanie chwilowej prędkości i zużycia po długim i stromym podjeździe, jonizator był podłączony, a następnie odłączony.
Prędkość przejścia była taka sama, przeczytał też conso. Buf!
Drugi test: U podnóża kolejnej górki czwarty spędzam przy 37 km/h, klima się załącza i przyspieszam. Pic nie ratatouille i ożywia bardzo dobrze. Zauważyłem też łatwiejsze ruszanie i ponowne uruchamianie na niskich obrotach podczas manewrowania.
Zwracam samochód mojej drogiej i czułej osobie i proszę ją o spróbowanie bez wydawania jej wniosków.
Jej własna opinia: potwierdza przyrost momentu obrotowego na niskich obrotach i być może uczucie utraty mocy na wysokich. Ale to tylko uczucie, nic mierzalnego.
Wstępny wniosek: wtrysk jonów ujemnych do silnika wydaje się sprzyjać spalaniu przy niskich prędkościach. Może również przy wysokich obrotach, ale mój zespół może nie dostarczać wystarczającej ilości jonów ujemnych, albo nie jest dostrojony, albo system dyfuzji jest zbyt prymitywny lub coś innego. Dla równej żywotności jonów w rurze dolotowej, przy większej prędkości gazów przy dużej prędkości, powinno ich być więcej przy dużej prędkości. Byłoby więcej pozostałości w komorze wlotowej, a efekt byłby bardziej zauważalny, gdyby był skuteczny.
Oto mały łatwy eksperyment, który dostarczam twojej roztropności, wiedząc, że ze swojej strony odłączyłem zrób to sam w latających drutach z braku czasu. Jak będę miał trochę czasu to na pewno podłączę to wszystko jeszcze raz i zrobię poważniejsze testy niż tylko wrażenia z jazdy. Na razie chciałem tylko zweryfikować ten pomysł.

+
0 x
Avatar de l'utilisateur
BornToBeWild
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 11/06/06, 13:10
Lokalizacja: Vizcaya
x 8




przez BornToBeWild » 05/07/06, 09:03

cześć i dziękuję Do Ciebie (i Madame) należy podzielenie się swoimi doświadczeniami na ten temat!

Rzeczywiście, wszystkim osobom, które tu testują i przeprowadzają próby, i które dzielą się swoimi doświadczeniami, chciałem podziękować. Ja, który nie jestem ani wielkim naukowcem, ani wielkim mechanikiem, czytam Wasze relacje z zainteresowaniem, aby spróbować zrozumieć i pewnego dnia nadejdzie moja kolej na postawienie pierwszych kroków!

Za waszym pośrednictwem chciałem również podziękować wszystkim innym (Pitmix, oczywiście w zestawie „baby-biker”! : Wink: ), które opisują Twoje porażki i sukcesy. Godziny spędzone na szukaniu rozwiązań, dzieleniu się przemyśleniami i odkryciami! Cieszę się, że wciąż znajduję ludzkość na tym świecie iw Internecie!

: Mrgreen: Dzień dobry wam wszystkim!
0 x
Ani uległe, ani buntownicze ... Dzikie !!!
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 11/09/06, 11:31

2 L 100 AU !!!

dobrze przeczytalam!!!!


przy dużej prędkości występuje większy przepływ powietrza, być może jonizator nie przepływa wystarczająco.

w przeciwnym razie pytania:

jaki jest silnik bestii, 1 l przy 8?

czy to jest model jonizatora?:

http://www.conrad.fr/webapp/wcs/stores/ ... y_rn=19297

zdjęcia z montażu?
Ostatnio edytowane przez bob_isat 11 / 09 / 06, 11: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 11/09/06, 11:37

bob_isat napisał:2 L 100 AU !!!

dobrze przeczytalam!!!!


Tak, czytasz poprawnie, ale za szybko : Wink:

Bougonnator napisał:Pierwsza próba: Picasso Nie przejdzie 200, nie więcej niż wypije tylko 2 litry na sto km.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 11/09/06, 11:43

wgłębienie...

no to czekamy na dalsze testy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 12:20

Moim zdaniem test nie jest nawet prosty... : Chichot: Na koniec witaj w klubie.

Jestem dość sceptycznie nastawiony do wpływu „sztuczki”, która zużywa tylko 0,63 wata. Kiedy majstrujesz przy podnośnikach z telewizorami THT, zużywasz co najmniej dziesięć watów.

Do przyszłych testów polecam:

zwróć uwagę na przekrój przewodów, za pomocą których chcesz wywołać jonizację: muszą być bardzo cienkie (1/10 mm), w przeciwnym razie majsterkuj przy jeżu ze szpilkami. (stal chromowana dość dobrze spawa się lutownicą do elektroniki)

jeśli ustawisz koronę na ujemną, dostaniesz ozon

jeśli założysz swoją koronę + zjonizujesz powietrze otoczenia, ale może zneutralizujesz jony, gdy tylko powietrze dotknie metalu silnika

Pytanie dotyczące zużycia, o ile nie przejechałeś 1 lub 2 pełnych zbiorników, Twoje pomiary są najprawdopodobniej błędne.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/09/06, 12:55

Słoń napisał:Jestem dość sceptycznie nastawiony do wpływu „sztuczki”, która zużywa tylko 0,63 wata. Kiedy majstrujesz przy podnośnikach z telewizorami THT, zużywasz co najmniej dziesięć watów.


+1

Słoń napisał:Pytanie dotyczące zużycia, o ile nie przejechałeś 1 lub 2 pełnych zbiorników, Twoje pomiary są najprawdopodobniej błędne.


+2
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 11/09/06, 13:24

Witam,
z wydajnością 30%, załóżmy, że mamy 8 l i kurz dla Picassa, gdyby wydajność mogła wynosić 100%, mielibyśmy około 2,66 litra (idealny przypadek), więc jeśli dojdziemy do 3,5, 2 l, możemy już wykrzyczeć wyczyn. (XNUMX litry jesteśmy prawie nadjednostkowi : Mrgreen: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 13:39

Pełna zgoda Renaudzie.

W każdym razie zysk w wysokości 15% byłby już wart rozważenia i zainstalowania.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/09/06, 13:43

renaud67 napisał:Witam,
z wydajnością 30%, załóżmy, że mamy 8 l i kurz dla Picassa, gdyby wydajność mogła wynosić 100%, mielibyśmy około 2,66 litra (idealny przypadek), więc jeśli dojdziemy do 3,5, 2 l, możemy już wykrzyczeć wyczyn. (XNUMX litry jesteśmy prawie nadjednostkowi : Mrgreen: )


Łatwa do zmierzenia, 100% sprawność zostanie osiągnięta, gdy silnik w ogóle się nie nagrzeje... innymi słowy: przy silniku tłokowym jest to z założenia niemożliwe... z drugiej strony, zyski 20, 30 lub nawet 40% (względnie) poprzez poprawę spalania (dodatkiem lub inną metodą) są możliwe...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78