Kalkulator CO2 do wszystkich przewozów komercyjnych?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Kalkulator CO2 do wszystkich przewozów komercyjnych?




przez Christophe » 01/10/13, 16:44

Pojawi się on w internecie przy rezerwacji przejazdu pociągiem lub samolotem, będzie wskazany w autobusach lub wyszczególniony na fakturach przewoźnika: pokazywanie śladu węglowego staje się obowiązkowe we wtorek przy transporcie towarów lub osób.

To nowe ustawodawstwo, wynikające z Grenelle de l'environnement, będzie miało zastosowanie zarówno do firm transportu drogowego i morskiego, jak i do operatorów kolejowych i linii lotniczych. Dopóki taksówki i firmy przeprowadzkowe...

Na przykład kupując bilet lotniczy klienci Air France zobaczą link do kalkulatora CO2, z którego firma korzysta od kilku lat. Rodzaj samolotu, odległość, ale także rzeczywiste warunki lotu (wiatr itp.), pozwolą poznać ekwiwalent dwutlenku węgla wytworzonego podczas tego lotu dla każdego pasażera.

Od 2006 r. SNCF umieściło również w Internecie „ekoporównywarkę”. Dokonując rezerwacji, czy to online, na automatycznym terminalu, przy kasie, pasażer będzie miał informację o ilości wyemitowanej podczas podróży, którą chce odbyć.

CO2 wyemitowany przez pociąg od stacji początkowej do stacji docelowej i dla wszystkich pasażerów będzie również wyświetlany w rozkładach jazdy dla każdej linii.

W autobusach spółki zależnej Keolis zajmującej się transportem miejskim plakaty będą informować o ilości CO2 emitowanej przez pojazd na kilometr. Jest to również wyświetlacz wybrany przez firmę autobusową Essonne Tice.

Rzeczywiście, początkowo firmy nie mają obowiązku angażowania się w długie i skomplikowane obliczenia: do 1 lipca 2016 r. obowiązkowe jest tylko wyświetlanie na kilometr, według rodzaju transportu.

Wtedy firmy zatrudniające powyżej pięćdziesięciu pracowników będą musiały podawać bardziej szczegółowe i spersonalizowane informacje.

W obliczeniach uwzględniono również emisje CO2 związane z produkcją energii.

Wyjdź poza emisje CO2

(...)


source pakiet: http://actu.voila.fr/actualites/environ ... 10899.html

Słynny komparator SNCF Eco nie działał tragicznie o ile dobrze pamiętam...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/10/13, 13:21

do czego to ma służyć???
poza płaceniem kilku konsultantom za wykonanie obliczeń
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/10/13, 15:20

Uh uświadomić ludzi, prawda? Ale w czasach kryzysu sumienie ekologiczne... nie jest priorytetem...
0 x
Kale
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/04/15, 14:30




przez Kale » 20/04/15, 14:31

Na przykład kupując bilet lotniczy klienci Air France zobaczą link do kalkulatora CO2, z którego firma korzysta od kilku lat. Rodzaj samolotu, odległość, ale także rzeczywiste warunki lotu (wiatr itp.), pozwolą poznać ekwiwalent dwutlenku węgla wytworzonego podczas tego lotu dla każdego pasażera.
0 x
NAT
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/04/15, 21:21

Tak, widziałem to podczas wcześniejszej rezerwacji, jednak mam wątpliwości co do pogody: kiedy rezerwujesz lot 2 miesiące wcześniej, pogoda w dniu lotu jest nieznana! Wskaźnik obłożenia, który jest bardzo ważny przy obliczaniu zużycia na pasażera, również jest niepewny.

Oczywiście w obu przypadkach możemy mieć wskazówki...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 20/04/15, 21:46

Uh, podnieść świadomość ludzi, prawda?

Dla mnie byłaby to raczej forma pomiaru satysfakcji, jakiej miałby doświadczyć konsument linii lotniczej odkrywając wielkość „bułki z masłem”, którą sobie przypisał i która decyduje o jego pozycji w hierarchii. zużywalny.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 20/04/15, 22:13

Kalee napisała:Na przykład kupując bilet lotniczy klienci Air France zobaczą link do kalkulatora CO2, z którego firma korzysta od kilku lat. Rodzaj samolotu, odległość, ale także rzeczywiste warunki lotu (wiatr itp.), pozwolą poznać ekwiwalent dwutlenku węgla wytworzonego podczas tego lotu dla każdego pasażera.


Tak iw zależności od rodzaju transportu powinno być miłe słowo, na przykład w przypadku lotu Paryż/Marsylia: „Brawo, jesteś pięknym enc..é!”
Lub: „Lot do obcego miejsca poważnie szkodzi kulturze tubylców”… itd…
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114