Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 22/10/21, 16:11

OK, ale odpowiadałem na pytanie zadane, aby wybrać między jednym a drugim, jeśli zostałeś do tego zmuszony.

Zatem oczywiście, jeśli dla ciebie nie ma sensu wytwarzać prądu, żadne z nich nie jest przydatne. Niemniej jednak zaznaczam jeszcze raz, że dla osób, które w tym uczestniczą forum za pośrednictwem komputera i Internetu, cóż, posiadanie prądu jest mimo wszystko przydatne... Roll:

Jeśli teraz postawimy się w sytuacji, w której przyznamy, że wytwarzanie prądu ma sens, użyteczność krańcowa instalacji wychwytywania CO2 jest realna tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z wychwytywania są większe niż jej koszt – co nie jest dla mnie oczywiste, w w każdym razie nie widziałem dla tego żadnego prawdziwego uzasadnienia, nawet jeśli stało się to „memem”, co wydaje się oczywiste dla wszystkich, moim zdaniem nikt nigdy nie widział takiej demonstracji ani nie jest w stanie jej zapewnić.

Na przykład nie ma to nic wspólnego z badaniami nad korzyściami płynącymi ze szczepionek 8) .
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13768
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez izentrop » 22/10/21, 16:20

ABC2019 napisał:kolejny koszmarny scenariusz straszenia małych dzieci.;...
Zawsze należy minimalizować, jeśli chodzi o CR i szkoda, że ​​nie cytują badań
nie cały CO2 pozostaje w atmosferze: jego część jest pochłaniana przez rośliny i drzewa, ale większość z nich jest pochłaniana przez oceany (około jedna trzecia).
CO2 stopniowo rozpuszcza się w wodzie, co powoduje wytwarzanie (między innymi) kwasu węglowego, który obniża pH wody. W ciągu ostatnich 250 lat ocean pochłonął ogółem setki milionów ton CO2, a ta nadwyżka CO2 w ogromnym stopniu przyczyniła się do zwiększenia poziomu kwasowości w oceanach....
Naukowcy wykazali, że niektóre ryby doświadczają zmian w swoim zachowaniu lub metabolizmie, gdy spada pH. Niektóre są bardziej kruche, inne, które mają trudności ze znalezieniem pożywienia, muszą się przemieszczać, co zakłóca lokalną równowagę.
Obecnie trudno jest ocenić pełny wpływ zakwaszenia oceanów na życie morskie, ale prawdopodobnie będzie to miało bardzo znaczące długoterminowe konsekwencje. https://youmatter.world/fr/definition/a ... efinition/
Poza tym dystrybucja nie jest równomierna...
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15143
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4428

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez GuyGadeboisTheBack » 22/10/21, 16:36

Sen-no-sen napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Co lepiej zbudować? Elektrownie węglowe czy zakłady usuwania dwutlenku węgla?


Twoja uwaga wprowadza zasadę dualizmu.
Dlaczego budujemy „instalacje do usuwania dwutlenku węgla”?

Jeśli lekarstwo jest „mniej gorsze” od choroby, po co się go pozbawiać? Zwłaszcza, że ​​Islandia dysponuje energią geotermalną.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez Sen-no-sen » 22/10/21, 16:50

ABC2019 napisał:OK, ale odpowiadałem na pytanie zadane, aby wybrać między jednym a drugim, jeśli zostałeś do tego zmuszony.


Odpowiadanie na złożone tematy „tak” lub „nie” zamyka rozmówcę w z góry ustalonym i upraszczającym wyborze, wymagany jest niuans!

Zatem oczywiście, jeśli dla ciebie nie ma sensu wytwarzać prądu, żadne z nich nie jest przydatne. Niemniej jednak zaznaczam jeszcze raz, że dla osób, które w tym uczestniczą forum za pośrednictwem komputera i Internetu, cóż, posiadanie prądu jest mimo wszystko przydatne... Roll:


Oczywisty wniosek z Twojej strony, nie stwierdziłem, że elektrownie są nieprzydatne... źródło Twojej uwagi?

Inaczej odpowiedź pasterza do pasterki:
1)„Dobra działalność charytatywna zaczyna się w domu”.
Dla przypomnienia: kumulujesz 10475 wiadomości w 1 rok i 9 miesięcy....Jestem członkiem od tego czasu 12 lat i 4 miesiące oraz łącznie 6749 wiadomości. Dlatego uważam, że Twoja uwaga to pewien dysonans poznawczy...
Przypominamy, że często korzystasz z forum także, więc jeśli nie jesteś trollem lub osobą niezrównoważoną, myślę, że powinieneś zastosować swoje rozumowanie do siebie, zanim zaczniesz szukać wszy u innych...
2) Trochę łatwo jest wygłosić taką uwagę mieszkańcowi Francji w 2021 roku (a jest nas 67 milionów!).
Jest to typowy argument śmierci społecznej: krótko mówiąc, każdy, kto dba o ekologię, powinien zrezygnować z nowoczesnych środków komunikacji, a co za tym idzie, z konieczności jedzenia czegokolwiek innego niż zimne ślimaki (w przeciwnym razie byłoby to za dużo GES-u!), skutecznie opuszczając techno. -naukowcy-bandyci dominujący na scenie społeczno-gospodarczej... niezła próba, ale nie działa, jestem zaszczepiony na tego rodzaju argumentację : Lol:
2 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 22/10/21, 17:17

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:kolejny koszmarny scenariusz straszenia małych dzieci.;...
Zawsze należy minimalizować, jeśli chodzi o CR i szkoda, że ​​nie cytują badań

niezależnie od skutków, scenariusz na poziomie 740 ppm jest bardzo nieprawdopodobny i nie mówię tu o 1800 ppm.....!!!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 22/10/21, 17:21

Sen-no-sen napisał:Inaczej odpowiedź pasterza do pasterki:
1)„Dobra działalność charytatywna zaczyna się w domu”.
Dla przypomnienia: kumulujesz 10475 wiadomości w 1 rok i 9 miesięcy....Jestem członkiem od tego czasu 12 lat i 4 miesiące oraz łącznie 6749 wiadomości. Dlatego uważam, że Twoja uwaga to pewien dysonans poznawczy...
Przypominamy, że często korzystasz z forum także, więc jeśli nie jesteś trollem lub osobą niezrównoważoną, myślę, że powinieneś zastosować swoje rozumowanie do siebie, zanim zaczniesz szukać wszy u innych...

moja uwaga nie dotyczyła faktu częstego odwiedzania forums i korzystania z Internetu, w tym przypadku byłoby to rzeczywiście bardzo niewłaściwe z mojej strony, ale gdybym to robił, narzekając na społeczeństwo przemysłowe, które jest niezbędne do jego istnienia :). Jako że to nie mój przypadek, nie odczuwam zbyt dużego dysonansu poznawczego..
2) Trochę łatwo jest wygłosić taką uwagę mieszkańcowi Francji w 2021 roku (a jest nas 67 milionów!).
Jest to typowy argument śmierci społecznej: krótko mówiąc, każdy, kto dba o ekologię, powinien zrezygnować z nowoczesnych środków komunikacji, a co za tym idzie, z konieczności jedzenia czegokolwiek innego niż zimne ślimaki (w przeciwnym razie byłoby to za dużo GES-u!), skutecznie opuszczając techno. -naukowcy-bandyci dominujący na scenie społeczno-gospodarczej... niezła próba, ale nie działa, jestem zaszczepiony na tego rodzaju argumentację : Lol:

Ach, nikomu nie mówię, jak ma żyć, nie to było moim celem!
ale co się tyczy konieczności życia w otaczającym cię społeczeństwie „technonaukowców”, należy zauważyć, że wiele osób obecnie stara się uciec właśnie od otaczającego ich społeczeństwa i próbuje żyć INACZEJ… często ryzykując swoje zyje. Nadal istnieje pewna asymetria w stylu życia...
(PS moja 84-letnia matka, obecnie przebywająca w ośrodku EHPAD, nigdy nie korzystała z Internetu i nigdy nie miała komputera w domu, a mimo to prowadziła bardzo aktywne życie towarzyskie z wieloma przyjaciółmi, więc brak Internetu nie jest „śmierć społeczna”! Poza tym, w każdym razie, jeśli chcesz zrezygnować ze skamielin, prawdopodobnie będziesz musiał także zrezygnować z Internetu).
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez Christophe » 22/10/21, 19:59

Um, nie jesteś zmęczony konkursami ego?

Dobrze jest wrócić do projektu ORCA... daje to obliczenie narożnika stołuaby zrównoważyć roczną emisję CO10 ludzkości, potrzeba byłoby prawie 000 000 2 podobnych fabryk (nie wspominając o już uruchomionych pętlach sprzężenia zwrotnego ORAZ CO2 JUŻ w atmosferze...)

No cóż, powiedzmy, że biorąc pod uwagę wszystkie parametry, musielibyśmy wyprodukować ich 15 000 000 do 2040 r., aby do 2050 r. powrócić do poziomu CO2 wynoszącego 1800… i uniknąć ucieczki… Są mili! : Lol: : Lol: : Lol:

Ile fabryk jest obecnie na świecie?

Zakładam, że jeśli jednostka pilotażowa została zainstalowana na Islandii, dzieje się tak dlatego, że potrzebuje sporo „darmowego” ciepła lub energii elektrycznej… co zrobimy dla pozostałych 15 000 000 jednostek? Energia słoneczna poprzez koncentrację? fotowoltaika?

Ach, nie rozmawialiśmy o koszcie / cenie wychwytywania... Znalazłem pewne dane: 600 do 900 $ / T? To zabawne: to 10-krotność ceny CO2 na giełdzie CO2...

Wreszcie, z grubsza mówiąc, byłoby to konieczne Nad tym projektem pracuje 1/10 ludzkości aby można było to zrobić w tych terminach!

ps: aby ocalić ludzkość i planetę, jest to tanie... ale to nigdy nie nastąpi!
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 22/10/21, 20:38

Christophe napisał:
ps: aby ocalić ludzkość i planetę, jest to tanie... ale to nigdy nie nastąpi!

pod warunkiem, że wykażemy, że ludzkość rzeczywiście jest zagrożona, bo na razie narzekamy, że jest w zbyt dobrym zdrowiu… Roll:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15143
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4428

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez GuyGadeboisTheBack » 22/10/21, 20:38

Dupek... Roll: : Evil:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973

Re: Geoinżynieria: chłodzenie Ziemi przed globalnym ociepleniem




przez Ahmed » 23/10/21, 19:18

Wzmocnienie industrializacji w celu zwalczania jej skutków... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68