obserwowane zmiany klimatyczne w Quebec (+ dyskusja wideo)

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

obserwowane zmiany klimatyczne w Quebec (+ dyskusja wideo)




przez Christophe » 12/12/11, 13:09

Obserwacja ocieplenia klimatu w Quebecu: http://www.dailymotion.com/video/xmshcu ... rails_tech post stworzony specjalnie dla mieszkańców Quebecu forum.

Konsekwencje są dobre, ale nie przyczyny (chemtrails), przeczytaj moje 2 komentarze:

Nie ma to nic wspólnego ze smugami kondensacyjnymi: brak smug kondensacyjnych ZWIĘKSZY temperaturę (patrz przykład dni następujących po 11 września w USA).
Innymi słowy: smuga kondensacyjna OBNIŻA temperaturę na poziomie gruntu, który w związku z tym będzie otrzymywać mniej promieniowania słonecznego. To, co obserwujecie w Quebecu, to początek konsekwencji zmian klimatycznych... Bez smug byłoby...jeszcze GORSZY!

ps: inne hipotezy mówią, że siarka zawarta w spalinach nafty zmniejsza efekt cieplarniany (promieniowanie odpychane przez siarkę na wysokości). Co sprowadza się do tego samego: ze smugą kondensacyjną = zimniej, ponieważ promieniowanie jest odpychane. Bez smug = cieplej. Nazywa się to globalną geoinżynierią: https://www.econologie.com/forums/geoingenie ... t2770.html Medytować ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/12/11, 15:12

Już w 1989 roku to globalne ocieplenie w Japonii dostrzegło Japończyk z Hokkaido, który zaskoczył mnie mówiąc, że na Hokkaido ociepla się tak samo jak w okolicach Paryża (moje maliny były już 2 tygodnie do przodu, obecnie 3 do 4 tygodni).

Również w Quebecu ociepla się od 1989 r., ale jeszcze mocniej, biorąc pod uwagę bliskość Grenlandii, i poważniej w okolicach zera.

Ale ten film ma obsesję na punkcie chimtrails i podróbek.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/12/11, 16:48

Uch!

Należy zachować umiar, ponieważ tutaj, w Quebecu (miasto), na długo przed pojawieniem się samolotów i samochodów, panowała zima bez śniegu z temperaturami bliższymi wiosennej niż zimowej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nasz region należy do tych, w których pada najwięcej śniegu i wyciągnij własne wnioski!


Jeśli chodzi o film, na którym widać, że w deszczowe dni nie ma smug chemicznych... to mnie śmieszy! : Chichot:

Nie martw się, zima powraca ze śniegiem i temperaturami poniżej normy, przy wielu okazjach! 8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 74