Severn, głos naszych dzieci (Kioto 18 lat później)

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Severn, głos naszych dzieci (Kioto 18 lat później)




przez Christophe » 21/11/11, 12:19

Severn Cullis-Suzuki przemawia w wieku dwunastu lat na temat środowiska i zrównoważonego rozwoju na konferencji ONZ w Rio de Janeiro w czerwcu 1992 r.

W 1992 roku na Szczycie Ziemi w Rio de Janeiro 12-letni Severn Cullis-Suzuki rzucił wyzwanie światowym przywódcom w sprawie sytuacji humanitarnej i ekologicznej planety.

W 2009 roku Severn jest młodą 29-letnią kobietą, która wkrótce urodzi swoje pierwsze dziecko. Ten pełnometrażowy dokument porównuje przemówienie Severn z 1992 roku z jej wizją świata z 2009 roku. Co wydarzyło się w ciągu ostatnich 18 lat? Jakie zobowiązania środowiskowe zostały dotrzymane? Z jakimi sytuacjami kryzysowymi i nowymi wyzwaniami musi zmierzyć się świat?

Nawiązując do pytań Severn i zdecydowanie optymistycznie ustosunkowując się do wskazanych przez nią rozczarowań, w filmie postanowiono zwrócić uwagę na pozytywne inicjatywy realizowane w czterech zakątkach planety przez niezwykłych ludzi. Ten dokument przybliża każdego z nas do uniwersalnego i podstawowego pytania: jaki świat pozostawimy przyszłym pokoleniom?


Informacje i więcej: http://severn-lefilm.com/
Przyczepy: http://www.severn-lefilm.com/bande_annonce.html

ważne ps: Obawiam się, że ten film jest mimo wszystko trochę dramatyczno-pesymistyczny (Co co? Kto powiedział realistyczny, słyszałem!!) pozostawiając niewiele miejsca na globalne rozwiązania. Prezentowanie lokalnych inicjatyw jest świetne, ale co z głównym problemem Kyto: zmianami klimatycznymi? Bo taki jest tytuł filmu...

Obejrzyj także ten dokument Arte https://www.econologie.com/la-4ieme-revo ... -4370.html co pokazuje, że możliwe jest rozwiązanie problemu energetycznego na kilka dekad...tak długo, jak ustanie zanieczyszczenie psychiczne !
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 21/11/11, 12:39

pokazuje, że możliwe jest rozwiązanie problemu energetycznego na kilka dekad.

et jeszcze szybciej, dzięki podziemnemu magazynowi latem na zimę, a także spacerowi www.dlsc.ca i systematycznie ignorowane przez wszystkich, nawet ekologów, co czyni mnie niezdarnym, aby nalegać!

W dodatku możemy to zrobić za niezbyt drogo, bo coraz bardziej mnie swędzi, majstrować przy moim domu i ogrzewać mnie za darmo na zawsze, bez zanieczyszczeń, bez CO2, ani żadnych obaw, raz przebite !!

Co więcej, to działa www.dlsc.ca z -15°C do -7°C w tej chwili, znacznie zimniej, od listopada, niż w Europie, Ardenach i PACA znacznie bliżej 20°C niż -15°C!!

Więc rada dla przeciwników, jest dla nas idealny, gdy jest jeszcze letni, a więc do zrobienia wszędzie, a Christophe, mając już i tak największą część solarno-buforową 70m3, jaka jest konieczna, powinien zrobić dziury do składowania pod ziemią brakującego i już nie spalającego drewna!!!
Po osiągnięciu absolutnego spokoju, bez kupowania drewna, bez mieszania, bez usuwania sadzy i popiołu!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/11/11, 13:02

Ah ah ah, byłem pewien, że dedeleco przyjdzie do szarży :)

Powinniśmy poprosić Arte, żeby tam zbadał, to byłby doskonały Thema!

Uwaga dede, dabbing jest dobry, ale nie jest całkowicie darmowy energetycznie: nadal mamy znaczne koszty pompowania! Czy to pojmanie, czy restytucja...

Ok, COP, które znacznie przekracza 50, jest wyjątkowo korzystne, ale mimo wszystko konieczne jest określenie tego zużycia!

Zobacz szczegóły mojego oszacowania COP energii słonecznej: https://www.econologie.com/forums/cop-d-un-s ... t8220.html
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106