Prognozowany ocieplenia 2100 przez Nasa

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Prognozowany ocieplenia 2100 przez Nasa




przez Christophe » 11/06/15, 14:44

0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 11/06/15, 16:30

Jedną z niestosownych konsekwencji podziału pracy jest to, że zawsze będzie rosnąć liczba specjalistów, którzy w skrupulatnych badaniach będą szczegółowo analizować tysiąc i jeden sposobów, na jakie wspólnie organizujemy naszą zagładę, przy czym nikt nie będzie tym poruszony tak radykalnie, jak to możliwe fatalny projekt... :zmarszczyć brwi:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 11/06/15, 18:32

Niestety obawiam się, że w umysłach naszych wpływowych ludzi i decydentów zostało to już od dłuższego czasu „zarzucone”.
I ten stan umysłu jest również często spotykany wśród „zwykłych ludzi”.
Jest na to nawet określenie: „Po nas powódź”.
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 11/06/15, 18:48

Oczywiście! Badania te, podobnie jak wiele innych, mają wyłącznie na celu ocenę różnych możliwych scenariuszy, raz przyznał że ograniczenie naszych emisji gazów cieplarnianych zostanie zmniejszone jedynie nieznacznie lub wcale...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 11/06/15, 21:06

Co wcale mnie nie dziwi, pieniądze są ponad wszystko.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 12/06/15, 13:51

Klimat: G7 wzywa do „znacznej redukcji” emisji CO2

LEXPRESS.fr z AFP w dniu 08

Siedem potęg przemysłowych wyznaczyło sobie za cel redukcję emisji o 40–70% do 2050 r. w porównaniu z 2010 r.

Czy na kilka miesięcy przed Cop21 nasi przywódcy polityczni potraktują poważnie kwestię zmian klimatycznych? W poniedziałek przywódcy G7 ogłosili, że wzywają do znacznej redukcji emisji CO2 w bieżącym stuleciu.

Konkretnie, siedem mocarstw światowych spotykających się właśnie w Bawarii zobowiązało się „w najwyższym stopniu” do redukcji emisji o 40–70% do 2050 r. w porównaniu z 2010 r. Cel ten ma odpowiadać globalną reakcją na zmiany klimatyczne. Z ideałem: „osiągnięcie w dłuższej perspektywie niskoemisyjnej gospodarki światowej”.

Wiadomość została przyjęta z entuzjazmem przez François Hollande'a. W poniedziałkowe popołudnie Prezydent Republiki z zadowoleniem przyjął „ambitne i realistyczne zobowiązania”. Dynamikę, którą będzie starał się utrzymać do grudnia w Paryżu. „Wszystkie dzisiejsze interwencje umożliwiły osiągnięcie celów, które chciałem móc postawić w ramach tej grupy G7” – powiedział. Przesłanie popierane przez jego amerykańskiego odpowiednika Baracka Obamę. Prezydent USA z zadowoleniem przyjął postęp w kierunku „solidnego porozumienia” w sprawie klimatu w Paryżu.




http://www.lexpress.fr/actualite/monde/ ... 87403.html
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129