Al Gore i Pokojowa Nagroda Nobla IPCC!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Al Gore i Pokojowa Nagroda Nobla IPCC!




przez Christophe » 12/10/07, 12:08

https://www.econologie.com/prix-nobel-de ... -3504.html

Nie widzę, gdzie to jest pokój przed globalnym ociepleniem ale fakty są faktami... ale żeby przyznać Nagrodę Nobla za film, uważam, że wszyscy mają taką samą "granicę"...informowanie jest dobre, ale Al Gore nie zaczął rozwiązywać problemu... czy się mylę?

Co więcej, gdy zobaczymy, co dzieje się w Afryce, byłyby inne organizacje, które zasługiwałyby na tę Nagrodę Nobla…

Przypomina mi to trochę Złotą Palmę 2004 za film Moore'a (moim zdaniem bardzo nudny...) z 9 września...

Były wiceprezydent USA i IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu) otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla. W ten sposób są nagradzani za swój wkład w walkę z globalnym ociepleniem.

Trudno się dziwić, skoro zaczynał jako faworyt. Komitet Noblowski przyznał Alowi Gore'owi Pokojową Nagrodę Nobla za jego film dokumentalny „Niewygodna prawda” o dramatycznych konsekwencjach globalnego ocieplenia. Obok byłego wiceprezydenta USA nagrodzono także Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC), któremu przewodniczy Hindus Rajendra Pachauri.


http://www.liberation.fr/actualite/monde/284238.FR.php

Świat pozostaje znacznie bardziej lakoniczny:

Były wiceprezydent Demokratów USA Al Gore i IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu) zdobyli Pokojową Nagrodę Nobla w 2007 r. za podnoszenie świadomości na temat zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi.

O nagrodę Nobla, w wysokości 1,5 miliona dolarów, ubiegało się stu osiemdziesięciu jeden kandydatów.


http://www.lemonde.fr/web/depeches/0,14 ... -37,0.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Shai'ullud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/10/07, 21:20




przez Shai'ullud » 12/10/07, 13:43

Całkowicie się zgadzam!

Jeśli globalne ocieplenie to poważny temat, to nie ma on nic wspólnego z walką o utrzymanie pokoju na świecie.

Ci, którzy na co dzień walczą z ultrarepresyjnymi reżimami, musieli sobie powiedzieć, że lepiej by zrobili, gdyby wzięli kamerę i nakręcili za obopólną zgodą krótkie wideo, które otwiera drzwi.

Tego rodzaju nagroda nie powinna być zachwiana przez obecne trendy, w przeciwnym razie, w przyszłym roku, dlaczego nie Brigitte Bardot za uratowanie małych fok? : Lol:

Jeśli chcą zachęcić do działań na rzecz ochrony środowiska, wystarczy, że stworzą w tym celu specjalną nagrodę! Moja mama zawsze mówi: „Nie mieszamy ściereczek kuchennych z serwetkami!” :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/10/07, 14:12

Toutafé!

A pkoi nie Nagroda Nobla... dla środowiska po prostu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/10/07, 14:15

POKÓJ = walka z globalnym ociepleniem............to już jest bardzo ograniczone, ale SZCZEGÓLNIE ten pan Al Gore został przyłapany co najmniej dwa razy z rękami w słoiku z dżemem:

- Miałby ENERGOOSZCZĘDNY dom z basenami + mnogość energochłonnych części ponad miarę (szczegółów już nie mam, trzeba by szukać) + samochody 4X4...etc.. dobry amerykanin made in USA.

- Zwykle podróżuje po USA prywatnym samolotem, więc ma mało ludzi na pokładzie i dużo emituje CO2.

To naprawdę nie jest REFERENCJA pod względem ekologii.

Z drugiej strony, IPCC zasługuje na ten tytuł, ale nie „POKOJU” (globalne ocieplenie prawdopodobnie doprowadzi do wojen!!?? to jest to, co sugeruje ta Nagroda Nobla, czyli zapobieganie??).

Kiedy patrzę, ile zarabia naukowiec bez przyszłości, taki jak moja córka, doktor oceanografii - za miesiąc nie będzie miała pracy - (moja córka przekazała do IPCC wyniki swojej pracy doktorskiej dotyczącej podnoszenia się poziomu mórz). ... i jaki powinien być styl życia Al GOre (stąd związane z tym zanieczyszczenie i CO2), to trochę nonsens.
Al Gore był zadowolony z odzyskania informacji od tych wszystkich badaczy, którzy pracują na podstawie informacji satelitarnych i dokonują syntezy... a pan Al Gore musi tylko odzyskać tę pracę.

Spróbuję wyszukać artykuły na temat marnowania energii przez rodzinę Ala Gore'a.
Jest tam => https://www.econologie.com/forums/jt-fr2-20h ... t3217.html
Steff umieściła raport online....gdzie można go znaleźć w ekonologii?
Ostatnio edytowane przez jean63 12 / 10 / 07, 14: 33, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/10/07, 14:22

jean63 napisał:To naprawdę nie jest REFERENCJA pod względem ekologii.


Toutafé ale to wciąż TOP Jeden z miliarderów, który informuje o problemie globalnego ocieplenia... Trzeba go zatem porównać do jego miliarderskich wspólników.

Mimo to, mając 1,5 miliona dolarów z Nagrody Nobla, mam nadzieję, że zainwestuje w energię słoneczną w domu…

jean63 napisał:Z drugiej strony, IPCC zasługuje na ten tytuł, ale nie „POKOJU” (globalne ocieplenie prawdopodobnie doprowadzi do wojen!!?? to jest to, co sugeruje ta Nagroda Nobla, czyli zapobieganie??).


Też tak myślałem na początku... Bush rzeczywiście wymyślił wojnę prewencyjną, więc świat wariatów, w którym prewencyjna nagroda Nobla nie jest niczym szokującym...oprócz ekonomistów...

jean63 napisał:Kiedy patrzę, ile zarabia naukowiec bez przyszłości, taki jak moja córka, doktor oceanografii - za miesiąc nie będzie miała pracy - (moja córka przekazała do IPCC wyniki swojej pracy doktorskiej dotyczącej podnoszenia się poziomu mórz). ... i jaki powinien być styl życia Al GOre (stąd związane z tym zanieczyszczenie i CO2), to trochę nonsens.
Al Gore był zadowolony z odzyskania informacji od tych wszystkich badaczy, którzy pracują na podstawie informacji satelitarnych i dokonują syntezy... a pan Al Gore musi tylko odzyskać tę pracę.


Nie zapominajmy, że Al Gore był bogaty... PRZED rozpoczęciem tej „walki” z globalnym ociepleniem.

W przeciwnym razie całkowicie zgadzam się na wyzdrowienie, ale kto wykorzystuje kogokolwiek na tym świecie? Spójrz na dziennikarza: pisze artykuł na temat badań, który przynosi gazecie o wiele więcej niż wywiad dla badacza… zakładając, że jest opłacany…

jean63 napisał:Spróbuję wyszukać artykuły na temat marnowania energii przez rodzinę Ala Gore'a.


Dobry pomysł, ale byłby to banał… dokładnie tak, jakbyśmy powiedzieli, że żaden z liderów Zielonych (i Hulot i wielu głoszących publicznie…) nie ma w domu instalacji fotowoltaicznej…

Chociaż co do Hulota nie jestem nawet pewien...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/10/07, 14:29

Mimo to, mając 1,5 miliona dolarów z Nagrody Nobla, mam nadzieję, że zainwestuje w energię słoneczną w domu…

Powiem mojej córce, żeby zażądała należnej jej kwoty.

Należy mieć nadzieję, że 1,5 M$ zostanie UDOSTĘPNIONE pomiędzy Al i IPCC!!!

Zainwestuj w fotowoltaikę w domu : Mrgreen: : Idea: : Evil: , nawet w to nie wierzę. Mam nadzieję, że ten wstyd wróci do „selektorów” Nobla… : Evil:

Przy okazji znalazłem temat dotyczący wydatku energetycznego Ala ==> https://www.econologie.com/forums/jt-fr2-20h ... t3217.html
Chociaż co do Hulota nie jestem nawet pewien...

Uważam, że ma bioklimatyczny drewniany dom... do sprawdzenia.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/10/07, 15:21

jean63 napisał:Uważam, że ma bioklimatyczny drewniany dom... do sprawdzenia.


Cóż, to byłaby dobra wiadomość, zaskakujące, że nie słyszeliśmy o tym więcej…

Ale bioklimatyczny nie oznacza 0 emisji...na przykład bioklimat z pompą ciepła w Niemczech to odpowiednik tego samego domu z kotłem olejowym na poziomie CO2 we Francji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/10/07, 18:14

niemniej jednak: niezła ta cena! będzie mógł zapłacić rachunek za prąd... : Chichot:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Shai'ullud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/10/07, 21:20




przez Shai'ullud » 12/10/07, 21:15

jean63 napisał:[Myślę, że ma bioklimatyczny drewniany dom... do sprawdzenia.


Otóż ​​po spaleniu 1/4 rezerw diesla naszej planety w jej eksploatacji okavango, równie dobrze może mieć bioklimatyczną i słoneczną energię i wszystko co da się zrobić!!!

Jeśli chodzi o słabo opłacanych naukowców, jasne jest, że jaja są poważne, gdy zobaczysz, jak rozdzielane są fundusze (moje źródło: wykopaliska archeologiczne w pobliżu mojego domu): profesor lub lekarz chowa fundusze i wysyła swoich studentów do pracy . W ramach wolontariatu i na ich koszt już fajnie, że dostarczamy im temat do pracy magisterskiej tym idiotom przyszłych bezrobotnych! : Evil:

A potem oglądamy w telewizji tych wielkich „uczonych” udzielających lekcji, tłumaczących nam, jak swoją ostatnią książkę przełożyli ciężką pracą i latami refleksji, żyjąc w odosobnieniu, mając tylko swoje książki i… kozę do towarzystwa?
0 x
poeta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/08/07, 22:12




przez poeta » 12/10/07, 22:03

Christophe napisał:A pkoi nie Nagroda Nobla... dla środowiska po prostu?

Może za kilka lat będzie taki.
Dzisiaj wiele osób mówi o środowisku i to dobrze.
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122