Jonizatory powietrza, działanie i zdrowie

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Jonizatory powietrza, działanie i zdrowie




przez Capt_Maloche » 17/03/08, 15:55

Witam,

Przez jakiś czas uczyłem się o jonizatorach powietrza i ich korzystnych efektach w domu

Jony ujemne miałyby szczególną właściwość przylegania do cząstek zawieszonych w powietrzu, a tym samym obciążania ich w celu ograniczenia ich do ziemi.

Ale sprzęt do produkcji jonów często wytwarza również ozon, który jest powszechnie znany jako czynnik drażniący

Nie wspominając o tym, że w ciemnościach na urządzeniach 50 € wyraźnie widać punkty świetlne, co oznacza obecność plazmy, a zatem z pewnością tlenki azotu ...

oto co mam pod ręką:
http://www.psychologue.fr/ioniseur/ioni ... lution.htm

Konieczne jest, aby napięcie robocze przyłożone do końcówek lub oplotu węglowego było niższe niż 4650 Volts (próg produkcji ozonu).


twoja opinia?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/03/08, 15:59

weed .....

część problemu polega na tym, że większość literatury jest publikowana przez ludzi, którzy ją sprzedają!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 17/03/08, 16:08

tak, ale co z produkcją jonów - bez ozonu?
czy to możliwe?

Czy ktoś wie, którą technologię zastosować?

Osobiście na ostatnim jonizatorze, który kupiłem, pachnie jak po burzy, więc z pewnością ozon ...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 17/03/08, 17:55

Zajrzałem do sprawy mojej ciotki:


Oto, co mu wysłałem (wszystko zaczęło się od dyskusji na temat lamp solnych):

Współczesna działalność (sprzęt elektryczny, klimatyzacja, uwięzienie) generuje jony dodatnie (kationy), o których wiadomo, że mają pewną liczbę negatywnych skutków (zmęczenie, morale, nawet bardziej „fizyczne” skutki).

Jony ujemne (aniony) mają udowodniony korzystny wpływ (dzięki nim czują się dobrze w pobliżu wodospadu lub po burzy), ale rzadko są dalekie od natury.

Różne stężenia jonów ujemnych w zależności od podłoża (w anionach / cm3), przybliżone liczby:

* Las 3000
* Kampania 800 na 1800
* „W mieście” 200
* W domu od 30 do 50
* W biurze 20

Jak więc widzimy, w naszych domach brakuje anionów.

Regularna wentylacja pomaga ograniczyć uszkodzenia. Ale aby znacznie poprawić ilość jonów ujemnych, lepiej mieć wystarczająco dużo, aby je wytworzyć. Zielone rośliny generują wiele z nich poprzez fotosyntezę (w rzeczywistości jony tlenu). Jednak nasze urządzenia elektryczne używane codziennie w dużej mierze niwelują korzyści płynące z tej produkcji.

Jonizator powietrza może być rozwiązaniem. Ale bądź ostrożny, ponieważ niedrogie modele wytwarzają ozon!
Jonizator powietrza ma również tę zaletę, że umieszcza pył na ziemi (pył jest naładowany dodatnio).

Ponadto żadne badanie nie wykazało, że lampy solne wytwarzają jony ujemne. Według opinii i testów ich efekty są zerowe. Tylko dlatego interes estetyczny.


Pomyśl o tym, zastanawiam się, czy rozwiązanie nie jest jednakowe dla faworyzowania zielonych roślin ...
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 17/03/08, 19:42

Capt_Maloche napisał:tak, ale co z produkcją jonów - bez ozonu?
czy to możliwe?

Czy ktoś wie, którą technologię zastosować?

Osobiście na ostatnim jonizatorze, który kupiłem, pachnie jak po burzy, więc z pewnością ozon ...


istnieje wiele dostępnych na rynku jonizatorów
produkują tylko HT na końcówce

w rzeczywistości, jeśli napięcie jest zbyt wysokie, wytwarza ozon
bardzo szkodliwy dla zdrowia

wytwarzane jony atakują cząstki zawieszone na ziemi
więc musisz odkurzyć

ale niebezpieczeństwo, ponieważ istnieją odkurzacze bez filtra cząstek stałych
w tym przypadku po odkurzaczu sytuacja jest znacznie gorsza niż wcześniej
ponieważ oddychane powietrze jest jeszcze bardziej dopracowane niż wcześniej !!!


więc obowiązkowe jest przekazanie odkurzacza, który nie odrzuca mikrocząstek ...
Nie pamiętam już standardu dla tego typu filtrów
(ale osoby z astmą są świadome problemu)

schemat jest niezwykle prosty
czy mogę to znaleźć, jeśli chcesz?
Ostatnio edytowane przez Tagor 17 / 03 / 08, 19: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 17/03/08, 19:49

Arthur_64 napisał:Oto, co mu wysłałem (wszystko zaczęło się od dyskusji na temat lamp solnych):


oczyszczanie powietrza wynika z faktu, że ujemne mikrocząsteczki
utknęli na ziemi

Byłem wczoraj na targach ECOBAT, mówca odpowiedział, że lampy solne nie mają wpływu na oczyszczanie

między innymi świece i kadzidła generują wiele mikrocząstek

ale hej czasami przyjemność pojawia się przed oczyszczonym zdrowiem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 17/03/08, 20:15

... A ormiański papier uwalnia benzen podczas spalania (ale wydaje się mniej niż inne odświeżacze powietrza).

W przypadku lamp solnych tak powiedziałem poniżej:

Ponadto żadne badanie nie wykazało, że lampy solne wytwarzają jony ujemne. Według opinii i testów ich efekty są zerowe. Tylko dlatego interes estetyczny.


W przypadku filtra cząstek stałych nie byłoby to Filtr HEPA ?
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 18/03/08, 07:47

Arthur_64 napisał:W przypadku filtra cząstek stałych nie byłoby to Filtr HEPA ?


tak, znajdujemy te odkurzacze z filtrem hepa

wydaje mi się, że minimum to hepa H10
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/03/08, 11:36

Historia przepisów dotyczących filtracji: http://www.photocleanquartz.com/societe/historique.php

Obraz

Bakterie, których rozmiar jest prawie zawsze mniejszy niż 0,1 [mm], są obecne w powietrzu na
stężenie liczbowe, które jest rzędu 1 / 10000th stężenia cząstek stałych.
F Azbest ma postać cylindrycznych prętów o długości od 1 do 10 [mm] i od 0,02 do 1 [mm].

II.3. KONCENTRACJA
Oczywiste jest, że liczba cząstek (jak również ich natura) zmienia się w zależności od sytuacji
lokalizacja i aktywność.
Wartości orientacyjne dla ogólnych stężeń pyłu
- Obszar wiejski 0,01 mg / m3 do 0,15 mg / m3
- Obszar miejski 0,1 mg / m3 do 0,75 mg / m3
- Strefa przemysłowa 0,5 mg / m3 do 3 mg / m3


Istnieją metody 4 wybrane przez AFNOR i EUROVENT, które wyróżniają się w szczególności zastosowanym aerozolem.
Metoda Rodzaj aerozolu
Grawimetryczny (ASHRAE) Syntetyczny
Atmosferyczny Opacimetric (ASHRAE)
Fotometryczne Stałe cząstki chlorku sodu
Fluorometryczne Stałe cząstki uranu
NB:


Obraz

I więcej w pdf ICI
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/03/08, 11:39

Teoretycznie filtr HEPA zatrzymuje 99,97% brudu, pyłków, bakterii i wszelkich cząstek w powietrzu o rozmiarze większym niż mikrometr 0,3.

Norma EN 1882 od 1995, która określa protokół testu dla filtrów o wysokiej i bardzo wysokiej wydajności:
mgła o wielkości cząstek od 0,1 do 0,2 μm.
Zliczanie cząstek stałych przeprowadza się przed i za filtrem, a na tej podstawie oblicza się największy rozmiar cząstek.
penetrujący, a także jego minimalna wydajność dla tego rozmiaru cząstek.
Norma EN 1882 określa osiem wydajności filtrów:


Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65