Woda prysznicowa do zaopatrzenia toalety

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Woda prysznicowa do zaopatrzenia toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 17:37

Witam,
mój projekt polega na recyklingu wody z prysznica na piętrze w celu zaopatrzenia 2 toalet.

odpływ z prysznica na piętrze (pcv d40) przejdzie przez 2 filtry 80 i 50 mikronów w celu usunięcia włosów....

Mam pojedynczą wyżarzoną rurę miedzianą D20 (stare źródło gazu), która biegnie z wnętrza domu na zewnątrz (około 20 m) do zasilania zbiornika magazynowego typu niebieski kanister o pojemności 220 litrów

Mam w pralni 80-litrowy zbiornik ze stali nierdzewnej z wlotem i wylotem w górnej części w 1/2 (zbiornik buforowy odzyskany ze starego chłodnego kotła wodno-gazowego) jest blisko wymienionej powyżej rury miedzianej i zasilania toalety podajnika zaopatrzenie.

szara woda wydobywająca się z prysznica może bezpośrednio napełnić zbiornik ze stali nierdzewnej....a także napełnić niebieski zbiornik (przechodząc przez 20 m miedzianej rury)

teoretycznie mój pomysł:

„przefiltrowana” woda prysznicowa napełnia zbiornik ze stali nierdzewnej

gdy jest pełny, dzięki literze T na dopływie wody,

szara woda weź rurę miedzianą (wyjdź na zewnątrz 20 m) na niebieski pojemnik....

na tym poziomie problem: w jaki sposób ciśnienie/podciśnienie w zbiorniku ze stali nierdzewnej .... uwalnia powietrze podczas napełniania lub odwrotnie, gdy pompa zaczyna tworzyć podciśnienie, ponieważ powietrze nie dostaje się do środka... i pompa będzie niepotrzebnie wymuszać.

a następnie w jaki sposób woda i/lub powietrze w pojedynczej rurze miedzianej zostaną zawrócone do zbiornika zasilającego WC, gdy zbiornik ze stali nierdzewnej będzie pusty?

Zastanawiam się nad zamontowaniem wyłącznika ciśnieniowego na wejściu zasilania toalety:

gdzie umieścić pompę elektryczną 12 V, aby wykorzystać szarą wodę ze zbiornika ze stali nierdzewnej, a następnie z niebieskiej puszki.

Mam nadzieję, że jasno wyjaśnię moje pytania i że macie pomysły, które mogą mi pomóc.

dziękuję

Oliwkowy
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez sicetaitsimple » 17/09/23, 17:56

Myślę, że pomocny byłby mały diagram wyraźnie pokazujący wysokość poszczególnych elementów (prysznic, filtry, puszki, WC, pompa) i przewidywane połączenia.
1 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 18:07

dziękuję bardzo za zainteresowanie moim projektem.
Do chwili obecnej nie przeprowadzono żadnego montażu, dlatego nie ma możliwości wykonania zdjęć.

jak wspomniałem, woda pochodzi z wyjścia prysznica na piętrze przez PCV 40. Na parterze myślę o podłączeniu jej do 2 filtrów, aby zasilić zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 80 l w pralni (zbiornik buforowy odzyskany ze starej zimnej kocioł hydrogazowy), a także dzięki istniejącej rurze miedzianej doprowadzającej niebieską puszkę 220L na zewnątrz.

projekt zakłada ponowne wykorzystanie tej szarej wody do zaopatrzenia w wodę 2 toalet w domu.
Priorytetem jest pobranie wody szarej ze zbiornika ze stali nierdzewnej, a w przypadku braku wody ze zbiornika zewnętrznego.
Kupiłem już pompę 12V
https://fr.aliexpress.com/item/10050050 ... pt=glo2fra

dziękuję
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez sicetaitsimple » 17/09/23, 18:25

Tak, OK, zrozumieliśmy cel.
Ale ponieważ to wszystko poza pompą, która moim zdaniem miałaby służyć jedynie do napełniania zbiornika toalety, powinno działać tylko w pożądany sposób w grawitacji, rozumowanie bez diagramu pokazującego wysokości uważany za poszczególnych elementów jest trochę na próżno... Zapomniałem, że potrzebna jest także trasa istniejącej rury miedzianej (na poziomie gruntu, na wysokości, po trochu jednego i drugiego?).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez Christophe » 17/09/23, 18:27

Jeśli twój prysznic jest na górze, a toaleta na dole... rozwiązanie jest proste: robisz kupę przed prysznicem (zawsze lepiej : Lol: ) i bierzesz prysznic maksymalnie 10 litrów, bez tamponów, pompek i całego tego bałaganu! : Mrgreen:

Jeśli wanna nie odpływa wystarczająco, zrób kolejny siusiu... : Mrgreen:
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez sicetaitsimple » 17/09/23, 18:38

olivierdu33 napisał:projekt zakłada ponowne wykorzystanie tej szarej wody do zaopatrzenia w wodę 2 toalet w domu.

Uwaga pierwsza: według mojej wiedzy jest to zabronione. Jeżeli do zasilania toalet wykorzystywana jest woda odzyskana (deszczowa lub inna), musi ona podlegać dwóm oddzielnym obwodom zasilania, które można od siebie odizolować.
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 18:47

Ta pielęgniarka toaletowa jest pielęgniarką całkowicie autonomiczną i w żadnym wypadku nie byłaby podłączona do sieci wodociągowej.
Konieczne jest oddzielenie sieci od sieci wody pitnej.
Dziękuję za przypomnienie dla tych, którzy nie wiedzą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez Christophe » 17/09/23, 18:48

Karmienie niani = druga sieć, prawda?

Mimo to chciałbym zobaczyć stan toalet po X latach (miesiącach?) korzystania z szarej wody…
Już kamień w wodzie sieciowej może powodować wycieki podczas spłukiwania toalet...

Więc woda deszczowa do toalet jest w porządku, ale woda do pryszniców, meh, meh… nie wspominając o gównianej sieci do postawienia…

To jak pętla termiczna lub, co gorsza, recykling wody pod prysznicem… niektórzy próbowali, ale w rzeczywistości działa to tylko na ISS… : Mrgreen:

Przydałyby się zdjęcia i schemat...
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 18:57

Christophe napisał:Karmienie niani = druga sieć, prawda?

Mimo to chciałbym zobaczyć stan toalet po X latach (miesiącach?) korzystania z szarej wody…
Już kamień w wodzie sieciowej może powodować wycieki podczas spłukiwania toalet...

Więc woda deszczowa do toalet jest w porządku, ale woda do pryszniców, meh, meh… nie wspominając o gównianej sieci do postawienia…

To jak pętla termiczna lub, co gorsza, recykling wody pod prysznicem… niektórzy próbowali, ale w rzeczywistości działa to tylko na ISS… : Mrgreen:

Przydałyby się zdjęcia i schemat...


Czy uważasz, że mój projekt jest niewykonalny? To prawda, że ​​nie jestem na tak, ale wydaje mi się, że to dobry pomysł, prawda?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez sicetaitsimple » 17/09/23, 19:30

olivierdu33 napisał: Ale wydaje mi się to dobrym pomysłem, prawda?

Tak, w zasadzie używanie wody pitnej do wypłukiwania gówna jest z pewnością godne pożałowania.
Ale tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i Twojej motywacji. Ponieważ poza pracami instalacyjnymi nieuchronnie będzie to generować ograniczenia (filtry) i być może inne prace konserwacyjne lub inne niedogodności (zapachy?).
Twoje początkowe pytania były raczej techniczne, ograniczmy się do tych... Reszta zależy od Ciebie.

PS: chyba że otrzymane zostaną opinie dotyczące instalacji podobnej do tej, którą rozważasz, co byłoby mile widziane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168