Uruchamiasz trójfazowy silnik asynchroniczny w trybie jednofazowym?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
idy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/21, 21:05

Uruchamiasz trójfazowy silnik asynchroniczny w trybie jednofazowym?




przez idy » 13/04/21, 21:19

Czy możliwe jest uruchomienie silnika asynchronicznego o mocy 600 W i częstotliwości 50 Hz z akumulatorem 12 V 75 am i falownikiem (DC/AC) o mocy 1000 W, jeśli to możliwe, przez jak długi czas?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Bjr, czy można obrócić trójfazowy silnik asynchroniczny (para z kondensatorem, aby przerobić go na monof




przez Obamot » 13/04/21, 22:10

Teoretycznie możemy się z tego obejść stosując specjalny zespół do zamiany prądu trójfazowego na jednofazowy i odwrotnie (np. za pomocą kondensatora, przetwornicy częstotliwości itp.).

Przykład: kiedyś sprzedałem maszynę offsetową i gość zapłacił gotówką. Niedługo potem facet, który nie mógł zamontować prądu trójfazowego (z winy właściciela) stanął przed takim problemem, ale o ile pamiętam, musiał zmienić silnik... Była to mała maszyna offsetowa A3, więc tak to szło Do...

Jest jednak poważniejszy problem, czyli czy 250V wystarczy na Twoje potrzeby. W moim przykładzie to wystarczyło...

Silniki trójfazowe chętnie są na 400V... ale jest lepsza wydajność.
Jeśli naprawdę potrzebujesz dużej mocy, pojedyncza faza może nie wystarczyć. W przeciwnym razie nie będzie możliwe wykonanie zestawu, który wytrzyma.

Pozostaje możliwość zmiany źródła zasilania u dostawcy energii elektrycznej.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13723
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Bjr, czy można obrócić trójfazowy silnik asynchroniczny (para z kondensatorem, aby przerobić go na monof




przez izentrop » 13/04/21, 23:11

Witam, w przypadku silnika jest to możliwe przy utracie 1/3 mocy.
Do obliczenia kondensatora http://www.volta-electricite.info/articles.php?pg=2000

Z drugiej strony dla falownika konieczne będzie co najmniej 6 kVA, w przeciwnym razie wyłączy się przed uruchomieniem silnika.
0 x
idy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/21, 21:05

Re: Uruchamianie XNUMX-fazowego silnika asynchronicznego w jednej fazie?




przez idy » 13/04/21, 23:23

Cóż, moc mechaniczna wytwarzana przez silnik ma mieć moment obrotowy około 1 N/m
0 x
idy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/21, 21:05

Re: Uruchamianie XNUMX-fazowego silnika asynchronicznego w jednej fazie?




przez idy » 13/04/21, 23:26

Oznacza to, że falownik nie będzie w stanie utrzymać pracy silnika : Idea:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13723
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Uruchamianie XNUMX-fazowego silnika asynchronicznego w jednej fazie?




przez izentrop » 14/04/21, 00:16

Wymagany jest prąd rozruchowy 10-krotność prądu znamionowego. 6 kVA to zasilacz UPS z niższej półki. Jeśli w charakterystyce falownika wskazano, że może on wytrzymać prąd rozruchowy o wartości 10 X bez wyłączenia, dlaczego nie. Musisz być pewien.
Przykładowo testowałem przetwornicę 3 kVA na zamrażarce z zmierzonym silnikiem 150 W... nie da się uruchomić. Ogólnie rzecz biorąc, te silniki uruchamiają się pod pełnym obciążeniem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156