Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...

Jaki jest aktualny rekord czasu przejechania 5665 km pojazdem elektrycznym?

Sondaż wygasł 25 / 10 / 23, 06: 13

58H
0
przy braku głosów
60 H
0
przy braku głosów
62H
0
przy braku głosów
64H
0
przy braku głosów
66H
0
przy braku głosów
68H
0
przy braku głosów
70H
1
33%
72H
1
33%
74H
0
przy braku głosów
76H
1
33%
 
Wszystkich głosów: 3
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez phil59 » 25/10/23, 23:21

Remundo napisał:też jest tego trochę

:P

Osobiście kontynuuję moją hybrydę E85/fotowoltaiczną.

Dzięki temu nie trzeba jechać autostradą, pobierać 100 kW na samochód i płacić opłat drogowych. : Twisted:

Odpowiedź jest tutaj: https://www.automobile-propre.com/podca ... exclusive/


Mówię po prostu, że nawet samochodem elektrycznym można jechać szybko i bardzo daleko, co jeszcze niedawno mówiłeś, że nie jest możliwe.

Jaki jest sens jazdy hybrydą w długą podróż? niezbyt duży, na krótką trasę, z akumulatorem, możemy podyskutować.

Płacę bardzo małe opłaty.

Jeśli pokonuję trasę mieszaną, z kilkoma pasami ruchu przy prędkości 110 km/h, to 400 km, to robię.

Przy ładowaniu 50 kW wystarczy, jeśli w sumie przejedziesz 600 km.

Zatrzymujesz się po raz pierwszy po przejechaniu około 200 km, a samochód jest naładowany w ponad 50%, a mojej koniu przy mocy 5-70 kW może zająć bardzo szybko 80 minut, aby spaść do 50. Stąd 50 kW jest wystarczające. (20 minut, ale często zatrzymuję się trochę dłużej)

Drugi przystanek byłby trochę inny, bo przy 20 minutach ładowania dojadę na około 30%. Ponieważ jednak do przebycia pozostało już tylko 200 km, wystarczyłoby 15 minut przy mocy 50 kW, a tylko 10 na terminalu dostarczającym co najmniej 80 kW.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez phil59 » 25/10/23, 23:36

Statystyki
Przebyty dystans 5 km
Łączny czas 63h 34m 59s
Średnie zużycie 17,9kWh/100km
Kraje przekroczyły 9
Uzupełnianie zatrzymuje się 23
Odległość między każdym ładowaniem 246 km
Rzeczywisty czas jazdy 57:38
Czas jazdy pomiędzy każdym ładowaniem 2h24
Średnia prędkość 98,3 km/h

Liczba doładowań 23
Całkowity czas ładowania 5h57
Średni czas ładowania 15 minut 30 minut
Średni SoC po przybyciu do terminali 26%
Ładuje się w Ionity 16/23
Doładowania niemożliwe 0
Przeciążone stacje 1
kWh naładowane 1 kWh

5665 23 ładunków.JPG
5665 23 załadowań.JPG (102.45 KiB) Przeglądano 1511 razy


bilans.JPG
bilans.JPG (55.64 KB) Przeglądano 1511 razy


https://www.lachaineev.fr/evtranseuropean.php
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez Forhorse » 26/10/23, 07:49

O tym, że można podróżować pojazdami elektrycznymi wiemy już od dawna, nie jest to żadna bzdura, którą chcę zdradzać.
Osobiście na początku miesiąca robiliśmy 800km dziennie, nie zadając żadnych pytań, nie martwiąc się o znalezienie terminala, jadąc normalnie.
Ale możesz przeprowadzić tyle demonstracji, ile chcesz, a ci, którzy nie chcą pojazdu elektrycznego, zawsze znajdą dobrą wymówkę.

Niektórzy nigdy się nie zmienią.
Jeśli wezmę przykład mojego ojca, oni doskonale wiedzą, że możemy jeździć EV bez problemu, jeździliśmy z nimi na wakacje i wszystkie lokalne wycieczki pokonywaliśmy moim samochodem (a więc EV), mimo że byliśmy 700 km od domu .
Tam kupi nowy samochód i dostanie... termiczny! (wreszcie mHEV, który zatem jest hybrydą tylko na papierze...) w manualnej skrzyni biegów... prawdziwy boomer.
Chociaż miałby środki, aby wziąć przynajmniej prawdziwą hybrydę, jeśli nie hybrydę typu plug-in.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez Remundo » 26/10/23, 22:51

phil59 napisał:Mówię po prostu, że nawet samochodem elektrycznym można jechać szybko i bardzo daleko, co jeszcze niedawno mówiłeś, że nie jest możliwe.

Jest to możliwe, jeśli podążasz głównymi drogami, na których znajduje się wiele stacji ładowania, które są bezpłatne.

Niemożliwe jest, aby wszystkie samochody zachowywały się tak samo.

Natomiast holowanie przyczepy czy przyczepy kempingowej będzie uciążliwe z postojem co 100 km (to w zasadzie podwaja zużycie paliwa)
Jaki jest sens jazdy hybrydą w długą podróż? niezbyt wysoki

to zależy, czy jest płasko i ze stałą prędkością, tak naprawdę hybryda jest bezużyteczna, ale jeśli jest różnica wysokości i/lub zmiany tempa, to jest inaczej.

Zauważyłem też, że hamowanie regeneracyjne jest szczególnie skuteczne w przypadku holowanej przyczepy, nawet na płaskim terenie, na przykład na każdym rondzie. Zjazd również na autostradzie.
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez phil59 » 27/10/23, 21:31

Remundo napisał:
phil59 napisał:Mówię po prostu, że nawet samochodem elektrycznym można jechać szybko i bardzo daleko, co jeszcze niedawno mówiłeś, że nie jest możliwe.

Jest to możliwe, jeśli podążasz głównymi drogami, na których znajduje się wiele stacji ładowania, które są bezpłatne.

Niemożliwe jest, aby wszystkie samochody zachowywały się tak samo.


Wiedząc, że 80% Francuzów nie przejeżdża więcej niż 300 km, nie będzie to stanowić większego problemu.

Drugi warunek jest taki, że ludzie są cywilizowani.
Oznacza to, że nie nalegają na ładowanie w 100% na szybkich terminalach, aby nie spowalniać ruchu, ponieważ krótkie oczekiwanie, jakie wygenerowało tego lata, było w 95% spowodowane tego rodzaju brakiem wiedzy na temat pojazdów elektrycznych.

Nie wiem, jak długo zajęłoby ładowanie Kony do 95-100%, nigdy nie próbowałem, wiem, że jon, aby przejść z 20 do 80% w 15 minut i od 80 do 95% w 25 minut. Całkowicie „szalone” jest to, że chcemy ładować więcej niż 80%, nawet w przypadku niektórych samochodów, takich jak Megane, warto pozostać przy maksymalnie 70-75%.

Terminali jest dziś wystarczająco dużo, a ich liczba rośnie niemal w takiej samej proporcji, jak liczba sprzedanych nowych pojazdów elektrycznych.

Remundo napisał:Natomiast holowanie przyczepy czy przyczepy kempingowej będzie uciążliwe z postojem co 100 km (to w zasadzie podwaja zużycie paliwa)


Z jednej strony, jaki to procent pojazdów?
Z drugiej strony nie będziesz jechał 130, a przy nowoczesnym EV będzie to bliżej 200 km autonomii, pod warunkiem oczywiście, że EV jest dopuszczony do ciągnięcia takiego ciężaru w połączeniu.

phil59 napisał:Jaki jest sens jazdy hybrydą w długą podróż? niezbyt wysoki


Remundo napisał:to zależy, czy jest płasko i ze stałą prędkością, tak naprawdę hybryda jest bezużyteczna, ale jeśli jest różnica wysokości i/lub zmiany tempa, to jest inaczej.

Zauważyłem też, że hamowanie regeneracyjne jest szczególnie skuteczne w przypadku holowanej przyczepy, nawet na płaskim terenie, na przykład na każdym rondzie. Zjazd również na autostradzie.



Cóż, tak, również w przypadku EV jest trochę cięższy niż VT, a my też dużo się regenerujemy.

Często z łatwością osiągam 15-20%.

Jeśli zwolnisz do 100 na dobrym podjeździe na autostradzie i jedziesz z prędkością 120-130 po płaskim terenie lub w dół, spalasz bardzo rozsądnie.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez ne 44 » 28/10/23, 00:10

phil59 napisał:Drugi warunek jest taki, że ludzie są cywilizowani.
To znaczy, nie robią... nie jedź bez powodu bez zatrzymywania się.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez Remundo » 29/10/23, 10:35

phil59 napisał:Wiedząc, że 80% Francuzów nie przejeżdża więcej niż 300 km, nie będzie to stanowić większego problemu.

tak, jeśli przyjmiemy Twoje dane.

Większość pojazdów elektrycznych jest wówczas przewymiarowana. Wystarczy 50 kWh.

Nie ma sensu mieć pachyderm na bazie litu, które monopolizują zasoby wydobywcze i nadmiernie konsumują, aby przeciągać rzadko używane kwintale.

Rozwiązanie „zwiększające zasięg”, które można wybrać jako opcję dla tych, którzy sobie tego życzą, pozostaje technicznie najlepsze. Dla mnie to nawet da się usunąć. Wystarczy w razie potrzeby przykręcić/odkręcić. Zrobiłem to dla mojego starego CATHI, ale producent może zapewnić do tego celu schowek, który będzie albo miejscem przechowywania, albo miejscem/połączeniem RE (tj. kabel elektryczny + wylot spalin).

Ale nasi producenci przeszli na pojazdy elektryczne, przy wsparciu w tym imbecyli biurokratów z Unii Europejskiej, dla których elektrony są zawsze czyste, a paliwo zawsze brudne.
Drugi warunek jest taki, że ludzie są cywilizowani.

Jesteś tam zbyt ambitny. A czy chciałbyś, żeby oni też byli inteligentni? :P
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez phil59 » 29/10/23, 20:52

AD 44 napisał:
phil59 napisał:Drugi warunek jest taki, że ludzie są cywilizowani.
To znaczy, nie robią... nie jedź bez powodu bez zatrzymywania się.


: Lol: Tak !!!! Ale jeśli mieszkasz 85 km od rodziców, 170 km w obie strony w sytuacjach awaryjnych to dużo!

I moja „mała” wycieczka do Bretanii, obecnie około 700 km.

Nie pojawia się kilka krótkich postojów, bo nie wyłączyłem zapłonu, 1-2 minuty, podczas gdy się trochę rozciągam....

Screenshot_2023-10-29-14-50-10-651_com.hyundai.bluelink.eu.ux20.jpg
Screenshot_2023-10-29-14-50-10-651_com.hyundai.bluelink.eu.ux20.jpg (266.33 KiB) Wyświetlono 1301 razy


Druga część zrzutu ekranu pojawi się później, ponieważ tutaj jest bardzo mało sieci dla komputera PC, szczególnie po godzinie 18:XNUMX....


Mój pierwszy przystanek „na doładowanie”, na który planowałem dojechać po przejechaniu 180 km drogą krajową, a tak naprawdę pojechałem autostradą nieco ponad 100 km od domu, na 21%, i zatrzymałem się na 20% . Ionity, dzielnica Bolleville, na A28. Siusiu, kawa z automatu.

Drugi, przy superładowarce Tesli w Caen, przy 35% i 35% w dniu przyjazdu. Hotel, gdzie siusiu i kawa.

Trzeci na 12% i dotarłem tam, na SUC Tesla, St Brieuc, na 18%, ograniczenie do 110 km/h, bardzo mi pomogło. Hotel, siusiu, kawa, czas ładowania prawie szybko minął, planowałem wyjechać na 65%, a wyszliśmy na 68%....

Około 700 km, w 10 godzin, bez pośpiechu, spoko. Dojechałem z ponad 30% do celu, czas na spokojną jazdę.

Więc oczywiście pozostałe km były na początku przytłaczające. Planowałem jeździć z maksymalną wagą 125, a na Waze dałem sporo 132.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jaki jest aktualny rekord przejechania 5665 km samochodem elektrycznym?




przez phil59 » 29/10/23, 23:02

Screenshot_2023-10-29-14-50-24-313_com.hyundai.bluelink.eu.ux20.jpg
Screenshot_2023-10-29-14-50-24-313_com.hyundai.bluelink.eu.ux20.jpg (267.41 KiB) Wyświetlono 1292 razy
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184