Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 16/03/22, 09:36

Rajqawee napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Zaraz spadnie na mnie z ziemniakami...

W przeciwnym razie jest jeszcze jedna rzecz, która spadnie na plecy jednostek… ciekawe, jak poradzą sobie w mieście

Sortowanie odpadów: kompost będzie obowiązkowy w 2024 roku
https://www.francesoir.fr/societe-envir ... re-en-2024


Zrobiłem to, kiedy byłem w Ajaccio, w mieszkaniu. „Produkowałem” tygodniowo 40 litrów odpadów kuchennych, które wywoziłem do wspólnych ogródków. Zakopałem je w moich podniesionych pojemnikach.
Inni przyjaciele zrobili to na swoim balkonie: w rzeczywistości, przy dużej ilości robaków, materiał mineralizuje się bardzo, bardzo szybko, a końcowa objętość jest znikoma, rzędu „muszę go opróżniać co 2 miesiące”, przez pojemnik od 30 do 40 litrów.
Na dole niektórych budynków znajdowały się również „zwykłe” kompostowniki.

Inny przykład, na Sardynii, odbiór odpadów zielonych „humido” odbywał się bezpośrednio przy drzwiach przez tradycyjne służby, które odbierały również resztę odpadów.

Największą przeszkodą jest niechęć ludzi, którzy nie są/już nie są przyzwyczajeni do gospodarowania swoimi odpadami. Dla wielu radzenie sobie z rozkładającą się materią wymaga dużego wysiłku.


Tym lepiej, jeśli sprawdzi się w środowisku miejskim
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 16/03/22, 10:11

Również w Strasburgu rozwinęło się zbiorowe kompostowanie na dole budynków, czasami wraz z ogrodem, gdy „trawnik” był wystarczająco duży…

Myślę, że selektywna zbiórka to kolejna opcja, która pozostanie „legalna”?

I będę musiał ponownie wdrożyć mój pomysł „podmiejskich obwodów ogrodniczych z obróbką powierzchniową”!!!
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 16/03/22, 10:23

W każdym razie oddzielna „wspólna” zbiórka (jak do sortowania, duży kosz, który można wywieźć dźwigiem) wydaje mi się dość łatwa do wykorzystania (ziemia dla gminy, rozsypanie na sąsiednich polach itp.).

Jak zwykle wielkim wyzwaniem będą duże miasta: zużywają wszystko więcej niż produkują, z wyjątkiem odpadów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 16/03/22, 10:42

Rzeczywiście.

Nie wiem, czy podzieliłem się tutaj moim poglądem, że miasta stały się "rakami" naszych cywilizacji. „Syfonują” wokół siebie. Tworzą pustynie medyczne, puste ziemie (usługi, działalność gospodarcza… które umierają. I agregują wszystko, co szkodliwe: hałas, odpady, cząsteczki… Stąd bez wątpienia reakcje gwałtownego odrzucenia „ciała” (kraju) ...

Wygląda jak guz!

Podobnie jak w przypadku raka, podstawowy mechanizm – komórki muszą się odnawiać, to naturalne – nie jest już kontrolowany. To jest „zboczone”: robią to zbyt często, anarchicznie. Miasta pełnią funkcje: religijną, intelektualną, centrum wiedzy, administracyjną... Ale kiedy stają się zbyt ważne, stają się nowotworami, które zabijają organizm (region, kraj)... Tętnice się zatykają...

Dlatego pilnie należy „rozpocząć dekonstrukcję miast”…
1 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 16/03/22, 10:55

Did67 napisał:Rzeczywiście.

Nie wiem, czy podzieliłem się tutaj moim poglądem, że miasta stały się "rakami" naszych cywilizacji. „Syfonują” wokół siebie. Tworzą pustynie medyczne, puste ziemie (usługi, działalność gospodarcza… które umierają. I agregują wszystko, co szkodliwe: hałas, odpady, cząsteczki… Stąd bez wątpienia reakcje gwałtownego odrzucenia „ciała” (kraju) ...

Wygląda jak guz!

Podobnie jak w przypadku raka, podstawowy mechanizm – komórki muszą się odnawiać, to naturalne – nie jest już kontrolowany. To jest „zboczone”: robią to zbyt często, anarchicznie. Miasta pełnią funkcje: religijną, intelektualną, centrum wiedzy, administracyjną... Ale kiedy stają się zbyt ważne, stają się nowotworami, które zabijają organizm (region, kraj)... Tętnice się zatykają...

Dlatego pilnie należy „rozpocząć dekonstrukcję miast”…


Po wszystkich moich badaniach nad ekologią i miejscem człowieka w środowisku doszedłem do tego samego wniosku. Jeśli chcemy zmniejszyć nasze zużycie (energii, przestrzeni itp.), samo istnienie dużych miast jest nie do pogodzenia. Po prostu stwarza więcej problemów niż rozwiązuje.
Musi istnieć krytyczny rozmiar do znalezienia: maksymalnie około 20 lub 30000 XNUMX mieszkańców? Powiedzmy, że jest to rozmiar wystarczający do „amortyzacji” wspólnej infrastruktury (basen, biblioteka, sala widowiskowa) bez konieczności jej powielania na miejscu ze względu na populację.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 16/03/22, 12:04

Rajqawee napisał:Największą przeszkodą jest niechęć ludzi, którzy nie są/już nie są przyzwyczajeni do gospodarowania swoimi odpadami. Dla wielu radzenie sobie z rozkładającą się materią wymaga dużego wysiłku.

nie należy z tym przesadzać, większość manipulacji odbywa się, gdy jeszcze się nie rozkłada, po pewnym czasie rozkładu, a jeśli doda się trochę suchej masy, wygląd jest prawidłowy

musisz po prostu podać kilka fajnych przepisów na YouTube : Mrgreen: , niezła fala filmów z perspektywy : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 16/03/22, 12:07

Rajqawee napisał:W każdym razie oddzielna „wspólna” zbiórka (jak do sortowania, duży kosz, który można wywieźć dźwigiem) wydaje mi się dość łatwa do wykorzystania (ziemia dla gminy, rozsypanie na sąsiednich polach itp.).

Jak zwykle wielkim wyzwaniem będą duże miasta: zużywają wszystko więcej niż produkują, z wyjątkiem odpadów!

w kilku miejscach już to istnieje, z tą różnicą, że jak zawsze kosztuje znacznie więcej, niż może przynieść, więc dla mnie nie jest to realne rozwiązanie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 16/03/22, 12:48

Zasadniczo jest to problem techniczny: istnieją ciężarówki, które oddzielnie zbierają kilka rodzajów „odpadów”… Po prostu system został stworzony krótkowzrocznie, z prostymi ciężarówkami; tylko jeden rodzaj śmieci, wszystko razem zmieszane i palimy!

Dzisiaj z pewnością zmiana tego wszystkiego kosztuje!

Dobrze zaprojektowany system niekoniecznie wiąże się z ogromnymi kosztami dodatkowymi!

Później możemy „marzyć” za pomocą innych systemów partycypacyjnych: ludzie przynoszą i wychodzą z wyprodukowanymi warzywami itp. Ale tutaj znowu wracamy do porównania „duże miasta” kontra „małe miasta”… Wystarczy „planować” to nie było złe słowo!!!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 16/03/22, 14:24

Did67 napisał:Później możemy „marzyć” za pomocą innych systemów partycypacyjnych: ludzie przynoszą i wychodzą z wyprodukowanymi warzywami itp. Ale tutaj znowu wracamy do porównania „duże miasta” kontra „małe miasta”… Wystarczy „planować” to nie było złe słowo!!!

musimy przede wszystkim dokonać rehumanizacji i to jest prawdziwa zmiana w społeczeństwie, powstrzymanie indywidualizmu, tego się nie wygra : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 16/03/22, 14:41

Moindreffor napisał:
Did67 napisał:Później możemy „marzyć” za pomocą innych systemów partycypacyjnych: ludzie przynoszą i wychodzą z wyprodukowanymi warzywami itp. Ale tutaj znowu wracamy do porównania „duże miasta” kontra „małe miasta”… Wystarczy „planować” to nie było złe słowo!!!

musimy przede wszystkim dokonać rehumanizacji i to jest prawdziwa zmiana w społeczeństwie, powstrzymanie indywidualizmu, tego się nie wygra : Mrgreen:


:: :: ::
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196