Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
newman
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/21, 08:58

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez newman » 16/12/21, 20:31

[quote="phil53"]najlepiej dodać dużo materii organicznej.

Dziękuję za twoją opinię. Rzeczywiście, przyniosłem siano zeszłej wiosny. i powtórzę to w przyszłym roku. Dużo ślimaków i trochę warzyw ;)
Ale fasola i groszek walczyły. Myślę, że wysokie pH może mieć wpływ. Zobaczymy.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2688

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 16/12/21, 21:06

newman napisał:
phil53 napisał:najlepiej jest dodać dużo materii organicznej.

Dziękuję za twoją opinię. Rzeczywiście, przyniosłem siano zeszłej wiosny. i powtórzę to w przyszłym roku. Dużo ślimaków i trochę warzyw ;)
Ale fasola i groszek walczyły. Myślę, że wysokie pH może mieć wpływ. Zobaczymy.


Tak, bo... Zwykle zgadzam się z Phil53 co do wkładu MO, który "uregulowa" pewną liczbę rzeczy.
Ale generalnie bardzo zasadowe pH nie będzie ewoluować tak łatwo.
Nie mam ci do zaoferowania przepisu na składki S, ale trzeba to znaleźć w internecie, w szczególności przeglądając publikacje izb rolniczych i organizacji pokrewnych.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Rajqawee » 17/12/21, 08:59

Cześć,

https://www.jardinprovence.com/acidite-alcalinite.html

Twoje Ph jest mniejsze niż 8, nie będę się zbytnio martwić, pozostajesz na prawidłowym poziomie. Ostatecznie można uniknąć alkalicznych dodatków (jak popiół) i spróbować zakwasić kolejnymi dodatkami: siarczan żelaza i siarka, oczywiście, że się sprawdza, ale hej, warunki produkcji niekoniecznie są świetne.

Lepiej (cóż, z mojego punktu widzenia), w zależności od powierzchni, poświęcę trochę czasu na pójście… do lokalnej kawiarni! Po zamówieniu kawy (albo piwa, albo suze, albo wszystkich trzech), pytasz, czy mogą ci przynieść fusy: zwykle co tydzień mają ich kilogramy, z którymi nie wiedzą, co zrobić. Możesz rozsiewać po drodze i zobaczyć, czy wpłynie to na kwasowość twojej gleby. Ponieważ nie „potrzebujesz” dużo obniżać Ph, może wystarczyć osiągnięcie wartości 7.5 w pierwszych latach, co jest całkiem wygodne!
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez VetusLignum » 17/12/21, 10:54

W ogrodzie widziałem w kilku miejscach pod plastikiem lub pod zeschłymi liśćmi skupiska larw, trochę przypominające larwy żurawia, ale mniejsze.
Ale to najwyraźniej nie jest sezon na skórzane kurtki. Jakieś pomysły co to może być?
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez VetusLignum » 17/12/21, 11:47

Adrien (ex-nico239) napisał:Wysiew czosnku pod siano pod koniec listopada


Te 20% pozostawione w ziemi, które odrosły, dlaczego by ich nie oszczędzić, aby wracały co roku? Być może wybierasz „genetykę” odpowiednią dla tego cyklu życia.

Ze swojej strony lubię również sadzić czosnek kupiony w supermarketach lub w sklepach spożywczych w Europie Wschodniej, aby pomnożyć odmiany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
newman
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/21, 08:58

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez newman » 17/12/21, 15:06

[quote="Rajqawee"]Cześć,

spróbuj zakwasić kolejnymi wkładami: siarczan żelaza i siarka, oczywiście, że to działa, ale hej, warunki produkcji niekoniecznie są świetne.

Co przez to rozumiesz? co nie jest super? siarka czy wysokie pH?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil53 » 17/12/21, 17:26

newman napisał:
Rajqawee napisał:Cześć,

spróbuj zakwasić kolejnymi wkładami: siarczan żelaza i siarka, oczywiście, że to działa, ale hej, warunki produkcji niekoniecznie są świetne.

Co przez to rozumiesz? co nie jest super? siarka czy wysokie pH?


Produkcja chemikaliów nie jest ekologicznie genialna.
Dlatego z mojego punktu widzenia przede wszystkim trzeba sprowadzić ogromną ilość materii organicznej, przynajmniej na 2-3 lata. Raz w roku siano to w dużej mierze za mało na rozpoczęcie leniwego ogródka warzywnego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 17/12/21, 22:49

VetusLignum napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Wysiew czosnku pod siano pod koniec listopada
Te 20% pozostawione w ziemi, które odrosły, dlaczego by ich nie oszczędzić, aby wracały co roku? Być może wybierasz „genetykę” odpowiednią dla tego cyklu życia.

Ze swojej strony lubię również sadzić czosnek kupiony w supermarketach lub w sklepach spożywczych w Europie Wschodniej, aby pomnożyć odmiany.


Dlaczego nie
Ale nie możemy po prostu wykluczyć przypadku w przetrwaniu takich a takich, a nie określonej cechy...

Jednak pomysł nie jest głupi...
Aby ponownie przemyśleć siew 2022-2023, aby zrobić kwadrat testowy w tym sensie
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 18/12/21, 11:36

Adrien (ex-nico239) napisał:
VetusLignum napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Wysiew czosnku pod siano pod koniec listopada
Te 20% pozostawione w ziemi, które odrosły, dlaczego by ich nie oszczędzić, aby wracały co roku? Być może wybierasz „genetykę” odpowiednią dla tego cyklu życia.

Ze swojej strony lubię również sadzić czosnek kupiony w supermarketach lub w sklepach spożywczych w Europie Wschodniej, aby pomnożyć odmiany.


Dlaczego nie
Ale nie możemy po prostu wykluczyć przypadku w przetrwaniu takich a takich, a nie określonej cechy...

Jednak pomysł nie jest głupi...
Aby ponownie przemyśleć siew 2022-2023, aby zrobić kwadrat testowy w tym sensie

w przypadku czosnku cykl życia nie jest zgodny z techniką pozostawiania na miejscu, co nie oznacza, że ​​czosnek nie będzie rósł, ale nie jest to interesujące dla nas konsumentów
sadzimy kamień, który daje łeb i zjadamy nowe kamienie, jeśli łeb pozostaje na miejscu, nie daje główki na kamień, jest o wiele za ciasny, więc daje 6 lub 7 małych łodyg, które dadzą mniej więcej koło, ale ponieważ zawsze pozostaje zwarty, nie ma miejsca na dobry rozwój

to jest sposób uprawy: sadzę kamyk, zbieram, ponownie obsiewam kamyki po ich rozrzuceniu, co znowu daje mi piękne główki, dla ziemniaków, ponieważ porównujesz z tym, bulwy są rozrzucone, a ponadto zbierasz niektóre z nich , nie zostawiasz 100% na miejscu, więc tak, ale tak samo, jeśli zostawisz wszystko po jakimś czasie, będziesz miał konkurencję między roślinami, co skutkuje brakiem światła na roślinę, a co za tym idzie, większą ilością małych bulw

roszponka, szpinak, liście dębu to sałatki, które nie tworzą serca, więc nawet jeśli jest za ciasne, to jest w porządku, z drugiej strony, jeśli pozwolisz sałatie, której pąki zasieją ponownie, bez przerzedzania, nie zrobisz tego” t mieć żadnych jabłek, to pójdzie do nasion wcześniej

dlatego wiara, że ​​można zamienić dowolne warzywo na bylinę jest złudna, zostaw cukinię na miejscu, w następnym roku będziesz miał 20-30 lub nawet więcej roślin w tym samym miejscu, konkurencja będzie mocna, a co za tym idzie będziesz musiał przerzedzić do minimum i przesadzić kilka sadzonek
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 18/12/21, 13:38

Zgadzam się z Moindrefforem, te refleksje łączą się z tym, co praktykuję. Co roku mam czosnek, który zostaje na miejscu, bo zapomniany, już nie znaleziony, albo już wykiełkowany. Ale w moim klimacie to i tak ciekawe, tak mam czosnek przez cały rok w zielonej konsumpcji. W przeciwnym razie czosnek pozostawiony na miejscu nie da nic ciekawego, chyba że oddzielisz i rozstawisz kamienie, a on też nie jest specjalnie leniwy (do tego dochodzi z czasem ryzyko zarażenia chorobą). W przeciwnym razie dla mnie jedynym interesującym sposobem na posiadanie własnego czosnku na dłuższą metę jest nadzieja, że ​​​​wypuści łodygę kwiatową i odzyskanie cebulek.
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123