Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/04/21, 09:28

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:W tej chwili Europa trochę to robi z powodu Covid.

tak, to jest jak EnR, trochę nie jest bardzo poważne ... Roll:

Czego brakuje do stworzenia masywnego Enr?
- zasoby?
- praca ?
- kapitał?

2 rzeczy:
a) ENR produkują jedynie energię elektryczną, która pokrywa jedynie 30% zużycia energii
b) ze względu na swoją nieciągłość (w przypadku energii wiatrowej i słonecznej) mogą zapewnić jedynie 20 do 30% tej energii elektrycznej, chyba że zostaną uzupełnione systemami magazynowania, które wciąż są bardzo drogie.

W sumie można mieć nadzieję, że zapewnią co najwyżej 10% zużywanej energii, a nie więcej. Jeszcze tam nie jesteśmy i jest miejsce, ale tego progu raczej nie przekroczymy.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 24/04/21, 09:42

Ahmed napisał:
W obecnych ramach energetyka odnawialna w żaden sposób nie stanowi rozwiązania dla CC, ponieważ chodzi jedynie o stymulowanie przepływów gospodarczych w starych, najbardziej „zaawansowanych” technologicznie krajach, którym zabrakło możliwości waloryzacji mas kapitału, który zgromadzili.
Jeśli chodzi o naszego wyznawcę „ostatecznego sceptycyzmu” (oksymoron!), którego nazywacie „kaczką”, on stale rozumuje i uważa te ENR tylko za technikę, która powinna prowadzić do utrzymania rzeczy takimi, jakie są. Zasadniczo nie jestem pewien, czy naprawdę się myli, z wyjątkiem tego ostatniego punktu.


Zgadzam się, że odnawialne źródła energii są szansą na rozwój dla tych, którzy już nie wiedzą, jak się rozwijać, ale…. Roll:
Zgadzam się, że tak uważany za* że odnawialne źródła energii umożliwią utrzymanie obecnej gospodarki, poprzez wzrost aktywności i dostarczany przez nie substytut energii.

*EnR nigdy nie będzie oferować paliw kopalnych w ilości i jakości.
Inwestorzy są krótkoterminowymi oportunistami, dlaczego nie skorzystać z ich chciwości, aby wprowadzić odnawialne źródła energii,
ponieważ nie pozwolą darmowych pieniędzy na dobry cel, o którym naprawdę wspomniał twój i wielu innych.

Wprowadzone wówczas odnawialne źródła energii zawsze będą lepsze niż nic,
Kiedy nadejdzie pocałunek.
Jean de Veolia i nic się nie rymuje : Lol: wszystko stracone...
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 24/04/21, 09:52

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał:tak, to jest jak EnR, trochę nie jest bardzo poważne ... Roll:

Czego brakuje do stworzenia masywnego Enr?
- zasoby?
- praca ?
- kapitał?

2 rzeczy:
a) ENR produkują jedynie energię elektryczną, która pokrywa jedynie 30% zużycia energii
b) ze względu na swoją nieciągłość (w przypadku energii wiatrowej i słonecznej) mogą zapewnić jedynie 20 do 30% tej energii elektrycznej, chyba że zostaną uzupełnione systemami magazynowania, które wciąż są bardzo drogie.

W sumie można mieć nadzieję, że zapewnią co najwyżej 10% zużywanej energii, a nie więcej. Jeszcze tam nie jesteśmy i jest miejsce, ale tego progu raczej nie przekroczymy.

Ciekawe szczegóły dotyczące zainteresowania energią odnawialną w świecie postrzeganym jako stały, a nawet w wartościach bezwzględnych, ponieważ podkreślasz wady energii odnawialnej.

Jednakże, gdybyśmy naprawdę chcieli, nie odpowiada pan na pytanie, czego konkretnie brakuje, aby wytworzyć masową energię odnawialną. : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Ahmed » 24/04/21, 10:43

Co należy zrozumieć, poza „chciwością”, która niewiele wyjaśnia, ponieważ w rzeczywistości jest to kwestia systemowej konieczności, to to, że odpowiada ostatecznie do wydatku energetycznego wyższego niż wynikający po prostu z „tradycyjnych” źródeł energii, zważywszy, że te różne rodzaje energii będą sumować się, przynajmniej na poziomie globalnym, a nie wzajemnie się zastępować; tak już się działo podczas poprzednich „przemian” energetycznych…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 24/04/21, 10:51

Ahmed napisał:Co należy zrozumieć poza „chciwością”, która niewiele wyjaśnia, ponieważ jest w rzeczywistości koniecznością systemową,

Konieczność systemowa, ale nic nie zobowiązuje jednostki do wzrostu (władzy nad swoim życiem osobistym), równie dobrze może postanowić, że tego nie zrobi (co jest w moim przypadku na moją skalę) i gdzieś, to pokonuje system, tworząc kryzys. biorąc pod uwagę miliardy mnie : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/04/21, 11:57

eclectron napisał:Jednakże, gdybyśmy naprawdę chcieli, nie odpowiada pan na pytanie, czego konkretnie brakuje, aby wytworzyć masową energię odnawialną. : Mrgreen:

exnihilo odpowiedział ci: chodzi o to, że go to nie interesuje.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/04/21, 11:58

eclectron napisał:
Ahmed napisał:Co należy zrozumieć poza „chciwością”, która niewiele wyjaśnia, ponieważ jest w rzeczywistości koniecznością systemową,

Konieczność systemowa, ale nic nie zobowiązuje jednostki do wzrostu (władzy nad swoim życiem osobistym), równie dobrze może postanowić, że tego nie zrobi (co jest w moim przypadku na moją skalę) i gdzieś, to pokonuje system, tworząc kryzys. biorąc pod uwagę miliardy mnie : Wink:

tylko fakt, że publikujesz na forum Internet zaprzecza temu co mówisz...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 24/04/21, 13:04

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
Ahmed napisał:Co należy zrozumieć poza „chciwością”, która niewiele wyjaśnia, ponieważ jest w rzeczywistości koniecznością systemową,

Konieczność systemowa, ale nic nie zobowiązuje jednostki do wzrostu (władzy nad swoim życiem osobistym), równie dobrze może postanowić, że tego nie zrobi (co jest w moim przypadku na moją skalę) i gdzieś, to pokonuje system, tworząc kryzys. biorąc pod uwagę miliardy mnie : Wink:

tylko fakt, że publikujesz na forum Internet zaprzecza temu co mówisz...

O ile nigdy nie rozumiesz, o co chodzi, albo udajesz, że nie rozumiesz, to powtórzę: dla mnie chodziło o zerowy wzrost finansowy.
Jak to, że korzystam z internetu (z blokerem reklam : Mrgreen: ) zaprzeczałoby temu, że przez 10 lat miałem zerowy wzrost finansowy i że przed upływem tych 10 lat dzieliłem swój dochód przez trzy.
Ty, który wszystko wiesz, wyjaśnij mi, gdzie jest sprzeczność?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/04/21, 13:22

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Konieczność systemowa, ale nic nie zobowiązuje jednostki do wzrostu (władzy nad swoim życiem osobistym), równie dobrze może postanowić, że tego nie zrobi (co jest w moim przypadku na moją skalę) i gdzieś, to pokonuje system, tworząc kryzys. biorąc pod uwagę miliardy mnie : Wink:

tylko fakt, że publikujesz na forum Internet zaprzecza temu co mówisz...

O ile nigdy nie rozumiesz, o co chodzi, albo udajesz, że nie rozumiesz, to powtórzę: dla mnie chodziło o zerowy wzrost finansowy.
Jak to, że korzystam z internetu (z blokerem reklam : Mrgreen: ) zaprzeczałoby temu, że przez 10 lat miałem zerowy wzrost finansowy i że przed upływem tych 10 lat dzieliłem swój dochód przez trzy.
Ty, który wszystko wiesz, wyjaśnij mi, gdzie jest sprzeczność?

o tak, czytałem zbyt szybko, myślałem, że mówisz o EnR, tysiąc przeprosin.

W przeciwnym razie nastąpi wzrost, którego nie kontrolujesz, nawet jeśli nikt nie zmieni standardu życia: wzrost liczby ludności.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Ahmed » 24/04/21, 14:51

ABCPiszesz:
tylko fakt, że publikujesz na forum Internet zaprzecza temu co mówisz...

Nadużywasz tej sofistyki zwanej „Tu quoque”… Ten proces, gdyby miał jakąkolwiek wartość, zapobiegłby wszelkim krytycznym uwagom przeciwko technologii (na przykład), zastrzegając jej użycie tylko dla jej zwolenników.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110