Polaryzacja: zjawisko anty-debaty

filozoficzne debaty i firm.
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez Rajqawee » 24/02/21, 09:33

eclectron napisał:
Rajqawee napisał:
eclectron napisał:Nie usuwając niczego z tego, co właśnie powiedziałeś, istnieje potencjalna nowa informacja, nie taka nowa, o której już wiemy, że to M... w takcie, biorąc pod uwagę uprzedzenia poznawcze, które leżą u jej podstaw.
Osobiście nie chcę już wymieniać się z tego rodzaju ludźmi, na forum co więcej, jest tak sterylny.
Do przemyślenia... i powitania z wakacji : Lol: : Lol: : Lol:

Jasne, ale tu w zasadzie pojawia się „obiektywna” recenzja. :)

Jaki jest sens bycia obiektywnym, gdy masz do czynienia z kimś, kto ma zniekształcenia poznawcze, które składają się na jego osobowość i który w związku z tym nigdy nie będzie obiektywny.
Osoba z przodu pozostanie ścianą i mamy tutaj kilka przykładów…
Obiektywna rozmowa z takimi ludźmi to marnowanie twojego czasu i sprawianie, że oni marnują swój.

Wtedy powiedzą „Tak, ale mamy prawo mieć inne zdanie…, nie możesz znieść sprzeczności…”
Tak się składa, że ​​od dawna staram się obiektywnie oceniać naturę ludzką, dlatego są rzeczy, które widziałem i widzę bardziej obiektywnie, w ramach globalnych, a nie wąskich, jak np. często tak się dzieje z silnymi uprzedzeniami poznawczymi.
Już jeśli ktoś twierdzi, że jest tym czy tamtym, robi to dla obiektywizmu.
Uwaga dla liberałów/climat... z Forum : Mrgreen:


Nie zgadzam się
Już teraz niewiele osób tutaj może udowodnić, że mają rację. Bardzo krótki. Rzeczywistość jest często na tyle złożona, że ​​podważa nasze przekonania. Zawsze stawiamy tylko hipotezy naukowe, które są mniej lub bardziej weryfikowane w czasie / które są wystarczające do osiągnięcia zamierzonego celu.
Wtedy możemy bardzo dobrze pokazać przekonanie, otworzyć się, szczerze i domagać się tego, pozostając jednocześnie otwartymi na nowe dane. Przecież równie dobrze można by powiedzieć „biorąc pod uwagę informacje, które mam dzisiaj, nie mogę być pewien, czy prawda jest X czy Y. Z drugiej strony jestem przekonany, że X jest„ lepszy ”, więc na razie będę podążał za X”

Ale uwaga: zdaję sobie sprawę, że niektórzy działają w złej wierze i nie słuchają innych (możemy to być my lub znacznie bardziej wykwalifikowani ludzie, którzy badają ten problem).

To powiedziawszy, w przypadku dwóch bliskich mi tematów (zmiana klimatu i odżywianie) dowiedziałem się, że nawet najbardziej doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie nie wydają ostatecznych i jednoznacznych opinii, ponieważ są to tematy zbyt złożone, aby przekazać proste prawdy. Ostrzegam więc przed tymi, którzy robią to gdzie indziej, generalnie świadczy to o ewidentnym braku znajomości omawianego tematu: słynny https://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_Dunning-Kruger
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 25/02/21, 09:58

Rajqawee napisał:
Nie zgadzam się
Już teraz niewiele osób tutaj może udowodnić, że mają rację. Bardzo krótki. Rzeczywistość jest często na tyle złożona, że ​​podważa nasze przekonania. Zawsze stawiamy tylko hipotezy naukowe, które są mniej lub bardziej weryfikowane w czasie / które są wystarczające do osiągnięcia zamierzonego celu.
Wtedy możemy bardzo dobrze pokazać przekonanie, otworzyć się, szczerze i domagać się tego, pozostając jednocześnie otwartymi na nowe dane. Przecież równie dobrze można by powiedzieć „biorąc pod uwagę informacje, które mam dzisiaj, nie mogę być pewien, czy prawda jest X czy Y. Z drugiej strony jestem przekonany, że X jest„ lepszy ”, więc na razie będę podążał za X”

Gdy tylko człowiek znajdzie się w pętli, złożoność bardzo często wynika z faktu, że chce jednej rzeczy, a jej przeciwieństwa.
Jest to skomplikowane, ponieważ problem nie jest jasno określony.
Poza ludźmi, na przykład w kwestiach czysto naukowych, złożoność wynika z nieporozumień/ignorancji.

Myślałem przede wszystkim o tematach, w które zaangażowani są ludzie, takich jak RCA, mięso itp.
Oto kilka uwag, które lubię mieć na uwadze:

1) Kiedy weźmiesz pod uwagę, że dyskurs naukowy jest celowo mieszany przez firmy, które płacą za to innym naukowcom (motywowane chęcią zysku).

2) Kiedy weźmie się pod uwagę, że indywidualnie człowiek chce tylko jednego, to przeżyć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie (przetrwanie idei, które są nam drogie), krótko mówiąc, być spokojnym, nie denerwować się rzeczywistością zakłóciłoby to moje nawyki.

Szybko rozumiemy, że „naukowy” dyskurs o przepychaniu się przez firmy odnosi sukcesy w przypadku znacznej części populacji, w tym polityków.
Nie zmieniamy niczego w sposobie funkcjonowania świata, nazywamy to Business as zwykle (lub w skrócie BAU) i obserwujemy, co się dzieje, spokojnie w fotelu jak przed telewizorem.

3) Jeśli weźmiesz pod uwagę pracę zespołu Meadowsa (1972) nad upadkiem. Podsumowując: wzrost liczby ludności, niedobór zasobów i zwiększone zanieczyszczenie będą powszechnymi problemami tego stulecia.
Szczególnie scenariusz BAU.
Innymi słowy, nieskończony wzrost w skończonym świecie stanowi problem.
podejrzewalibyśmy.
Cóż, możemy teraz dodać RCA, nieznane w tamtych czasach.

4) Kiedy weźmie się pod uwagę, że światowy system gospodarczy, kapitalizm rozwija się z natury, nie pozwala na zatrzymanie obrazu, w przeciwnym razie jest to kryzys.
Zobacz odcinek covid, aby się przekonać. Gdybyśmy pozwolili kapitalizmowi żyć swoim życiem bez interwencji banków centralnych, bylibyśmy w czarnym M…. A odwilż obiecuje nam niespodzianki...

Oto w kilku wierszach obraz, w którym ewoluujemy i możesz docenić każdy problem w świetle tych 4 rozważań.
Weźmy RCA
Czy istnieją firmy, które są zainteresowane rozpowszechnianiem naukowego dyskursu prowadzącego do sceptycyzmu?
Czy masz indywidualny interes w tym, aby niczego nie zmieniać w naszym stylu życia?
Niezależnie od tego, czy RCA jest ważne, czy nie, czy drastycznie zmienia to sytuację w odniesieniu do upadku?
Czy system gospodarczy jest neutralny, czy też jest siłą napędową w walce z RCA?
Po obiektywnej odpowiedzi na te 4 pytania, co robić?
BAU czy coś zmienić?

Nie ma potrzeby wdawać się w niekończące się dyskusje na temat szczegółów, które moim zdaniem odsuwają na bok efekt Dunninga Krugera dla tego rodzaju rozważań?
Moim zdaniem liczy się kierunek, w którym należy podążać lub nie postępować zgodnie z własnym życzeniem.
Jakie działania są obiektywnie korzystne dla WSZYSTKICH żywych istot?
a nie tylko to, co jest najlepsze dla mojego pępka i na krótką metę.
Staje się skomplikowane dla tych, którzy nie zrozumieli lub nie mogą zrozumieć/usłyszeć (urazy psychiczne), że jeśli WSZYSTKO jest w porządku, ja też mam się dobrze. i wzajemnie : Wink:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez Rajqawee » 25/02/21, 10:45

Ja tylko biorę udział, trochę bawię się w adwokata diabła, ale to dla zasady. A w nawiasach umieściłem swoją opinię.

Weźmy RCA
Czy istnieją firmy, które są zainteresowane rozpowszechnianiem naukowego dyskursu prowadzącego do sceptycyzmu? Tak, ale są też firmy lub grupy wpływu, które mają interes w przekazywaniu dyskursu prowadzącego do katastrofizmu. W rezultacie argument niekoniecznie jest dopuszczalny (nawet jeśli chętnie przyznam, że nie mają tych samych środków…)
Czy masz indywidualny interes w tym, aby niczego nie zmieniać w naszym stylu życia? Czasami tak, to zależy od jednostek i celów, prawda?
Niezależnie od tego, czy RCA jest ważne, czy nie, czy drastycznie zmienia to sytuację w odniesieniu do upadku? RC jest po prostu nie do obalenia. RCA rzeczywiście wydaje się być tezą, która najlepiej wyjaśnia RC. Czy RCA spowoduje upadek, jak dotąd nikt nie był w stanie postawić ważnej hipotezy, która się sprawdziła. (ale myślę, że czytając raport IPCC możemy w pełni zrozumieć, że najgorsze dopiero nadejdzie i że ich obawy są uzasadnione)
Czy system gospodarczy jest neutralny, czy też jest siłą napędową w walce z RCA? Daleko mi do wyobrażenia sobie, że jestem w stanie zrozumieć tajniki obecnego zglobalizowanego systemu gospodarczego. Dowód, że nawet geniusze finansów są regularnie...
Po obiektywnej odpowiedzi na te 4 pytania, co robić? Nikt nie zna odpowiedzi ani nawet początku odpowiedzi. Więc obiektywnie, musimy nadal myśleć, umieścić "sok mózgowy", jak powiedziałby inny.
BAU czy coś zmienić? (Zmienię wiele rzeczy w naszym społeczeństwie. Ale to ja. Nie jestem pewien, czy mój program zdobędzie dużo głosów :D)

Cóż, kiedy już to powiedziałem, zasadniczo powiedziałem: „Nie jestem ani za, ani przeciw, wręcz przeciwnie!” i to nas nie rozwija. Podaję więc moje obecne stanowisko: już pracuję nad tym, żeby przestać konsumować. Jest to bezużyteczne (ponieważ NADMIERNIE konsumujemy) i generuje dla nas wiele problemów (zanieczyszczenie, koszty, zajęcie powierzchni, RC, zarządzanie energią). Jestem głęboko przekonany, że dzięki narzędziom i edukacji możemy osiągnąć konsensus nawet na szczeblu krajowym. Jestem pewien, że powinno to odblokować wiele tematów.
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 25/02/21, 12:01

Rajqawee napisał:Ja tylko biorę udział, trochę bawię się w adwokata diabła, ale to dla zasady. A w nawiasach umieściłem swoją opinię.



Weźmy RCA
Czy istnieją firmy, które są zainteresowane rozpowszechnianiem naukowego dyskursu prowadzącego do sceptycyzmu? nawet jeśli chętnie przyznam, że nie w ogóle te same sposoby...

Czy masz indywidualny interes w tym, aby niczego nie zmieniać w naszym stylu życia?
To nie było pytanie otwarte, jest związane z tematem RCA.
Oznacza to: czy istnieje interes, oczywiście finansowy, w zmianie wszystkiego, co zużywa energię z paliw kopalnych, na coś innego? jak na razie dobrze.

Niezależnie od tego, czy RCA jest ważne, czy nie, czy drastycznie zmienia to sytuację w odniesieniu do upadku?
To jest pytanie związane z rozważaniem 3.
Tak jak jest, upadek nastąpi RC/RCA czy nie. pytanie nie brzmi, czy RC/RCA spowoduje upadek. bez niego to się stanie, tak jak minęło.
Więc rozwodzić się nad RCA, to bełkotać, zwłaszcza nic nie robić/zmieniać. Dokładnie metoda firm, które nie chcą nic zmieniać... dopóki wygrywam, gram.


Czy system gospodarczy jest neutralny, czy też jest siłą napędową w walce z RCA?
jest to jednak proste.
Po prostu nie chcemy widzieć tej prostoty, ani pokazywać nam tej prostoty.
Kapitalizm domaga się wzrostu, dlatego nieuchronnie prowadzi do rozważania 3, czyli do upadku.
Co więcej, obligują zwroty finansowe i przeszłe inwestycje, wiąże się to z decyzjami podjętymi w przeszłości, wiąże się z paliwami kopalnymi.
Chyba że odnawialne źródła energii są bardziej interesujące niż skamieniałości, ale odnawialne źródła energii istniały już przed węglem/ropą, więc są mniej interesujące, ponieważ wyparły je skamieniałości.
W obecnym systemie ekonomicznym, naturalnie (dzięki rynkowi), odnawialne źródła energii nie mają szans na wyparcie paliw kopalnych. Z wyjątkiem bliskiego załamania skamieniałości, kiedy bez środków popadniemy z powrotem w barbarzyństwo. : Mrgreen:

Zaprzestanie nadmiernej konsumpcji oznacza powstrzymanie kapitalizmu, powstrzymanie światowej gospodarki.
musimy być tego świadomi, nie wolno nam pragnąć kapitalizmu „w tym samym czasie”.
Nie możemy pogodzić ochrony środowiska z kapitalizmem, musimy wybrać...

Złożenie wszystkiego z powrotem i osiągnięcie konsensusu (dla mnie) wydaje się, niestety, poza zasięgiem.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez ABC2019 » 25/02/21, 12:11

Rajqawee napisał:Ja tylko biorę udział, trochę bawię się w adwokata diabła, ale to dla zasady. A w nawiasach umieściłem swoją opinię.

Weźmy RCA
Czy istnieją firmy, które są zainteresowane rozpowszechnianiem naukowego dyskursu prowadzącego do sceptycyzmu? Tak, ale są też firmy lub grupy wpływu, które mają interes w przekazywaniu dyskursu prowadzącego do katastrofizmu. W rezultacie argument niekoniecznie jest dopuszczalny (nawet jeśli chętnie przyznam, że nie mają tych samych środków…)
Czy masz indywidualny interes w tym, aby niczego nie zmieniać w naszym stylu życia? Czasami tak, to zależy od jednostek i celów, prawda?
Niezależnie od tego, czy RCA jest ważne, czy nie, czy drastycznie zmienia to sytuację w odniesieniu do upadku? RC jest po prostu nie do obalenia. RCA rzeczywiście wydaje się być tezą, która najlepiej wyjaśnia RC. Czy RCA spowoduje upadek, jak dotąd nikt nie był w stanie postawić ważnej hipotezy, która się sprawdziła. (ale myślę, że czytając raport IPCC możemy w pełni zrozumieć, że najgorsze dopiero nadejdzie i że ich obawy są uzasadnione)

ciekawa praca naukowa na temat przewidywań katastrof z ostatnich 50 lat:

https://www.cmu.edu/epp/news/2021/the-r ... casts.html

Z 79 przepowiedni „dnia zagłady” od 1970 roku żadna się nie sprawdziła. 48 (61%) zostało sporządzonych przed 2020 r. Autorzy zauważają, że im mniej naukowe były „prognozy”, tym większą pewność wykazywali co do daty, bez słupków błędów. Prawdziwi naukowcy są często bardziej ostrożni i wspominają o niepewności. Średnia prognoz jest zawsze w okolicach „za 20 lat”.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 25/02/21, 13:02

ABC2019 napisał:
Rajqawee napisał:Ja tylko biorę udział, trochę bawię się w adwokata diabła, ale to dla zasady. A w nawiasach umieściłem swoją opinię.

Weźmy RCA
Czy istnieją firmy, które są zainteresowane rozpowszechnianiem naukowego dyskursu prowadzącego do sceptycyzmu? Tak, ale są też firmy lub grupy wpływu, które mają interes w przekazywaniu dyskursu prowadzącego do katastrofizmu. W rezultacie argument niekoniecznie jest dopuszczalny (nawet jeśli chętnie przyznam, że nie mają tych samych środków…)
Czy masz indywidualny interes w tym, aby niczego nie zmieniać w naszym stylu życia? Czasami tak, to zależy od jednostek i celów, prawda?
Niezależnie od tego, czy RCA jest ważne, czy nie, czy drastycznie zmienia to sytuację w odniesieniu do upadku? RC jest po prostu nie do obalenia. RCA rzeczywiście wydaje się być tezą, która najlepiej wyjaśnia RC. Czy RCA spowoduje upadek, jak dotąd nikt nie był w stanie postawić ważnej hipotezy, która się sprawdziła. (ale myślę, że czytając raport IPCC możemy w pełni zrozumieć, że najgorsze dopiero nadejdzie i że ich obawy są uzasadnione)

ciekawa praca naukowa na temat przewidywań katastrof z ostatnich 50 lat:

https://www.cmu.edu/epp/news/2021/the-r ... casts.html

Z 79 przepowiedni „dnia zagłady” od 1970 roku żadna się nie sprawdziła. 48 (61%) zostało sporządzonych przed 2020 r. Autorzy zauważają, że im mniej naukowe były „prognozy”, tym większą pewność wykazywali co do daty, bez słupków błędów. Prawdziwi naukowcy są często bardziej ostrożni i wspominają o niepewności. Średnia prognoz jest zawsze w okolicach „za 20 lat”.

nad tym trudzą się lobbyści, topiąc istotne fakty we mgle.
dziękuję za chęć pomocy im. rozważania 1 i 2 dla ciebie : Mrgreen:

Zdrowy rozsądek powinien wystarczyć, aby przekonać Cię, że to będzie M... któregoś dnia, Wy, którzy wierzycie w koniec ropy (zastanawiamy się, dlaczego, żeby wydawać się trochę wiarygodni?)?
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14972
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4368

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez GuyGadeboisTheBack » 25/02/21, 13:05

ABC2019 napisał:ciekawa praca naukowa na temat przewidywań katastrof z ostatnich 50 lat:

Nic wspólnego z tematem... Roll:
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez ABC2019 » 25/02/21, 13:39

eclectron napisał:Zdrowy rozsądek powinien wystarczyć, aby przekonać Cię, że to będzie M... któregoś dnia, Wy, którzy wierzycie w koniec ropy (zastanawiamy się, dlaczego, żeby wydawać się trochę wiarygodni?)?

powodem, dla którego uważam, że nastąpi koniec ropy, jest to, że złoża już się wyczerpały, a ich liczba jest skończona. Później nie robię apokaliptycznej przepowiedni na konkretną datę, tylko zauważam, że nie wiemy jak się bez niej obejść, a co za tym idzie pewnie i tak będziemy mieć duże problemy...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14972
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4368

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez GuyGadeboisTheBack » 25/02/21, 13:43

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Zdrowy rozsądek powinien wystarczyć, aby przekonać Cię, że to będzie M... któregoś dnia, Wy, którzy wierzycie w koniec ropy (zastanawiamy się, dlaczego, żeby wydawać się trochę wiarygodni?)?

powodem, dla którego uważam, że nastąpi koniec ropy, jest to, że złoża już się wyczerpały, a ich liczba jest skończona. Później nie robię apokaliptycznej przepowiedni na konkretną datę, tylko zauważam, że nie wiemy jak się bez niej obejść, a co za tym idzie pewnie i tak będziemy mieć duże problemy...

Jeśli przejście zostanie przeprowadzone dobrze, jest w tym interesie i mamy środki, aby tak się stało, nie będziemy mieć żadnych problemów. Problem już jest i będzie głównie ekologiczny. Gówno, które zrobiliśmy, jest instalowane w sposób zrównoważony i biorąc pod uwagę bezwładność planety, zanim odwróci się trend, na mostach będzie woda i brudna woda.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 25/02/21, 13:51

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Zdrowy rozsądek powinien wystarczyć, aby przekonać Cię, że to będzie M... któregoś dnia, Wy, którzy wierzycie w koniec ropy (zastanawiamy się, dlaczego, żeby wydawać się trochę wiarygodni?)?

powodem, dla którego uważam, że nastąpi koniec ropy, jest to, że złoża już się wyczerpały, a ich liczba jest skończona. Później nie robię apokaliptycznej przepowiedni na konkretną datę, tylko zauważam, że nie wiemy jak się bez niej obejść, a co za tym idzie pewnie i tak będziemy mieć duże problemy...

cóż, możesz rozszerzyć to rozumowanie na wszystko, co nie jest odnawialne…
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170