Polaryzacja: zjawisko anty-debaty

filozoficzne debaty i firm.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 20/02/21, 12:49

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Tak, ale czy nie powinniśmy uznać, że nasz czas jest błogosławiony? Finanse nigdy nie osiągnęły takiego poziomu, a zatem takiej władzy. Aż do wypaczenia nauki....

wynika to zasadniczo z faktu, że jest to czas, kiedy na jednego mieszkańca przypada najwięcej pieniędzy, a zdecydowanie...

typowe dla poznawczego uprzedzenia liberałów i techniki opisanej w dokumencie.
Opisuję, że finanse mają moc wypaczania nauki i tak jest
i dodajesz, że ludzie nigdy nie byli tak bogaci, co jest prawdą.
W jaki sposób twój argument zwiększyłby lub zmniejszyłby to, co mówię?
jaki jest sens twojego komentarza?
Jeśli nie ma to utopić ryby: „tak, finanse wypaczają naukę, ale ludzie nigdy nie byli tak bogaci”, to może to być błogosławieństwo w nieszczęściu…
Czy to masz na myśli pisząc swój komentarz?

Błąd poznawczy, nie mówię już o tym, ponieważ jest tak oczywisty u ciebie i twoich przyjaciół i tak oczywisty, że nie chcecie się widzieć (doświadczenie, a nie uprzedzenia), że jest to bezużyteczne
O mnie (czego nigdy nie powiesz : Mrgreen: )? zawsze możliwe, ale szczerze mówiąc, bez przechwalania się, mam zdolność (wrodzoną i wykształconą) dostrzegania intencji każdego czynu i obserwuję też siebie
Czasami, może zbyt często, daję się ponieść mojemu ego, ale muszę przyznać, że niektóre uwagi są tak złe i zaprzeczające, że ego może tylko dać się ponieść emocjom. Chyba, że ​​jesteś zdrowym psychopatą. : Mrgreen:

Ja z kolei mógłbym Ci zarzucić, że nie masz w ogóle empatii dla żywych i że o tym nie mówisz. : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez Janic » 20/02/21, 13:41

dla mnie jesteś dokładnie cały czas w binarnej klasyfikacji i odmowie argumentowania inaczej niż przez inwektywy i wolisz psuć debaty niż je rozwiązywać,
napompowany człowiek!
obwinia innych za swoje zachowanie i nawet tego nie zauważa jak wszyscy narcyzi. Z drugiej strony aprioryczne sądy wartościujące i odmowa uzyskania informacji z wiarygodnych źródeł, które umie robić!
Zacznij więc od zastosowania własnych kryteriów, a wtedy zobaczymy, jak argumentować inaczej niż w przypadku zwykłych fałszywych wiadomości.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14970
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4366

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez GuyGadeboisTheBack » 20/02/21, 13:51

eclectron napisał:i dodajesz, że ludzie nigdy nie byli tak bogaci, co jest prawdą.

Kim są ludzie"? Bogaci nigdy nie byli tak bogaci, to fakt. Ale „ludzie”? Niepewny. Co więcej, nie trzeba liczyć pieniędzy, ale siłę nabywczą, jaką nam dają, i tutaj wszystko staje się względne.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 20/02/21, 15:58

GuyGadeboisLeRetour napisał:
eclectron napisał:i dodajesz, że ludzie nigdy nie byli tak bogaci, co jest prawdą.

Kim są ludzie"? Bogaci nigdy nie byli tak bogaci, to fakt. Ale „ludzie”? Niepewny. Co więcej, nie trzeba liczyć pieniędzy, ale siłę nabywczą, jaką nam dają, i tutaj wszystko staje się względne.

bez wchodzenia w wzrost nierówności i bez rozważania biednych krajów, jeśli spojrzymy między nami a naszymi dziadkami, z pewnymi wyjątkami, normalnie nasz standard życia wzrósł: Mieszkania, pojazdys, elektronika wszelkiego rodzaju.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14970
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4366

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez GuyGadeboisTheBack » 20/02/21, 16:06

eclectron napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:
eclectron napisał:i dodajesz, że ludzie nigdy nie byli tak bogaci, co jest prawdą.

Kim są ludzie"? Bogaci nigdy nie byli tak bogaci, to fakt. Ale „ludzie”? Niepewny. Co więcej, nie trzeba liczyć pieniędzy, ale siłę nabywczą, jaką nam dają, i tutaj wszystko staje się względne.

bez wchodzenia w wzrost nierówności i bez rozważania biednych krajów, jeśli spojrzymy między nami a naszymi dziadkami, z pewnymi wyjątkami, normalnie nasz standard życia wzrósł: Mieszkania, pojazdys, elektronika wszelkiego rodzaju.

Wszystko to ma swoją cenę: powrót masowego niewolnictwa do produkcji tego „bogactwa”.
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 20/02/21, 16:20

GuyGadeboisLeRetour napisał:
eclectron napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Kim są ludzie"? Bogaci nigdy nie byli tak bogaci, to fakt. Ale „ludzie”? Niepewny. Co więcej, nie trzeba liczyć pieniędzy, ale siłę nabywczą, jaką nam dają, i tutaj wszystko staje się względne.

bez wchodzenia w wzrost nierówności i bez rozważania biednych krajów, jeśli spojrzymy między nami a naszymi dziadkami, z pewnymi wyjątkami, normalnie nasz standard życia wzrósł: Mieszkania, pojazdys, elektronika wszelkiego rodzaju.

Wszystko to ma swoją cenę: powrót masowego niewolnictwa do produkcji tego „bogactwa”.

Tak, ale kiedy jesteś liberałem, tego nie widzisz! : Lol: : Lol: : Lol:
Można nawet powiedzieć, że ci ludzie, gdyby nie znaleźli tego w swoim interesie, nie robiliby tego. (co jest prawdą, ale jest tak cyniczne...)
Zero empatii, zero moralności... Roll:
Kalkulator (w trybie kapitalistycznym) zamiast mózgu. : Mrgreen:
Dopóki jesteś jednym ze zwycięzców, po co martwić się o przegranych...
w tym miejscu dotykamy błędów poznawczych i miejsca rozłamu.
i znajdzie się tysiąc usprawiedliwień do wykorzystania i tysiąc usprawiedliwień, by tego nie robić.
Wreszcie, co mówi nam nasze serce, kiedy wykorzystaliśmy ludzi na naszych oczach?
Wiem, że psychopaci odpowiadają…
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez Rajqawee » 23/02/21, 08:55

Ach, po krótkim tygodniu urlopu bez konsultacji z internetem, wracam wypoczęta i gotowa! Czuje się dobrze.

Ach, a raczej nie, mam wrażenie, że nadal tak bardzo polaryzuje!

Mówiąc jeszcze raz o błędzie poznawczym, jestem teraz tak samo wyczulony na dysonans poznawczy, a kiedy odczuwam go osobiście, w moim mentalnym bagażu włącza się nowy alarm: „uważaj, nie lubisz tego, odłóż na bok swoje obecne przekonania jak najbardziej obiektywnie zbadać tę nową potencjalną informację” i to naprawdę pozwala mi iść do przodu i zmieniać mój punkt widzenia, robić postępy.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 23/02/21, 09:09

Rajqawee napisał:Ach, po krótkim tygodniu urlopu bez konsultacji z internetem, wracam wypoczęta i gotowa! Czuje się dobrze.

Ach, a raczej nie, mam wrażenie, że nadal tak bardzo polaryzuje!

Mówiąc jeszcze raz o błędzie poznawczym, jestem teraz tak samo wyczulony na dysonans poznawczy, a kiedy odczuwam go osobiście, w moim mentalnym bagażu włącza się nowy alarm: „uważaj, nie lubisz tego, odłóż na bok swoje obecne przekonania jak najbardziej obiektywnie zbadać tę nową potencjalną informację” i to naprawdę pozwala mi iść do przodu i zmieniać mój punkt widzenia, robić postępy.

Nie usuwając niczego z tego, co właśnie powiedziałeś, istnieje potencjalna nowa informacja, nie taka nowa, o której już wiemy, że to M... w takcie, biorąc pod uwagę uprzedzenia poznawcze, które leżą u jej podstaw.
Osobiście nie chcę już wymieniać się z tego rodzaju ludźmi, na forum co więcej, jest tak sterylny.
Do przemyślenia... i powitania z wakacji : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez Rajqawee » 23/02/21, 09:11

eclectron napisał:
Rajqawee napisał:Ach, po krótkim tygodniu urlopu bez konsultacji z internetem, wracam wypoczęta i gotowa! Czuje się dobrze.

Ach, a raczej nie, mam wrażenie, że nadal tak bardzo polaryzuje!

Mówiąc jeszcze raz o błędzie poznawczym, jestem teraz tak samo wyczulony na dysonans poznawczy, a kiedy odczuwam go osobiście, w moim mentalnym bagażu włącza się nowy alarm: „uważaj, nie lubisz tego, odłóż na bok swoje obecne przekonania jak najbardziej obiektywnie zbadać tę nową potencjalną informację” i to naprawdę pozwala mi iść do przodu i zmieniać mój punkt widzenia, robić postępy.

Nie usuwając niczego z tego, co właśnie powiedziałeś, istnieje potencjalna nowa informacja, nie taka nowa, o której już wiemy, że to M... w takcie, biorąc pod uwagę uprzedzenia poznawcze, które leżą u jej podstaw.
Osobiście nie chcę już wymieniać się z tego rodzaju ludźmi, na forum co więcej, jest tak sterylny.
Do przemyślenia... i powitania z wakacji : Lol: : Lol: : Lol:

Jasne, ale tu w zasadzie pojawia się „obiektywna” recenzja. :)
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Polaryzacja: zjawisko antydebaty




przez eclectron » 24/02/21, 09:20

Rajqawee napisał:
eclectron napisał:
Rajqawee napisał:Ach, po krótkim tygodniu urlopu bez konsultacji z internetem, wracam wypoczęta i gotowa! Czuje się dobrze.

Ach, a raczej nie, mam wrażenie, że nadal tak bardzo polaryzuje!

Mówiąc jeszcze raz o błędzie poznawczym, jestem teraz tak samo wyczulony na dysonans poznawczy, a kiedy odczuwam go osobiście, w moim mentalnym bagażu włącza się nowy alarm: „uważaj, nie lubisz tego, odłóż na bok swoje obecne przekonania jak najbardziej obiektywnie zbadać tę nową potencjalną informację” i to naprawdę pozwala mi iść do przodu i zmieniać mój punkt widzenia, robić postępy.

Nie usuwając niczego z tego, co właśnie powiedziałeś, istnieje potencjalna nowa informacja, nie taka nowa, o której już wiemy, że to M... w takcie, biorąc pod uwagę uprzedzenia poznawcze, które leżą u jej podstaw.
Osobiście nie chcę już wymieniać się z tego rodzaju ludźmi, na forum co więcej, jest tak sterylny.
Do przemyślenia... i powitania z wakacji : Lol: : Lol: : Lol:

Jasne, ale tu w zasadzie pojawia się „obiektywna” recenzja. :)

Jaki jest sens bycia obiektywnym, gdy masz do czynienia z kimś, kto ma zniekształcenia poznawcze, które składają się na jego osobowość i który w związku z tym nigdy nie będzie obiektywny.
Osoba z przodu pozostanie ścianą i mamy tutaj kilka przykładów…
Obiektywna rozmowa z takimi ludźmi to marnowanie twojego czasu i sprawianie, że oni marnują swój.

Wtedy powiedzą „Tak, ale mamy prawo mieć inne zdanie…, nie możesz znieść sprzeczności…”
Tak się składa, że ​​od dawna staram się obiektywnie oceniać naturę ludzką, dlatego są rzeczy, które widziałem i widzę bardziej obiektywnie, w ramach globalnych, a nie wąskich, jak np. często tak się dzieje z silnymi uprzedzeniami poznawczymi.
Już jeśli ktoś twierdzi, że jest tym czy tamtym, robi to dla obiektywizmu.
Uwaga dla liberałów/climat... z Forum : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182