Elektrycznie wspomagany samochód napędzany przez człowieka

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique

Elektrycznie wspomagany samochód napędzany przez człowieka




przez ggdorm » 23/08/10, 14:27

Witam wszystkich. Aby się szybko przedstawić, nazywam się Jérôme. Mam 20 lat i pochodzę z regionu Liège. Jestem raczej majsterkowiczem i samoukiem. Rozpoczynam trzeci rok studiów licencjackich na kierunku elektromechanika o specjalności mechanicznej. W tym roku zostałem wybrany spośród innych studentów do zaprojektowania prototypu maratonu ecoshell Europe (do czego na pewno będę potrzebować Waszej pomocy).

Ze swojej strony uważam, że silnik cieplny, jaki znamy obecnie, nie ma już przyszłości. Powstaje wiele zupełnie różnych, a czasem trochę szalonych projektów. Napęd elektryczny w dalszym ciągu opiera się na produkcji bardzo zanieczyszczającej środowisko. Udało mi się o tym przeczytać forum że szacujemy, że upłynie +- 20 lat, zanim pojazd w pełni elektryczny stanie się korzystny finansowo i ekologicznie.

W trakcie moich poszukiwań natrafiłam na konkretny produkt, o którym powinnaś już wiedzieć. To jest Twike: http://www.twike.com/english/home/home.htm
Oparty jest na podwoziu trójkołowym, silniku o mocy 3 kW i układzie pedałów, dzięki czemu może osiągnąć prędkość 90 km/h i zasięg 150 km za bardzo atrakcyjną cenę (15 000 euro).

Chciałbym wiedzieć, czy ktoś się tym zajmuje forum rozpoczęto już projektowanie pojazdu hybrydowego z napędem elektrycznym/ludzkim.

Można by przyjąć pomysł roweru trójkołowego z jednym przednim kołem i dostosować system wspomagania pedałowania do każdego z dwóch tylnych kół, podobnie jak rowery, co pozwala już na dobre pięćdziesiąt km autonomii na tym jednym. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary silników (250 W), możliwe byłoby połączenie z urządzeniem ogniw fotowoltaicznych w celu ładowania akumulatorów na postoju lub w podróży. Niedawno widziałem temat członka, który dokonał tej inwestycji na swojej hulajnodze elektrycznej. Jeśli chodzi o akumulatory (LIPO), zajmuję się modelarstwem lotniczym i mamy je w zupełnie szalonych cenach za opakowanie 3 ogniw (11.1 V) do montażu równoległego lub szeregowego.

Dzień dobry!

.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 23/08/10, 15:51

Znam ten prototyp, który jest bliski temu, czego szukasz.
Wierzę, że jest to wynik pracy studentów z IUT w Tulonie w Var.
Obraz

Jest też pojazd Dirkpitta (bardzo aktywny komentator na ten temat forum) http://www.coccinelle-handi.fr/ który moim zdaniem zawiera wiele dobrych pomysłów na zaprojektowanie pojazdu wspomaganego elektrycznie.

Dodaję ten ciekawy link dotyczący tego pojazdu: http://www.youtube.com/watch?v=Xi-RFCFl ... re=related
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 23/08/10, 16:06

Naprawdę fajne połączenie. Mój pomysł idealnie pasuje do pracy uczniów! Jak tylko znajdę chwilę czasu to zabiorę się za kurs elektryki i wszystko przestudiuję...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/08/10, 17:07

ggdorm powiedział:

mamy je w zupełnie szalonych cenach za opakowanie 3 ogniw (11.1 V)


W jakim sensie za droga czy cena hurtowa?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 23/08/10, 17:11

Znałem tę maszynę, cena "bardzo atrakcyjna" dotyczy bez akumulatora...
-sam twike: 17190 XNUMX euro
-Akumulator litowo-jonowy 1.7 kW/h: 2988 EUR
-ładowarka/regulator: 735+250= 985€
-postępuje zgodnie z listą opcji (w tym malowaniem nadwozia), której nie mają czego pozazdrościć BMW, Audi i MB...
krótko mówiąc zabawka na rany, nic ciekawego...
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 23/08/10, 17:57

W bardzo, bardzo tanim sensie... Pakiet 18.5 V i 5000 mA za 39 USD lub pakiet 11.1 V i 2200 mA za 10 USD.

Myślę, że to wciąż obecnie więcej niż konkurencyjne ceny
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 24/08/10, 00:14

ggdorm napisał:W bardzo, bardzo tanim sensie... Pakiet 18.5 V i 5000 mA za 39 USD lub pakiet 11.1 V i 2200 mA za 10 USD

Cześć Ggdorm
Naprawdę dobre ceny! Czyli mógłbym kupić pakiet 36 V 5 AH za 80 euro (lekki akumulator o małej autonomii) do mojego roweru elektrycznego? Czy mógłbyś podać dane kontaktowe punktu sprzedaży?
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 24/08/10, 00:18

Tak... 80 euro to cena z importem. Jest to jednak akumulator Lipo więc potrzebny jest kontroler przystosowany do tego typu akumulatora...
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 24/08/10, 00:34

Przeglądając stronę, są akumulatory wszystkich marek, w każdej cenie... Jest też pojęcie prądów rozładowania (20c, 30c,...), które nie wiem jak uwzględnić... Jeśli ktoś może wyjaśnij mi to, byłoby wspaniale!

http://www.unitedhobbies.com/hobbyking/ ... _Lipo_Pack

Zamawiamy tam regularnie i jak dotąd nie miałem żadnych problemów.

Pakiet 18.5 V waży 666 gramów, więc gotowy pakiet waży 1300 gramów przy wymiarach 149 x 96 x 84 mm.

Lipo też trzeba ładować specjalną ładowarką równoważącą elementy, których ceny nie są wygórowane! Będziesz musiał ładować je pakiet za pakietem, a nie za pomocą pakietu 36 V na raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 24/08/10, 00:47

ggdorm napisał:Przeglądając stronę, są akumulatory wszystkich marek, w każdej cenie... Jest też pojęcie prądów rozładowania (20c, 30c,...), które nie wiem jak uwzględnić... Jeśli ktoś może wyjaśnij mi to, byłoby wspaniale!

Ciekawa strona, dzięki za informację!
Ale może LiFePO4 byłby lepszy, choć trochę cięższy.
Na eBayu jest ich trochę, 10 i 20 AH, są dla mnie za duże. 5AH by mi wystarczyło.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 24 / 08 / 10, 00: 55, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175