Słoneczny bufor termiczny: optymalizacja i naprawa

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Słoneczny bufor termiczny: optymalizacja i naprawa




przez Christophe » 24/12/07, 10:58

Oto kilka zdjęć z prac optymalizacyjnych, które przeprowadziłem pod koniec października na naszej podkładce termicznej.

Dla przypomnienia lub dla nowicjuszy obowiązuje następująca zasada: woda z rezerwowej rezerwy wody jest wysyłana do paneli spustowych.

Obraz

Zdjęcie wnętrza znaczka kiedy dotarliśmy do domu, woda wyparowała przez lata. Jest to bufor o w przybliżeniu 70 000L ogrzewany przez 70 m2 z samobudujących się i opróżniających paneli słonecznych.

Woda buforowa jest zatem tą, która przechodzi bezpośrednio do paneli (co umożliwia ograniczenie rozwoju bakterii z uwagi na temperatury paneli).

Wymienniki higrostatyczne odzyskują kalorie z bufora.

Oto zdjęcia kolektorów słonecznych zasilających ten bufor: solar-term / solar-dom-i-duzej-mocy-termiczne-panele-solarne-t5283.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 08 / 10, 00: 43, 6 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/12/07, 11:12

A oto zdjęcia interwencji:

A) Zdjęcie odważnego kamieniarza - izolatora dni 2 (tj. BIBI):

Obraz
Obraz

B) Zdjęcie istniejącej sytuacji przed interwencją: każdy błyszczący punkt na ścianie lub belkach to kropla wody, to znaczy odzwierciedlająca obecność MOSTY TERMICZNE w celu wyeliminowania (lub znacznego ograniczenia) przez invervention.

Znajdujemy się oczywiście nad zbiornikiem i styropian umieszczony na ścianie faktycznie opada o 3 m (jest „zalany” w betonie obudowy).

Obraz

C) T ° wlot, wylot i gwintowanie

Obraz


D) Zniknęło! Hopla! Czołgam się po „gorącej” płycie ... Tropikalna atmosfera gwarantowana! Zobacz mgłę na soczewce i moją bardzo czerwoną głowę (patrz poniżej). Ta naprawa ma zatem drugi cel: zmniejszenie jak największej liczby plików UTRATY PAROWANIA !

Dla stałych bywalców forumu dołu widzimy naprawę, którą wykonałem na początku lata na kominie (patrz https://www.econologie.com/forums/reparer-un ... t3564.html )

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/12/07, 11:29

E) Rohhh brzydka dziura !! Oto miłe źródło pary (nadal na soczewce niemożliwe do usunięcia)! Szybko zatkaj brzydką dziurę !! to sztuczny jedwab nieźle, kładąc na nim rękę (podobnie jak piec do 20-30 cm) naprawdę niesamowite. W tym czasie woda buforowa wciąż wynosiła około 40 ° C.

Była część 2ieme połowa tego.

Aby uzyskać wyobrażenie o wielkości, rury są rurami o wymiarach 22 mm.

Obraz

F) Przygotowanie do naprawy: należy pamiętać, że saszetka została wybrana w danych okolicznościach : Chichot:

Obraz

G) Pierwsza warstwa zaprawy hydraulicznej (sikalit, który działa jak diabli):

Obraz

G) Po ułożeniu warstwy zaprawy 1ere zajmuję się izolacją ścian. Które zamierzam wykonać za pomocą płyt styrodurowych (styropian) o grubości 4cm.

Była to bardzo trudna praca, bo każdy talerz trzeba było dociąć na miarę leżąc na podkładce, czyli w gorącej atmosferze! Na szczęście ze styropianów powstał mały „materac” Ponadto musieliśmy pomyśleć o robieniu zdjęć (między innymi dla Ciebie) :)

Obraz

H) Wykończenie zaprawy 24h po warstwie 1ere:

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/12/07, 11:47

I) Bibi w akcji do instalacji paneli. Zwróć uwagę na kolor twarzy odzwierciedlający wysoką temperaturę roboczą, a zatem dobrą prędkość przelotową! : Chichot:

Zasada była taka izolować z jednej strony ścianę (trochę nazywany), az drugiej strony wszystko belki sufitowe prowadzące do ściany zewnętrznej na grubości panelu.

Z jednej strony panele są więc zaklinowane powyżej dodania izolacji od strony ścian (same zaklinowane na istniejącym styropianie), z drugiej są „przyklejone” do sufitu za pomocą brzydkiego chemicznego kleju w kartridżu. :?

Obraz

J) Zdjęcie pośrednie zainstalowanych izolatorów

Obraz

K) To wszystko, dzień się skończył! Za mną widzimy „farsz” z wełny szklanej w miejscach, w których nie można było lub trudno było ułożyć styropian (szczególnie wszędzie, gdzie dotknęliśmy komina ... nigdy nie wiadomo ...)

Jak widać, byłem na granicy dokręcania !! : Mrgreen:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
PEF
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/10/07, 00:48




przez PEF » 30/12/07, 11:26

Więc powiedz! Dobra robota .... To miłe w tropikach w twojej fosie : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/12/07, 14:42

Dziękuję, mam trochę chi ** !!

Szkoda, że ​​zrobiłem to w roku 1ere, nie będę mieć danych porównawczych dla zimy, w której są największe straty, ale miałbym to dla wiosny i lata, więc jest już około :)

Kiedy kilka miesięcy, więc ...

ps: aby zmierzyć perf, chciałbym zainstalować stały rejestrator T ° do corocznego monitorowania Dowiem się o tym, co istnieje. Jeśli kk1 zna jakieś rzeczy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 30/12/07, 16:14

Brawo dla twojej pracy! Imponująca, ta rezerwa 70 m2 i wszystkie kalorie, które można w pełni przechowywać w czasie upałów. Czy styropian ma kontakt z wodą?
U mnie mały basen nie może przekraczać 35 °, aby nie gotować wkładki i kąpiących się! Jeśli przegrzał się w ciągu dnia, pozwól mu ostygnąć w nocy, otwierając okna. Tyle utraconych kalorii!
Przez długi czas nie ma już rezerwy ciepła. Ale przynajmniej pomieszczenie pozostaje wolne od mrozu.
Jaka jest teraz temperatura twojego zbiornika buforowego?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/12/07, 16:33

Nie ma Cuicui, istnieje płyta betonowa o grubości 15 cm (w przybliżeniu), która została poddana obróbce hydrofobowej („okładzina”) od dołu. Widać to dobrze na "wewnętrznym" zdjęciu znaczka, można też zobaczyć fragment pierwszych 2 zdjęć, na których widać BIBI : Mrgreen:

Ta płyta zawiera również wymienniki.

To także piekło mostka termicznego, ale na szczęście wszędzie (poza poziomem otworu, który widzimy na zdjęciach) jest „zamknięty” w 1 grubości 15 cm polistyrenu. Na otworze zrobiłem drewnianą płytkę z 10 cm izolacji.

Tego lata mieliśmy 48 ° C (o ile dobrze pamiętam) zmierzone na głębokości 1.5m. Co już nie jest złe, biorąc pod uwagę straty, które wystąpiły w wyniku parowania, a lato było raczej zepsute. Mam więc nadzieję, że w przyszłym roku spróbuję 60 ° C. Zobaczymy ... ale myślę, że od pewnej temperatury lepiej jest odciąć system, jeśli ma on ogrzać piwnicę ... jest zbyt duże zainteresowanie.

Temperatura obecnie wynosi 25 ° C. Wrócił do 30 ° C tuż przed Bożym Narodzeniem (słoneczne dni 5 z rzędu, ale nic od czasu grisalle i mgły pfff!).

Chciałbym zaznaczyć, że bufor obecnie przez 24 godziny na dobę przyczynia się do ogrzewania domu (w komputerach PC), więc spadek T ° to nie tylko „straty”.

W zasadzie tracimy 1 ° C na dzień (ogrzewanie + CWU przed śmiercią + straty) i zyskujemy 1.5 ° C na dzień zimowy przy dobrej pełnej pogodzie.... ale niestety nie zawsze słońce świeci cały czas!
: Mrgreen: :zmarszczyć brwi:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/12/07, 16:37

W rzeczywistości energia, którą można przechowywać w wodzie, nie jest aż tak duża!

Przy delcie 30 ° C mamy około 200L oleju opałowego... dla 70 000L gorącej wody chłodzonej przez 30 ° C, więc jest to interesująca ilość, ale wcale nie jest ogromna.

Na szczęście przez cały czas nie jest brzydko! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 30/12/07, 16:38

Christophe napisał:Temperatura obecnie wynosi 25 ° C. Wrócił do 30 ° C tuż przed Bożym Narodzeniem (słoneczne dni 5 z rzędu, ale nic od czasu grisalle i mgły pfff!).
Chciałbym zaznaczyć, że bufor obecnie przyczynia się do ogrzewania domu 24/24 (w komputerach PC), więc spadek T ° to nie tylko „straty”. Gruntownie tracimy 1 ° C na dzień (ogrzewanie + CWU przed śmiercią + straty) i zyskujemy 1.5 ° C na dzień zimowy przy dobrej pełnej pogodzie.... ale niestety nie zawsze słońce świeci cały czas!
: Mrgreen: :zmarszczyć brwi:

Jestem pod wrażeniem tych występów. Masz niezwykłą instalację. Jeśli nie używasz piwnicy do przechowywania świeżych produktów, nie mam problemu z ich podgrzaniem. Jeśli ziemia jest gorąca, jeszcze bardziej zmniejszy straty.
Wystarczy wydać kilka czujników m2, aby podgrzać zbiornik ciepłej wody.
25 °, byłby to idealny czas na rozpoczęcie pracy, ciepło, gdy zamarza na zewnątrz!
W domu, teraz jest to piec na drewno na dole pudełka, aby nie zostać zamienionym w lodową statuę! Ponadto, ponieważ w tej chwili nie ma słońca, musisz również zapalić kominek, aby uzyskać ciepłą wodę z kranu. Moja instalacja to praca amatorska (nawet nie jestem hydraulikiem).
Ostatnio edytowane przez Cuicui 30 / 12 / 07, 16: 47, 2 edytowany raz.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180