Żywotność słonecznego panelu termicznego?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Żywotność słonecznego panelu termicznego?




przez Christophe » 06/12/06, 12:35

Ostatnio zadałem sobie następujące pytanie: pkoi (i jak) starzeje się panel słoneczny?

Oprócz mechanicznych i elektronicznych organów regulacyjnych, które oczywiście mają ograniczoną żywotność, jakie są najbardziej wrażliwe elementy i z jakich powodów? Spawanie rur miedzianych? Powtarzające się rozszerzenie miedzi? Szkło, które traci selektywność ... itd. Itp

W jakim stopniu czas użytkowania wpływa na wydajność? (zaczynając od wydajności 60%, jak daleko możemy spaść? 50, 30 lub 10%?)

Tak samo jak w przypadku fotowoltaiki słonecznej wszyscy wiemy, że „wybiela się” tak samo jak w przypadku słonecznej energii cieplnej, zastanawiam się nad zapowiadaną żywotnością 20 lat ...

Uważam w szczególności, że opinia Cuicui będzie bardzo pouczająca :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 01 / 10, 13: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 06/12/06, 22:10

Bonjour à tous,
Po 25 latach eksploatacji nie widzę pogorszenia absorberów i rur miedzianych ani lutowania cyny.
Moim zdaniem opuściło to przynajmniej do 2100 roku. Szkoda, że ​​go nie zobaczę.
Nie mam szkła selektywnego, ale poliwęglan (Celair) 6 mm elastyczny, lekki, izolacyjny i tani, ale który z biegiem lat traci trochę swojej przejrzystości. Musiałem go wymienić 2 lata temu, ale obecny produkt jest lepiej chroniony przed promieniowaniem UV.
Termiczna energia słoneczna jest chłodna. :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 07/12/06, 06:23

powitanie

majstruję przy życiu balonu.
dla czujnika (jeśli szczury go nie jedzą) co najmniej jednego pokolenia.
całkowity koszt 300 € produkcji stanowi 2 godziny do 2 z kluczem nastawnym i 13 kluczem.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/12/06, 09:57

Nie miałem problemu z czujnikami, ale ze zbiornikiem 1000 l. Zrdzewiałem dwa źle zaprojektowane stalowe. Ponieważ zainstalowałem jeden ze stali nierdzewnej, jestem spokojny.
Moralność: w instalacji solarnej używaj tylko miedzi i stali nierdzewnej w celu ochrony przed korozją.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 07/12/06, 10:53

Zac napisał:powitanie

majstruję przy życiu balonu.
dla czujnika (jeśli szczury go nie jedzą) co najmniej jednego pokolenia.


Uch, ale ile lat minęło?

Mam nadzieję, że to pokolenie ... szczurów ... : Mrgreen:
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57