Projekt kolektorów słonecznych w Bretanii połączony z pompą ciepła o mocy 11 kW

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Projekt kolektorów słonecznych w Bretanii połączony z pompą ciepła o mocy 11 kW




przez PITMIX » 16/04/21, 13:50

Witam, moja żona jest właścicielem domu rodzinnego ze swoją siostrą w pobliżu Plovan Finistère Sud.
Zeszłego lata sam wymieniłem stary kocioł olejowy Chappé na pompę ciepła Mitsubishi Eco duo 11kW z 200 litrami CWU.
Mój projekt polega na zainstalowaniu 4 termicznych paneli słonecznych (na początek) podłączonych do obiegu grzewczego w celu utrzymania około 25 do 30°C w obwodzie w okresach pustostanów w zimie. Celem nie jest ogrzewanie, ale przede wszystkim ochrona przed mrozem. Tej zimy dom był utrzymywany w temperaturze między 9 a 14°C z pompą ciepła, jeśli uda mi się uzyskać to samo przy użyciu pompy ciepła w jak najmniejszym stopniu, byłoby cudownie.
Chciałbym wiedzieć, czy masz jakieś opinie na temat czujników termicznych z Chin. Zamówiłem 4 panele na Alibaba. Kosztują 250 dolarów za sztukę.
https://m.alibaba.com/product/317103943 ... mming.html
Chciałbym, żeby dawały mi tyle samo satysfakcji, ile moje obecne czujniki z Solar Future zamówiłem 10 lat temu.

Zamówiłem sterownik solarny Sorel STDM firmy FCS

https://france-chauffage-solaire.fr/reg ... s-124.html

Znam ten regulator na instalacji solarnej Bricodepot Ecs, którą zamontowałem u cioci w 2013 roku, mi odpowiada.
Posiadam również serwer WES do zdalnego monitoringu a także możliwość tworzenia na nim własnych regulacji. Tak samo mam już doświadczenie z tym systemem, który bardzo mu odpowiada, a jednocześnie jest dla mnie prosty, skalowalny i intuicyjny.
Ostatnio edytowane przez PITMIX 16 / 04 / 21, 14: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14970
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4366

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez GuyGadeboisTheBack » 16/04/21, 13:58

Wydaje mi się, że aby zamówić na Alibaba, trzeba być profesjonalistą. Ewentualnie poproś o "próbkę".
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez PITMIX » 16/04/21, 14:06

Tak, zgadza się, potwierdzam, a nawet jeśli można zamówić próbkę, cena dostawy zmienia się z bezpłatnej na ekstrawagancką. Na razie cena jest nadal interesująca w porównaniu do tego samego produktu dostępnego na Amazonie, ale czekam, aby wiedzieć, jaki sos celnicy mnie zjedzą. Myślę, że w końcu się nie dogadam. Dostawa +4 czujniki =1950USD
Na Amazon jest to 650 € za czujnik lub 2600 € za 4.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez sicetaitsimple » 16/04/21, 15:11

PITMIX napisał:Mój projekt polega na zainstalowaniu 4 termicznych paneli słonecznych (na początek) podłączonych do obiegu grzewczego w celu utrzymania około 25 do 30°C.....

Witam,
a tak z ciekawości, skoro masz już zainstalowaną pompę ciepła i wydajesz się być majsterkowiczem, to dlaczego nie rozważysz raczej zamontowania paneli fotowoltaicznych, które przynajmniej częściowo zasilałyby Twoją pompę ciepła w ciągu dnia na potrzeby funkcji „ochrona przed mrozem” zimą, a które produkowałyby prąd przez resztę roku?
Biorąc pod uwagę budżet, o którym wspomniałeś, wydaje mi się to wykonalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez PITMIX » 16/04/21, 17:25

Tak, jest to również planowane, ale produkcja energii będzie znacznie niższa niż w przypadku czujników termicznych. Do wyprodukowania 1 kW mocy szczytowej potrzebne są 4 panele fotowoltaiczne o mocy 250 Wp, podczas gdy w przypadku termicznych z 4 panelami myślę, że mam około 4 do 6 kWp.
Zaletą fotowoltaiki jest to, że produkują przez cały rok i tak naprawdę nigdy nie ma nadwyżki, w przeciwieństwie do kolektorów termicznych latem i poza okresem użytkowania.
Nie miałem czasu sprawdzić, czy pompa ciepła ma specjalny obieg, aby dodać obieg solarny. Byłoby to naprawdę dobre, ponieważ ułatwiłoby mi to pracę.
Mam nadzieję, że dostanę czujniki na początku maja, aby móc je podrzucić na miejscu. Instalacja zostanie wykonana prawdopodobnie latem przyszłego roku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez PITMIX » 23/04/21, 11:37

Moje czujniki dotarły do ​​portu Le Havre, czekam na resztę programu, aby dowiedzieć się, czy nadal musimy czekać na odprawę celną, czy też czujniki pojadą drogą do mojego domu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez Philippe Schutt » 24/04/21, 18:39

jeśli wyślesz ciepło do grzejników, nie może dojść do nadprodukcji ciepła, a regulator jest bezużyteczny.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez dede2002 » 25/04/21, 11:02

Nadal konieczne jest zatrzymanie systemu, gdy panel jest zbyt zimny lub dom jest zbyt gorący.

Oglądając film z montażu panelu, wpadłem na pomysł DIY: moglibyśmy umieścić obrotowe rynny wokół każdej rury, aby w czasie upałów schować je w cień.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez Philippe Schutt » 25/04/21, 11:32

1. Wyłącz system, gdy w domu jest za gorąco.
Ryzyko przegrzania cieczy w obiegu solarnym. W ten sposób udało mi się odzyskać panel słoneczny, który został zablokowany przez produkt, który wytrącił się po przegrzaniu.
2. W przypadku zimnego panelu wystarczy zwykły termostat z żarówką za 20 euro, jeśli wymagana jest pompa cyrkulacyjna. W przeciwnym razie termosyfon zrobi to sam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Projekt energii słonecznej w Bretanii




przez PITMIX » 27/04/21, 09:51

Zamiast zakładać obrotową rynnę, możesz zainstalować elektryczne kurtyny. Ponadto pomagają chronić panele przed warunkami atmosferycznymi.
Wystarczą zwykłe rolety.
W domu, kiedy wyjeżdżam na wakacje, montuję trzciny na panelach. Po prostu zostawiam 1/10 rur wystawionych na działanie światła, aby mieć ciepłą wodę po powrocie z wakacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126