My (duży) Projekt solarnej

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

My (duży) Projekt solarnej




przez dede2002 » 22/12/13, 16:52

Witam wszystkich,

Przedstawiam wam mój projekt:
Lokalizacja Krajobraz Genewy, 46 ° na północ, wysokość 500.
Duży dom (lub mały budynek ...), w którym mieszkają rodziny 4, średnio ludzie 18.

Szachy conso, huk to idzie szybko, czasem 300 l. do 60 ° pozostaw w 1 h ...

Na początek mógłbym umieścić na dachu dwie grupy paneli u góry, wyrównane na dole głównego komina, 4 ml od strony południowej i 6 ml SE od strony, na 2.5m, od góry.
Planuję użyć małego komina poniżej do przejścia kanałów paneli.

Oto zdjęcie, fotomontaż, aby zlokalizować panele.
Dach jest wystawiony na działanie 150 ° (S-SE) i nachylony pod kątem około 30 °

Obraz

Założyłem arkusz kalkulacyjny, aby symulować użycie grup paneli 2 osobno, mniej latem, a więcej zimą.
Podejście teoretyczne, straty ciepła nie są brane pod uwagę.
Wydajność słoneczna pozostaje do ustalenia w zależności od pór roku i kąta dachu.
Poniżej porównanie energii wymaganej do wypełnienia paneli i energii do podgrzania ich zawartości.

Obraz

A oto moja pierwsza próba z Dią :D

Obraz

Zbiornik powietrza paneli będzie starym podgrzewaczem wody 60l.
Jestem cały w uszach odnośnie twoich uwag!
A+
1 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 22/12/13, 19:00

Właśnie zobaczyłem błąd:
W rezerwie powietrza działa powietrze.
W spoczynku będzie.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 25/12/13, 10:50

Zaczynam od nowa, w pierwszej tabeli zrobiłem inwersję formuły, mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze.

Co sądzisz o buforze wydajności wymiany ciepła-CWU?

Obraz

Obraz

A+
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 25/12/13, 16:17

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/12/13, 23:06

Jeśli dobrze zrozumiałem, lepiej umieść balon 60L na strychu, w przeciwnym razie będziesz potrzebować dużej pompy Ps1, która zużyje dużo prądu ... ale wystarczająco niskiej, aby panele się opróżniły.
a co myślisz o dodaniu wymiennika, aby nie mieć blisko 20001 glikolu?
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 26/12/13, 10:50

Cześć Philippe Schutt :D ,

2000 l. glikol byłby trochę dużo ...

Nie mogę umieścić zbiornika na strychu, ponieważ są one zamieszkane, a połączenie piwniczno-dachowe przejdzie przez nieużywany kanał kominowy.

Całkowita objętość płynu przenoszącego ciepło wyniesie około 100 1.
Dwa balony zostaną wypełnione ciepłą wodą użytkową i wodą grzewczą.

Poziom płynu w spoczynku będzie zależeć od stosunku objętości cieczy / powietrza.

Pompa będzie musiała wepchnąć powietrze do zbiornika, następnie obwód będzie w częściowym syfonie, pompa będzie wówczas musiała pokonać wysokość spadku w zbiorniku i spadki ciśnienia.

Energia potrzebna do wypełnienia paneli jest znacznie mniejsza niż energia zawarta w gorącej wodzie, która przychodzi wieczorem.

Zainspirowałem się tutaj do tego montażu: http://conseils.xpair.com/actualite_exp ... isques.htm

W rzeczywistości zadałem kilka cytatów od firm, ale każdy chce umieścić swoje rzeczy i spróbować zniechęcić mnie do montowania systemu drenażowego.

Jeśli wymienię zbiornik powietrza na zbiornik wyrównawczy i oczyści panele, otrzymam konwencjonalny obwód ciśnieniowy.

W samorozładowywaniu teoretycznie możemy umieścić czystą wodę, ale zależy to od paneli, które muszą się całkowicie opróżnić.
Przy odrobinie płynu niezamarzającego ograniczam ryzyko, temperatura wrzenia będzie wyższa, a obwód zabezpieczony przed korozją.
Poza tym celem obwodu zamkniętego jest unikanie odnawiania tlenu.
Będę jednak musiał wybrać płyn niezamarzający, który nie pieni się!
Mam nadzieję, że byłem zrozumiały.

A + i wesołych świąt
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/12/13, 15:15

och tak, z czasem używacie balonów cewkowych.

Czy pompa będzie musiała pokonać ciśnienie w zbiorniku? jednak to ciśnienie działa również po stronie pompy ... Powiedziałbym, że musi przezwyciężyć różnicę wysokości słupów wody.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 26/12/13, 17:44

Ciśnienie w zbiorniku powinno wynosić poziom wody podczas postoju (1bar) + ten, który wynika z nagrzewania się powietrza (1bar).

Będę ciekawy obserwować manometr.

Wysokość upadku po uruchomieniu obwodu znajduje się między górą zbiornika a poziomem (0.5 m.).
Po zalaniu obwodu pompa będzie w stanie dostarczyć mniej.

Zastanawiam się nad przydatnością oddzielenia paneli na lato?
Jeśli zostawię wszystko, ryzykuję zbyt dużą moc dla wymienników> system zatrzymuje się przed podgrzaniem całego zapasu> restart z przegrzanymi panelami ...
A może musisz czekać do następnego dnia, aby uruchomić ponownie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/12/13, 18:23

Pasek 1 w zbiorniku, ale pompa nie musi naciskać paska 1, a jedynie brakująca wysokość wody, najlepiej wysokość paneli.

dlaczego miałby przestać, zanim wszystko ogrzał? i nie może jednocześnie ogrzewać balonów 2?
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 26/12/13, 19:31

Tak, jeśli obu wymiennikom uda się ewakuować moc 25m2 w środku lata?
W przeciwnym razie powrót do paneli może być zbyt gorący?
chyba że modulujesz przepływ pompy i grasz na wydajności paneli w wysokiej temperaturze?
W każdym razie wysyłanie wody do panelu pełnego powietrza w 180 ° lub 200 ° nie inspiruje mnie, szoku termicznego i wrzenia cieczy ...?

Po tym, jak wiadomo, że zapasy są gorące rano w lecie, mogę bez obaw czekać na następny dzień.

W przypadku ciśnienia jest to ciśnienie na wlocie pompy, niezbędne do uniknięcia kawitacji.

Po uruchomieniu obwodu obwód jest równoważny pompowaniu wody z dna zbiornika, aby zawrócić go na szczyt zbiornika, na wysokość 0.5 m.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90