Porada porady instalacja elektryczna izolowane miejsce

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
necniv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/12/22, 17:31
x 2

Porada porady instalacja elektryczna izolowane miejsce




przez necniv » 20/12/22, 12:00

Bonjour à tous,

Niedawno nabyłem kawałek ziemi (5000m²) z domkiem (60m²) w belgijskich Ardenach, dość odizolowany i dlatego nie podłączony do niczego.
W środku rezerwatu przyrody.
Bardzo ekscytujące,)
Najpierw drugie miejsce zamieszkania, a może później tam zamieszkać.

W przypadku wody będzie to odzysk wody deszczowej w kontenerach IBC.
Na gaz, spokojnie, w butli.
Do elektryczności, paneli słonecznych i/lub turbin wiatrowych i akumulatorów.

To głównie do tego trzeciego punktu chciałbym poznać wasze opinie/przemyślenia, będąc totalnym nowicjuszem.

Nabyłem 12 akumulatorów przemysłowych „Lead Crystal” w 2v 400ah. Ktoś wie? Bardzo mało informacji w sieci.
Czy jest coś, co należy wiedzieć o wykorzystaniu energii słonecznej tego typu baterii?
Zostaną one połączone szeregowo (w sumie 12), aby osiągnąć napięcie 24 V, 9600 Wh.
Kupiłem je bez zadawania sobie zbyt wielu pytań (moje zużycie itp.), ponieważ były używane, ale nowe w zaplombowanym pudełku i po szalonej cenie (50 euro za sztukę zamiast 550 euro za sztukę w sieci).
Więc myślę, że miałbym wystarczająco dużą pojemność do użytku (kilka dni / miesiąc i trochę więcej w miesiącach letnich).

Ciekawy link na temat akumulatorów ołowiowo-krystalicznych, z informacjami i porównaniami:

https://www.all-batteries.fr/media/cms/ ... T_tech.pdf

Poszedłem na projekt paneli słonecznych z hybrydowym falownikiem lub konwerterem + regulatorem, ale miejsce jest dość zacienione i zalesione (spadające liście, gałęzie, szyszki), zastanawiam się, czy turbina wiatrowa nie byłaby bardziej odpowiednia? Lub obydwa?

Czy macie jakieś opinie, który wybór byłby bardziej odpowiedni w moim przypadku i wynikający z tego sprzęt, biorąc pod uwagę pojemność moich akumulatorów.

Podkreślam, że mój ojciec dotyka piłki w domowych elektryce i jest dobrą radą, ale mimo wszystko nie eksperymentuje z autonomicznymi instalacjami.

W tym miejscu z góry dziękuję za opinie oraz sukces i satysfakcję w projektach,)

Vincent
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2229
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 511

Re: opinia/porada instalacji elektrycznej w odosobnionym miejscu




przez phil59 » 20/12/22, 12:30

Za 50 € rzeczywiście nie ma się nad czym zastanawiać.

Jeśli chcesz je przechowywać przez długi czas, nie powinieneś pobierać więcej niż połowę, czyli łącznie prawie 5 kWh, nie jest tak źle i NIGDY nie przekraczaj 80% ich pojemności.

W przypadku paneli musisz zobaczyć, gdzie masz najwięcej słońca i zobaczyć, gdzie je umieścić, mogą być bardziej nachylone w kierunku 50-60 °, skromny współczynnik latem, ale prawie maksymalny w miesiącach zimowych.

Czysty falownik sinusoidalny, zabezpieczenia itp.

Wiedz, że aby położyć kabel 6mm2 możesz przenieść na nim 10 kW na ponad sto metrów, jeśli to konieczne, a swoją elektronikę i baterię umieszczasz, przylegając do „kabiny”.

Zajrzyj tutaj, aby zobaczyć swoją produkcję.

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/fr/

Określ swoje potrzeby energetyczne, co będziesz zużywać na oświetlenie, teraz w LED jest spoko, ale lodówkę, którą możesz uruchamiać tylko w ciągu dnia, a odłączać na noc, np. pralkę, a zmywarkę, możesz odłączyć opór na przykład to jest to co najbardziej pochłania, ale to już zależy od Ciebie....

Jeśli chodzi o energię wiatrową, nie wiem wystarczająco dużo, ale jest wiele oszustw, jeśli chodzi o ogłaszane moce i 500 W, możesz ledwo dostać 50 W. Ale zaleta, wiatr w nocy, a słońce niet!

Panele nadają się do użytku, pierwsze jakie kupiłem kosztowały 30€ za 190Wp, ostatnie 30-40€ za 3 za 185Wp….

Nowe kosztują około 150€ za 300-400Wp.

Już ustaw swoje „duże” zapotrzebowanie na energię elektryczną, po tym, już z PVGIS, zobaczysz swoją możliwą produkcję, patrząc zimą, musisz być w stanie wytrzymać co najmniej 4 dni na bateriach….
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28737
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5541

Re: opinia/porada instalacji elektrycznej w odosobnionym miejscu




przez Obamot » 20/12/22, 12:33

Cześć i witaj Wincenty!

Uważaj na chronione strony.
Czy na pewno uzyskasz pozwolenia na montaż paneli fotowoltaicznych w rezerwacie przyrody?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269

Re: opinia/porada instalacji elektrycznej w odosobnionym miejscu




przez Remundo » 20/12/22, 12:55

Jeśli chodzi o 12 baterii połączonych szeregowo, jestem trochę ostrożny.

Ryzykują utratę równowagi w cyklach ładowania/rozładowania. Więc trochę jak Lithium, potrzebujesz kontrolera/balansera. Ale na bateriach 12 2V nie jest to zbyt częste...

Ogólnie zaleca się równoległe łączenie akumulatorów 12 V w odizolowanych miejscach. Czasami 24V.

Jeśli chodzi o źródła energii elektrycznej, tak, radzę preferować panele fotowoltaiczne. W lesie turbiny wiatrowe to bla bla bla. Możesz zainstalować dodatkowo jeden lub dwa, ale nie licz na to za bardzo.

Oczywiście trzeba znaleźć słoneczne miejsce w lesie.
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2229
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 511

Re: opinia/porada instalacji elektrycznej w odosobnionym miejscu




przez phil59 » 20/12/22, 13:15

Remundo napisał:Jeśli chodzi o 12 baterii połączonych szeregowo, jestem trochę ostrożny.

Ryzykują utratę równowagi w cyklach ładowania/rozładowania. Więc trochę jak Lithium, potrzebujesz kontrolera/balansera. Ale na bateriach 12 2V nie jest to zbyt częste...

Ogólnie zaleca się równoległe łączenie akumulatorów 12 V w odizolowanych miejscach. Czasami 24V.

Jeśli chodzi o źródła energii elektrycznej, tak, radzę preferować panele fotowoltaiczne. W lesie turbiny wiatrowe to bla bla bla. Możesz zainstalować dodatkowo jeden lub dwa, ale nie licz na to za bardzo.

Oczywiście trzeba znaleźć słoneczne miejsce w lesie.


W najgorszym przypadku będzie mógł ponawiać wyważanie 2-3 razy w roku, „ręcznie”?
Widzimy dużo 2V w bardzo dużych instalacjach, akumulatory, które znacznie lepiej znoszą czas, ale wszystkie musiały się zestarzeć w tym samym czasie.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: opinia/porada instalacji elektrycznej w odosobnionym miejscu




przez Macro » 20/12/22, 13:41

Na przykład ogniwa do elektrycznych wózków widłowych...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2688

Re: Opinia o poradach dotyczących instalacji wybierz odosobnioną witrynę




przez sicetaitsimple » 20/12/22, 19:02

Nie mam żadnego osobistego doświadczenia, które pozwoliłoby mi doradzać Państwu z pełną znajomością faktów.

Mimo wszystko, jeśli chodzi o rozwiązanie „turbiny wiatrowej”, polecam dobrze się przyjrzeć forums, wideo,....
Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek znalazł opinię pokazującą prawdziwą satysfakcję z zainstalowania osobistej turbiny wiatrowej, powiedzmy mniej niż 500 W. Ale może źle szukałem....
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Opinia o poradach dotyczących instalacji wybierz odosobnioną witrynę




przez Ahmed » 20/12/22, 20:26

Wydaje się wręcz udowodnione, że poza wyjątkowymi sytuacjami (?), domowa turbina wiatrowa nie na wiele się przyda, skoro operowanie przy wietrznych wiatrach i przy skromnych żaglach, tym bardziej w środowisku leśnym, gdzie konieczna jest duża wysokość do przeciwdziałać spowalnianiu przepływów powietrza przez drzewa.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Opinia o poradach dotyczących instalacji wybierz odosobnioną witrynę




przez Christophe » 20/12/22, 20:32

sicetaitsimple napisał:Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek znalazł opinię pokazującą prawdziwą satysfakcję z zainstalowania osobistej turbiny wiatrowej, powiedzmy mniej niż 500 W. Ale może źle szukałem....


Tak, źle szukałeś : Mrgreen:

Niektórzy instalatorzy napychali się kilka lat temu tak zwanymi „turbinami wiatrowymi” na elewacje lub szczyty… preferowane cele: emeryci…

Nigdy nie wyprodukowali niczego poza PKB kosztem słabych i naiwnych ludzi.

Jeszcze jedna eskrologia... Zastanawiam się, czy nie było wtedy systemu subsydiów (przynajmniej ulgi podatkowej...)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2229
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 511

Re: Opinia o poradach dotyczących instalacji wybierz odosobnioną witrynę




przez phil59 » 20/12/22, 21:01

Nie przesadzajmy, ale wiemy, że generalnie nie możemy wiele.

Ale jeśli nie płacisz za dużo i oczekujesz tylko trochę, może być dobrze.

Jeśli twoje panele słoneczne będą produkować 50 Wh przez cały dzień w zimie, zamiast zwykłych 5-10 kWh, a twoja turbina wiatrowa faktycznie wytwarza 2-300 Wh tego samego dnia, niewiele, ale wystarczająco dużo do oświetlenia, to wystarczy.

Teraz, w lesie, do zobaczenia, jeśli nie na „górce”.

Wszystko zależy.

To zależy od Ciebie, aby zobaczyć z PVGIS, czy jest to możliwe, czy nie. A może pomyśl o małej grupie, kilka dni w roku.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150