Opinia w sprawie samodzielnej instalacji podłączonego zestawu 3Kw ERDF

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Opinia w sprawie samodzielnej instalacji podłączonego zestawu 3Kw ERDF




przez fabio.gel » 18/12/12, 20:51

dobry wieczór

Mam projekt montażu ZESTAWU fotowoltaicznego na domu i podłączenia go do sieci energetycznej.
Najpierw zaprosiłem firmę, aby wpadła na pomysł rozwiązania „pod klucz” dla zainstalowanej i połączonej z niemieckim sprzętem instalacji o mocy 3 kW.
Wynik wyścigu 15000 XNUMX €.
Nie mam ulgi podatkowej (już wykorzystana na okna, piec na pellet i słoneczny podgrzewacz wody).
Po dobrych poszukiwaniach w sieci znalazłem dobry zestaw (może być lepszy) na tej stronie:
http://www.solaire-distribution.com/photovoltaique_injection_reseau/kit-photovoltaique-3kw-p-4.html

Obraz

Cena 5200 € + przewidywane koszty dostawy.
Postanowiłem więc kupić ten zestaw i złożyć go z przyjacielem bardziej obeznanym ode mnie w elektronice, po wcześniejszym wypełnieniu różnych dokumentów (prośba o pracę, podłączenie itp.).
Zanim jednak wyruszę w tę przygodę, wolę zasięgnąć opinii i doświadczeń wszystkich osób.

dziękuję
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 18/12/12, 22:15

Czy Twoja rzecz jest certyfikowana przez odpowiednią normę?

Innymi słowy, technik EDF odcina zasilanie, aby móc interweniować w sieci. Czy Twój falownik rozumie, że musi się wyłączyć, czy też kontynuuje wstrzykiwanie, a potem idziesz do więzienia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 18/12/12, 23:08

Jest to możliwe, ale aby uzyskać umowę kupna od EDF, konieczne będzie sprawdzenie instalacji przez konsula... dlatego zwróć uwagę na umiejętności tego znajomego.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 18/12/12, 23:24

Witam,

Zamontowanie takiego zestawu nie jest zbyt trudne i może być wykonane przez ostrożną osobę.
Ale od strony administracyjnej i ubezpieczeniowej to zupełnie nie ten sam obiekt.
Zgłoszenie pracy do ratusza zajmie Ci dobry kwartał, a akta, które należy dostarczyć od osoby fizycznej, są obszerne.
Wtedy przyjazd konsula będzie prawdziwym torem przeszkód, bo w porównaniu do kompanii nie ważysz dużo.
Podobnie w przypadku zezwolenia na podłączenie z EFRR wraz z dodaniem nowych liczników, które mają zostać zainstalowane, w Twoim interesie jest utrzymanie ciepła w nogach.
Kiedy już wszystkie te drobne sprawy zostaną rozwiązane, przyjazd w celu uruchomienia zajmie Ci kilka tygodni.
A wisienką na torcie jest zwrócenie uwagi na ubezpieczenia, zwłaszcza dziesięcioletnie i OC.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że cena nadal odpowiada pewnym znaczącym pracom, nie tylko technicznym, ale także administracyjnym.
Koszt to nie tylko panele i falownik, ale także trzymetrowe skrzynki, hol i zabezpieczenia, a wszystko to spełnia najnowsze obowiązujące standardy.

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/12/12, 00:50

jeśli chodzi o cenę, naprawdę znalazłeś tani... ale to nie budzi we mnie zaufania... kompletny zestaw i tańszy w przeliczeniu na kWp niż same panele w tym samym miejscu

o dziwo panele o tej samej mocy nie są sprzedawane na stronie

żeby kupić drobnostkę, z której będziesz korzystać wyłącznie sam, możesz zaryzykować... ale do cholery mieć to podłączone przez consuel edf i inne... lepiej zadzwonić do profesjonalisty, który zrobi wszystko i za którego płacisz tylko wtedy, gdy jest całkowicie skończony

niestety ta złożoność ma swoją cenę, którą pobierają profesjonaliści
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 19/12/12, 06:35

Witam,

Spójrz na tę reklamę, daje ona wyobrażenie o cenie zakupu zestawu przez profesjonalistę:

http://www.leboncoin.fr/bricolage/355317601.htm?ca=19_s

To jest dobry materiał.

Ze względu na rodzaj umowy możesz wybrać:

Konsumpcja własna
Sprzedaż nadwyżek
Całkowita sprzedaż produkcji

Dwa ostatnie rozwiązania są identyczne pod względem technicznym (2 metry), jednak sprzedaż nadwyżek jest bardziej „odpowiedzialna” pod względem ekonomicznym.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

administracyjny




przez fabio.gel » 19/12/12, 07:10

Dziękuję za twoje komentarze

Zatem a priori największe trudności będą miały charakter administracyjny (to zaskakujące, że czujemy się, jakbyśmy byli we Francji : Chichot: ).

Dlatego zestawię elementy wymienione powyżej na koniec:
Na przykład koszt konsula: 162 € z podatkiem

http://www.consuel.com/wp-content/uploads/2012/10/SC127_4_Tarif-Metropole-Non-Professionnel.pdf

W przypadku akt ratuszowych przećwiczyłem już otwieranie okien, a także docieplenie i okładzinę od zewnątrz.

W przypadku EFRR dzieje się tak:

http://www.erdfdistribution.fr/Produire_de_l-electricite

Dobra do pracy, w sprawie ubezpieczenia zadzwoniłem dziś rano do mojego ubezpieczyciela.

Wielkie dzięki

Fabio
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Fotowoltaika w rozsądnej cenie




przez fabio.gel » 31/12/12, 12:38

Halo

Znalazłem dostawcę sprzętu fotowoltaicznego w rozsądnych cenach.

http://helios-enrj.fr/noskits.html

Ten ZESTAW wydaje mi się dobry:

Zestaw SOLRIF/Axitec 3 kW

Zestaw zawiera:
-12 modułów Axitec 250W w kolorze czarnym
-1 falownik Power-One PVI 3.0
- Integracja z Solrifem
- skrzynki zabezpieczeń elektrycznych o napięciu znamionowym AC i DC
- kabel solarny o przekroju 4 mm².

CENA z podatkiem: 9500 Euro (wliczony montaż). Układ: krajobraz 3x4

Panele Axitec wyglądają na dobrze wykonane

http://www.axitecsolar.com/module-photovoltaique-axipremium-60-monocristallin-systeme-integre-au-toit.html/

Nie wiem ile jest wart falownik Power-One PVI 3.0?

http://fr.power-one.com/renewable-energy/products/solar/string-inverters/aurora-uno/pvi-30-pvi-36-pvi-42/series


Dla integracji Solrif a priori jest to udowodnione, wydaje mi się, że Remundo z niej korzystał.
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 31/12/12, 16:37

3000 euro za kWp jest drogie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że panel o mocy 1 kWp wytwarza 1000 kWh/rok (sprawdź dane dotyczące nasłonecznienia w miejscu, w którym się znajdujesz, mogą się one różnić w zależności od Hiszpanii i Belgii)...

Jeśli więc policzymy 10-letnią amortyzację, kWh wyprodukowane przez panele wyniosą 30c. 2x mniej jeśli policzymy 20-letnią amortyzację. Porównaj ze stawką, według której płacisz za kWh.

Możesz też sobie powiedzieć: „za 5 lat panele będą kosztować 1€/Wp, więc czekam, instaluję 3 razy więcej i pływam w elektronach po obniżonych cenach”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Mała symulacja




przez fabio.gel » 31/12/12, 17:55

BobFuck napisał:3000 euro za kWp jest drogie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że panel o mocy 1 kWp wytwarza 1000 kWh/rok (sprawdź dane dotyczące nasłonecznienia w miejscu, w którym się znajdujesz, mogą się one różnić w zależności od Hiszpanii i Belgii)...

Jeśli więc policzymy 10-letnią amortyzację, kWh wyprodukowane przez panele wyniosą 30c. 2x mniej jeśli policzymy 20-letnią amortyzację. Porównaj ze stawką, według której płacisz za kWh.

Możesz też sobie powiedzieć: „za 5 lat panele będą kosztować 1€/Wp, więc czekam, instaluję 3 razy więcej i pływam w elektronach po obniżonych cenach”…


Witaj Bobfuku

Zrobiłem małą symulację.

Założenie :

Instalacja 9500 €
7-letnia pożyczka
Roczna produkcja około 3584 Kw (z pewnością optymistyczna)

W przypadku Calsol zwrot z inwestycji wyniósłby 6.7 lat



http://ines.solaire.free.fr/pvreseau_1.php

Obraz

Prawdą jest, że kredyt wiąże się z kosztem, ale dzięki corocznemu dopływowi zysków z energii słonecznej czas trwania kredytu można jeszcze bardziej skrócić.

Nie zapominając o 30% wzroście kosztów energii elektrycznej
obecnie jesteśmy za 0.122 € Kwh TTc.
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152