Napraw asynchroniczny generator hydrauliczny

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Napraw asynchroniczny generator hydrauliczny




przez Raymon » 21/02/16, 17:55

Około 8 lat temu zainstalowałem używaną turbinę hydrauliczną Leroy Sommer H4 typu Bulb, która wytwarza około 5 kW przy moim spadku i dużym problemie zwarciowym. Pracochłonny demontaż w celu stwierdzenia, że ​​doszło do zwarcia na stojanie, prawdopodobnie z powodu ciała obcego pomiędzy wirnikiem a stojanem. Na szczęście kiedy kupiłem tę maszynę, miałem w rezerwie identyczną 2. generację.
Podczas demontażu z moim przyjacielem elektrykiem ze zdziwieniem odkryliśmy, że pomiędzy wirnikiem a stojanem był olej i nie ma śladów uszczelek między łożyskami a silnikiem. Czy to normalne? Mój znajomy nie zna tego typu konfiguracji. Jednakże w jednym z moich motocykli, Hondzie 125, pamiętam, że widziałem alternator skąpany w oleju. Co o tym sądzicie?
Olej smarowy nie jest dielektrykiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Naprawa asynchronicznego generatora hydraulicznego




przez Forhorse » 21/02/16, 19:35

W silnikach elektrycznych tego typu (a co za tym idzie i w generatorach tego samego typu) stosujemy tzw. łożyska „na całe życie” posiadające własne uszczelnienie (łożyska 2RS, ZZ lub EE)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Re: Naprawa asynchronicznego generatora hydraulicznego




przez Raymon » 21/02/16, 19:51

Nie, to nie są łożyska uszczelnione, są w oleju.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Naprawa asynchronicznego generatora hydraulicznego




przez Christophe » 21/02/16, 20:48

Czy masz w domu elektrownię hydrauliczną o mocy 5kW Raymon? I jeszcze nam tego nie przedstawiłeś!!! Paaaaa dobre! Lol
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155