Ziemia do ogrodu, co herbicyd?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Anna777
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/06/08, 15:45
Lokalizacja: nievre

Ziemia do ogrodu, co herbicyd?




przez Anna777 » 03/06/08, 16:37

cześć wszystkim, jestem nowy w forum którą właśnie odkryłem

Właśnie otrzymałem glebogryzarkę w moim ogrodzie, gdzie wcześniej królowała trawa, moja ziemia to przede wszystkim dużo gliny i bardzo ciężka gleba, więc nadal trawy są ścinane w bryłę z podciętymi korzeniami, kazano mi przekazać grabie, gdy będzie sucho,

Chciałbym zastosować naturalny środek chwastobójczy, bo ta trawa w grudce ścięta z korzeniami w końcu odrośnie i nawet bez tego i tak miałbym prawo do chwastów.

Chciałem kupić naturalny środek chwastobójczy, ale nie za dużo pieniędzy.

w moim przypadku wystarczyłaby wrząca woda i czy mogę to zrobić nawet wtedy, gdy ziemia jest jeszcze mokra od deszczu, który spadł?



Merci pour votre aide : Wink:
0 x
nie ugasić luminons którzy nadal pali
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 03/06/08, 16:54

Prosta czarna plandeka wystawiona na słońce, jeśli to możliwe, i okresowo poruszana :)

Efekt gwarantowany (patrz spód namiotów)...ale dość długi.

Ale pkoi czy chcesz chwastować po minięciu sterownicy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/06/08, 17:24

Trawa i ścięte korzenie wyschną na słońcu i staną się naturalnym nawozem. Ale co dokładnie chcesz zrobić z tą działką po przejściu sterowca?
0 x
Anna777
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/06/08, 15:45
Lokalizacja: nievre




przez Anna777 » 03/06/08, 17:48

Chcę uprawiać warzywa, jak tylko ziemia wyschnie, chciałem tylko umieścić środek chwastobójczy, ponieważ myślałem, że trawa ścięta z korzeniami w końcu odrośnie, początkujący, a zwłaszcza ogród, który mamy, nigdy nie był uprawiany, a gleba nigdy nie była przewrócona

z drugiej strony dla plandeki, wpadłem na pomysł, który podzieliłem się z przyjaciółmi na ich ogród w zeszłym roku, kupiłem plandeki, ale nie czarne, więc to nie zadziałało, w tej chwili zmartwieniem jest to, że chcę teraz sadzić,

Chciałbym dodać ziemię doniczkową, popiół drzewny z kominka, no, wszystkiego po trochu, żeby odżywić tę bardzo gliniastą glebę.

Muszę też zrobić nawóz z pokrzywy, ale nie wiem jak go użyć i na czym

dziękuję za nieocenioną pomoc i współczucie
0 x
nie ugasić luminons którzy nadal pali
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 03/06/08, 17:55

Cóż, przede wszystkim nie kładź chemicznych środków chwastobójczych na warzywa po... :zaszokować:

Na obornik jest wszystko: https://www.econologie.com/forums/recette-du ... t2330.html

ale to chyba nie wystarczy.

W przeciwnym razie kompost z pokrzywy nie jest też źle, jeśli masz zakątki pokrzyw w pobliżu domu.

Le „czysty” koński nawóz też jest dobrze. Ustawiłem 1 całą taczkę na około 15 m² w naszym ogródku warzywnym (w rzeczywistości jest to w tym roku pole ziemniaków, ponieważ gleba była zbyt zgniła, kiedy się wprowadziliśmy). Tam jest dużo lepiej :).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/06/08, 18:01

Cóż, tak, jeśli zastosujesz środek chwastobójczy przed sadzeniem lub siewem, twoja ziemia będzie przez jakiś czas potępiona, a twoje biedne warzywa zostaną ugotowane, zanim zdążą urosnąć...
W przypadku chwastów konieczne jest regularne pielenie. Jest to również ważne dla napowietrzenia gleby. A jak mówi przysłowie: „Pielenie jest warte 2 podlewania”.
0 x
Anna777
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/06/08, 15:45
Lokalizacja: nievre




przez Anna777 » 04/06/08, 00:04

dziękuję za informacje i pomoc

czy mogę mieszać glebę, torf w końcu najlepiej, aby poprawić moją glebę?

kompost stawia pokrzywy w koszu i gnije?

przepraszam moje to ostatnie pytanie
dobry wieczór wszystkim 8)
0 x
nie ugasić luminons którzy nadal pali
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 04/06/08, 00:15

wszystko co organiczne nadaje się do kompostowania...
odpady żywnościowe, obierki ziemniaczane, zwłoki twojego kochanka...
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 04/06/08, 09:54

anna777 napisała:przepraszam moje to ostatnie pytanie

Wszystkie pytania są mile widziane. Odpowiadanie na nie to przyjemność. Robisz też przysługę tym, którzy to czytają forum ale nie waż się zadawać pytań. Kompost jest wytwarzany ze wszystkich resztek roślinnych (zwłaszcza „chwastów”), które wystarczy pozostawić do zgnicia w kupie. Można to oczywiście poprawić na różne sposoby.
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 04/06/08, 10:30

georges100 napisał:zwłoki twojego kochanka...


Czy to nie jest zwykle mąż? : Mrgreen:

Cuicui tak dla trawy ale uważaj na 100% kompost do trawników: nie ma wystarczającej ilości powietrza do prawidłowego rozkładu, więc powstaje więcej metanu (21 razy bardziej szkodliwego na kg dla efektu cieplarnianego niż CO2) niż kompostu.

Innymi słowy: trawę należy ułożyć warstwami o grubości od 5 do 10 cm i dobrze przewietrzyć.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 54