Rosnące projektowanie wilgoci Problem Crawlspace

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)

Rosnące projektowanie wilgoci Problem Crawlspace




przez moby25 » 10/01/10, 18:14

Bonjour à tous

Wyjaśnię ci troskę, którą napotykam w mojej przestrzeni do indeksowania.
jest przedłużeniem domu, który kupiłem w kwietniu.

To rozszerzenie było z tego, co wiem, wykonane przez jednostkę.

To przedłużenie opiera się na przestrzeni pełzającej o wysokości około 50 cm na betonowym bloku.
Ziemia jest w ziemi.

Na tych bryłach umieszczone są legary rozmieszczone w odległości 50 cm od siebie.
Na legarach umieszczone są drewniane płyty podłogowe.

Niepokojące jest to, że moim zdaniem nie ma systemu hydroizolacji na poziomie fundamentów, ponieważ wilgotność wzrasta na legarach (które są po prostu umieszczone na betonowych blokach).

Wilgoć jest również rozproszona na krawędziach drewnianej podłogi, która spoczywa na betonowych blokach.

Jednak w domu wykonanym z betonu komórkowego nie napotykam żadnego szczególnego problemu z wilgotnością.

oto zdjęcie ilustrujące mój problem

Obraz

Widziałem, że było wiele postów na temat problemów związanych z wilgotnością, ale nie widziałem żadnego postu, który dokładnie odpowiadałby mojemu problemowi.

Widziałem, że istnieją rozwiązania typu aquaplan, ale dla mnie zapobiega to wilgoci na powierzchni, ale nie zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wnętrza ...?

Czy masz rozwiązanie?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 10/01/10, 20:52

Mamy tu trochę ten sam scenariusz.

Zwykle przed wynurzaniem naczyń włosowatych w przestrzeni pełzającej i konstrukcji mieszkalnej istnieje tak zwana bariera antyprzedażowa, więc jeśli została umieszczona, możesz ją uszczelnić od wewnątrz, w przeciwnym razie musisz to zrobić z zewnątrz, jeśli to możliwe ...

Spójrz na ten temat, stopniowo uszczelniałem od wewnątrz: https://www.econologie.com/forums/humidite-d ... t7591.html

Ale to nie zapobiega kondensacji od wewnątrz. Według twojego zdjęcia (ca "perła"), jest to również w domu.

Po wielu godzinach rozbicia na 2 w VS udało mi się obniżyć wilgotność o 10% ... z 99 do 90% jest lepiej, ale wciąż jest wysoka ...

Nie zapomnij teraz o celu przeszukiwania:

W trakcie budowy przestrzeń przeszukiwania to dostępna lub niedostępna przestrzeń o wysokości kilkudziesięciu centymetrów, umieszczona między gruntem a pierwszym piętrem budynku i służąca jako izolacja między nim a ziemią. Wzrosty wilgotności z ziemi są eliminowane na zewnątrz budynku poprzez naturalną wentylację próżni uzyskanej za pomocą obwodowych otworów wentylacyjnych. Posiadają ekran zapobiegający owadom i większym zwierzętom.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 10/01/10, 21:19

dobry wieczór Christophe

Właśnie przeczytałem twój post. ;-)

Czy uważasz, że w twoim przypadku wilgotność może pochodzić również z ziemi z powodu braku izolacji przeciwwodnej?

Widziałem zastosowane rozwiązania.

Z drugiej strony uważam, że farby powierzchniowe zapobiegają wilgoci na powierzchni, ale nie rozumiem, w jaki sposób zapobiegałyby przedostawaniu się wilgoci do wnętrza bloków?

W przeciwnym razie mam zjawisko „perlenia”, ponieważ ostatnio zablokowałem wentylację z powodu ekstremalnego mrozu. Czytałem, że trzeba to zrobić. Ale hej, właśnie zauważyłem, że musisz wybierać między utratą kalorii lub pogoni za wilgocią.

Myślę, że lepiej jest jednak wentylować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 10/01/10, 21:22

moby25 napisał:Czy uważasz, że w twoim przypadku wilgotność może pochodzić również z ziemi z powodu braku izolacji przeciwwodnej?


Tak, pewnie, jest to wskazane na ten temat: kiedy padało, było gorzej ...

moby25 napisał:Z drugiej strony uważam, że farby powierzchniowe zapobiegają wilgoci na powierzchni, ale nie rozumiem, w jaki sposób zapobiegałyby przedostawaniu się wilgoci do wnętrza bloków?


Nie robią tego, ale chowamy się ... jeśli masz barierę antyprzedażową, jest ok!

moby25 napisał:Myślę, że lepiej jest jednak wentylować.


Nie sądzę ... nie, kiedy ma ujemne T °! Niewielka wilgotność w VS to „normalne”!

Czy zmierzyłeś to gdzie indziej?
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 10/01/10, 21:32

Christophe napisał:
moby25 napisał:Czy uważasz, że w twoim przypadku wilgotność może pochodzić również z ziemi z powodu braku izolacji przeciwwodnej?


Tak, pewnie, jest to wskazane na ten temat: kiedy padało, było gorzej ...

moby25 napisał:Z drugiej strony uważam, że farby powierzchniowe zapobiegają wilgoci na powierzchni, ale nie rozumiem, w jaki sposób zapobiegałyby przedostawaniu się wilgoci do wnętrza bloków?


Nie robią tego, ale chowamy się ... jeśli masz barierę antyprzedażową, jest ok!


Problem polega na tym, że nie wiem. Wydawałoby się naprawdę szalone, że nie ma nic dobrego, ponieważ ta część domu została stworzona z myślą o gospodarce przez osobę ...: - /

Jeśli bariera jest obecna, aquaplan byłby rozwiązaniem.
Nie rozumiem tego, że tego lata prawie nie miałem wilgoci na betonowych blokach, ale wciąż ten ślad wilgoci na podłodze.

Zakłada się być może, że podłoga przyjmuje wilgoć zimą z powodu braku wentylacji, a także ma duże trudności z ewakuacją w lecie z powodu braku wentylacji. (Była tylko jedna dziura, kiedy kupiłem dom). Zrobiłem drugi, ale myślę, że zrobię inne małe i zobaczę, jak to wygląda.


Christophe napisał:Czy zmierzyłeś to gdzie indziej?


Nie, nie zmierzyłem tego, ale to oczywiste:
-To lato i wentylowane bez frezowania.
- Tej zimy nie wentylowane -> koraliki.

Więc nie wiem co robić
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 10/01/10, 22:29

Frezowanie w SV nie jest takie złe ... większość ludzi nigdy nie poszła zobaczyć swojego SV gdzie indziej!

Kiedy mówisz o podłodze jest poniżej (strona VS) lub powyżej (strona mieszkalna)?
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 11/01/10, 07:53

to strona VS, strona mieszkalna, nie widzę, jest pokryta parkietem.

Mam dużą stratę w części przeszukiwania przestrzeni. Dlatego pomyślałem, że może stamtąd pochodzi. Ale może być również przy dachu, ponieważ na tym poziomie mam tylko 10/12 cm izolacji

Gdyby nie wilgotność -> wg Ciebie frezowanie to nie ma znaczenia, z drugiej strony nie jest konieczne, aby betonowe bloki były na głębokość mokre?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 11/01/10, 10:48

Więc jeśli nic nie widać na górze, to w porządku!

Wilgotność nie może rosnąć po stronie mieszkalnej, gdzie jest ogrzewana.

Zasadą VS jest z definicji utworzenie strefy buforowej do pochłaniania wilgoci.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 11/01/10, 11:14

Wydaje mi się, że i tak idzie trochę w górę, ponieważ na dole ścian widziałem niewielkie ślady, ale nic niepokojącego.

Ponieważ podłoga przyjmuje wilgoć, przenosi ją również powyżej poziomu betonu komórkowego.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 25/01/10, 08:16

Przeglądając sieć, byłem w stanie zebrać informacje z prawej i lewej strony i myślę, że może istnieć kilka innych rozwiązań usuwania wilgoci z przestrzeni przeszukiwania.

- Zewnętrzne ściany przestrzeni do przeszukiwania są pokryte powłoką.
Na zewnątrz jest bardzo sucho, natomiast wewnątrz bloki betonowe są „wypełnione” wodą.
Powłoka wydaje się zatem zapobiegać oddychaniu ściany
Zastąpienie go „oddychającą” powłoką może już rozwiązać część problemu. Myślę, że obecna powłoka działa jak bariera.

Aquaplan w przestrzeni czołgania może być gorszy niż lepszy, jeśli jest to wilgoć w wyniku działania naczyń włosowatych.

Widziałem, że istnieją również rozwiązania do suszenia ścian, takie jak elektrosmoza

http://www.sofrelop.fr/ptech.htm

lub także zastosowanie procesu knapen

http://www.avamtic.fr/assechement%20des%20murs.html

W przeciwnym razie nadal zastosowanie odpływu ...

Dlatego przed każdą pracą muszę znaleźć prawdziwe pochodzenie wilgoci na betonowych blokach.

Moim zdaniem musi iść w górę ziemią VS, ponieważ obrus wcale nie jest daleko.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149