Porada dotycząca hydroakumulacji na kotle z bali drewnianych

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Zetek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/07/08, 16:59

Porada dotycząca hydroakumulacji na kotle z bali drewnianych




przez Zetek » 09/07/08, 18:24

EDIT: temat się zmienił. Dzięki radom przymierzam się do zamontowania hydroakumulatora na swojej instalacji.
Resztę znajdziesz w ostatniej wiadomości na stronie 1.



Witam,

W domu używam „standardowego” kotła na drewno Roca P30 23.3 kW na kłodę (i 35 na paliwo, którego nigdy nie używałem). Jednak jego użytkowanie tej zimy nie dało wielkiej satysfakcji (była to pierwsza zima w domu). Temperatura nie była idealna (17-18°C w pokojach), kocioł mocno się zapchał i nie miał wystarczającej autonomii (max. 2 godziny naładowanego do maksimum). Ponadto przyjmuje tylko kłody o średnicy 40 cm, co często ogranicza ich średnicę w momencie dostawy.

Dlatego chciałbym przejść na bardziej nowoczesny kocioł na drewno, który pozwala na co najmniej 50 cm i ma lepszą autonomię/wydajność.
Rozważam nawet przełączenie Roca na tryb paliwowy, aby przejmował kontrolę po zużyciu drewna.

Co polecacie (moc, model, technika...)?

region: Deux-Sevres
stary odrestaurowany dom, prawidłowa izolacja, 170m² na dwóch poziomach.
Ostatnio edytowane przez Zetek 02 / 08 / 08, 14: 40, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/07/08, 18:39

Podoba mi się (świetny stosunek jakości do ceny, przynajmniej na papierze) Buderus Logano: https://www.econologie.com/chaudiere-a-b ... -3579.html

Ale przyznam, że nie mam prawdziwego doświadczenia z tym kotłem.

Moje doświadczenie z drewnem ogranicza się do pieca kotłowego DEOM

Uważaj, kocioł to nie wszystko: doskonały kocioł, który jest źle podłączony lub podłączony do sieci o złej wielkości, nie będzie w stanie nic zrobić.

Jakość drewna też jest ważna, ale chyba niczego Cię nie nauczę.

Nie wahaj się skorzystać z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Zetek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/07/08, 16:59




przez Zetek » 09/07/08, 18:47

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Konsultowałem już z forum zacząłem mieć pomysł i widziałem, jak Logano wracał kilka razy. Natomiast model, który prezentujesz jest klasyczny. Czy systemy spalania odwrotnego nie są bardziej wydajne (jak S121 Buderus)?

Do drewna używam prawie wyłącznie dobrze wysuszonego popiołu (to jest ten region). Jeśli chodzi o wielkość sieci, nie mam pojęcia. na co powinienem zwrócić uwagę? Obecnie posiadam 10 grzejników żeliwnych.
0 x
Sansais - 79
Laurenta LFC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/08, 10:20
Lokalizacja: Marignane




przez Laurenta LFC » 09/07/08, 20:34

Posiadam froling 15 kw i zbiornik buforowy 1000l. Model 20 kW akceptuje kłody o długości 50 cm
0 x
Zetek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/07/08, 16:59




przez Zetek » 10/07/08, 23:15

Zastanawiam się, czy moje problemy z zanieczyszczeniami nie wynikają z przewymiarowania mojego kotła. 15kW może wystarczyć do mojego domu...
0 x
Sansais - 79
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 10/07/08, 23:25

aha? masz na myśli, że żywotność baterii powinna być krótsza niż 2 godziny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/07/08, 07:16

Twój kocioł Roca, mogłeś także podłączyć go do dużego zbiornika buforowego, co skutkowałoby rozszerzeniem Twojej autonomii „podgrzewanie ciepłej wody + urządzenia sanitarne”.
Jeśli więc nie znasz zasady, ładujesz kocioł do pełna i wprawiasz go w „obrót”, aby nie bezpośrednio ogrzewał obwód grzewczy/sanitarny, ale bezpośrednio podgrzewał zbiornik buforowy; dzięki temu nie trzeba precyzyjnie regulować pracy kotła, nie powoduje się już jego postoju (co nie jest dobre dla niego i dla mocy); następnie, w zależności od pojemności zbiornika buforowego, będziesz mieć ciepłą wodę grzewczą/sanitarną przez kilka godzin do kilku dni bez konieczności ponownego uruchamiania kotła.

Chyba, że ​​jego działanie jest naprawdę godne ubolewania.
A to nie rozwiązuje problemu 40 cm.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 11/07/08, 08:54

trzeba to powtarzać i powtarzać, że w rzeczywistości zastosowanie zbiornika buforowego jest w przypadku kotła na drewno niemal niezbędne, jeśli chcemy zarówno prawidłowej wydajności, bez zbytniego zatykania, jak i wystarczającej autonomii.
Należy także zachować ostrożność przy przewymiarowaniu kotła (krytyczne w przypadku kotłów na drewno) nie wybieraj dużego modelu tylko dlatego, że akceptuje polana o średnicy 60 cm!!!
poza tym na poziomie kotła, zanim ostatecznie zdecydowałem się na pellet, właściwie interesowałem się frolingiem (bardzo dobry, ale bardzo drogi), ale także kotłami Morvan (produkcja francuska), które mają spalanie odwrotne (znaczna autonomia ze względu na duże obciążenie), ale charakteryzują się naturalnym i niewymuszonym ciągiem odwrotnym. gwarantowana wydajność > 75%, co nie jest złe dla kłód
jest też Unikalne turbo2 który przykuł moją uwagę dobrym stosunkiem ceny do wydajności
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Zetek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/07/08, 16:59




przez Zetek » 11/07/08, 10:57

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Rzeczywiście balon buforowy wydaje mi się ważny, problemem jest znalezienie miejsca, gdzie go umieścić. 1000l wydaje się minimum, chyba trzeba będzie trochę popchnąć ściany ;).
Może od tego zacznę, a jeśli nadal nie będzie działać, rozważę przejście na model odwrotny.
0 x
Sansais - 79
Zetek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/07/08, 16:59




przez Zetek » 02/08/08, 09:24

To znowu ja.

Do mojego domu przyjechał fachowiec. Poświęcił czas na studiowanie mojego domu, wykonał obliczenia w oparciu o instalację i mój kominek... Wydawał się poważny i kompetentny.

Właśnie przesłał mi wycenę i chciałem poznać Twoją opinię na temat cen, jakie pobiera. (cena zawiera podatek VAT 5.5%).


    - Zbiornik PSM 1000L z równoległym podłączeniem do obiegu grzewczego, zawór bezpieczeństwa: 2698.03 €
    - Zestaw hydrauliczny C ze zintegrowaną pompą cyrkulacyjną o temperaturze 72°C: 890.31 €
    - Naczynie wzbiorcze 50L: 154.20 €
    - Regulacja za pomocą zaworu 4-drogowego Landys, silnika zaworu, regulatora Sygmayr, z czujnikiem pokojowym i czujnikiem zewnętrznym, okablowanie: 1589.74 €


To łącznie 5332 euro.
Jest to dla mnie trochę za drogie i zastanawiałem się, czy istnieje sposób, aby trochę to obniżyć.

Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowane przez Zetek 02 / 08 / 08, 14: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Sansais - 79

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176