Instalacja aerotermalnej pompy ciepła o wysokiej temperaturze

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Byan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/04/08, 01:39
Lokalizacja: siniak i Mozela 54

Instalacja aerotermalnej pompy ciepła o wysokiej temperaturze




przez Byan » 03/04/08, 02:57

hellos
mieszkam we wschodniej francji od 54. chcę wiedzieć, czy mam zainstalowaną papę o wysokiej temperaturze, czy mogę ogrzać mój wolnostojący dom o powierzchni 187 m². zużywam około 3300 litrów oleju opałowego rocznie na ogrzewanie, ponieważ dom z 1829 r. jest zimny .według szacunków instalator m bez problemu stwierdza pokrycie 100% ogrzewania papą marki CIAT aqualis caleo o gr. 3.3 i mocy 19,3kW wys. t°65 °działający trójfazowo na moich kaloryferach . Jestem trochę sceptyczny, bo inwestycja to 15000 22 € i ma bez problemu ogrzewać mój dom w temperaturze XNUMX° od września do końca czerwca. Wielkie dzięki
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/04/08, 10:11

bonjour,
stary dom, nowoczesna technika: prawie się nie klei!

w rzeczywistości stare domy są znacznie lepsze niż te tuż po wojnie!

niewiele im brakuje, aby były bardzo wydajne, wbrew temu, co mogłoby się wydawać. nie są wykonane z pustaków, najlepiej jest zapewnić oddychalność ścian, usuwając powłokę cementową np. powłoka z wapna konopnego): dobra izolacja to początek oszczędności, całe ogrzewanie połączone!

Radziłbym Ci piec masowy (4 godziny ogrzewania na 24 godziny promieniowania).

sprzedawca i tak nie może zagwarantować T°C...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067

Re: Instalacja wysokotemperaturowej aerotermicznej pompy ciepła




przez Christophe » 03/04/08, 10:55

BIAN pisze:instalator bez problemu potwierdza mi pokrycie 100% ogrzewania papką aqualis caleo marki CIAT o glinie 3.3 i mocy 19,3 kw


O konwektorach też śmiało możemy powiedzieć: pokrywają 100% Twoich potrzeb. To nie jest wystarczający argument...

Prawdziwe pytanie brzmi: ile to będzie kosztować w porównaniu z olejem opałowym, a przede wszystkim czy jest to opłacalne biorąc pod uwagę żywotność pompy ciepła ? 15 000 € oszczędności energii to suma... zakładając, że zaoszczędzisz 1500 € rocznie, to zwrot po 10 latach. 10 lat to dużo czasu... zwłaszcza jak na lodówkę!

Więc poproś go, aby oszacował budżet konsumpcyjny i zrobił ci umowa "serenity" na gwarancję zużycia na prognozę.

Na przykład, jeśli ten budżet zostanie przekroczony, zobowiąże się do zwrot podwójnej kwoty za każdą nadpłaconą kWh.

Profesjonalista, który ci to robi, możesz podpisać z zamkniętymi oczami. Możesz uciec od innych... Oczywiście może się śmiać, gdy go o to zapytasz.

W przeciwnym razie ogólnie nie jesteśmy tutaj tak bardzo za pompami ciepła… ponieważ pozostaje ogrzewanie elektryczne (z pewnością ulepszone, ale i tak elektryczne) a energia pierwotna pozostaje jądrowa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej:
https://www.econologie.com/pompes-a-chal ... -3534.html
et https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/04/08, 16:24

oprócz filozoficznych dyskusji na temat zalet WPR (zobacz wiele tematów na ten temat forum), kiedy słyszę wysoką temperaturę PAC, mówię UWAGA.
Najnowsze generacje pomp ciepła są skutecznie deklarowane jako wysokotemperaturowe, aby móc zareagować na wzrost udziału w rynku: istniejących instalacji z grzejnikami, które wcześniej im umykały.
Nie wolno nam tracić z oczu bardzo ważnego małego szczegółu termodynamicznego, wydajność pompy ciepła jest tym lepsza, im różnica temperatur jest MAŁA. Grzejniki centralnego ogrzewania, jest odwrotnie (to głupie)
Pompa ciepła może być mądrym rozwiązaniem w niektórych przypadkach, takich jak niskotemperaturowe płyty grzewcze, wymiana źródła chłodu na wodę itp.
chcąc włożyć do pomp ciepła wszystkie sosy to tylko uzasadnienie komercyjne.
zapytaj instalatora dla którego Delta T gwarantowany jest COP??
Np.: powietrze zewnętrzne o temperaturze 0°C i temperatura wody w chłodnicy 50°C?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 03/04/08, 16:43

1) Toutafé i żeby sprawdzić czy instalator nie gada (za dużo) bzdur spójrz na krzywe tutaj: https://www.econologie.com/la-technologi ... -3389.html
p33 na przykład możemy wyraźnie zobaczyć różnicę w wydajności przy przejściu z 35°C do 50°C dla pompy POWIETRZE-WODA...

Przykłady: przy 10°C na zewnątrz. przechodzimy od COP 4 do 3, przechodząc od 35°C do 50°C, co oznacza 25% utratę plonów. To jest ważne. Tak więc przy pompie o temperaturze 65 lub 70°C możemy spodziewać się 40% utraty COP.

A współczynnik COP równy 3 oznacza ogólny bilans energetyczny pompy ciepła niższy niż w przypadku kotła opalanego olejem.

2) Aby „dobrze sobie radzić”, nie powinniśmy już mówić w kategoriach COP, ale z COPA, który jest wygładzonym COP w ciągu roku..

Laboratoryjny COP jest dobry, ale w praktyce na dłuższą metę niewiele wart...

por https://www.econologie.com/forums/emissions- ... t5007.html

3) Wreszcie, ogólnie rzecz biorąc, francuski sektor energii geotermalnej zwielokrotnił swoje obroty 3 lub 4 w ciągu 2 lat... nie oznacza to, że zużycie energii we Francji spadło... wręcz przeciwnie, EdF notuje rekord za rekordem... . : Evil: Więc przestańmy mówić o „darmowej” lub „odnawialnej” energii…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/04/08, 17:35

Musisz być ostrożny

Współczynnik COP wysokotemperaturowej pompy ciepła pracującej w temperaturze 65°C przy 0°C na zewnątrz spada poniżej 2

Ponadto trzeba pomyśleć o uruchomieniu pompy ciepła w ciągu dnia, kiedy temperatury są najwyższe, a zwłaszcza nie w nocy! co jest sprzeczne z kursem dziennym i nocnym EDF!!

dopiero kolejne generacje wysokotemperaturowych pomp ciepła CO2 będą realną alternatywą dla wysokich temperatur

Najlepiej na starym budynku podwoić ściany od wewnątrz lub od zewnątrz, aby ograniczyć straty, a nie należy wierzyć, że skoro ściany są grube, to są dobre termicznie: potrzeba 2.10 m betonu lub 1.50 m kamienia młyńskiego, aby uzyskać taki sam opór cieplny jak 5 cm wełny mineralnej

Dzisiaj położyliśmy co najmniej 10 cm wełny mineralnej
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 03/04/08, 17:47

Capt_Maloche napisał:Ponadto trzeba pomyśleć o uruchomieniu pompy ciepła w ciągu dnia, kiedy temperatury są najwyższe, a zwłaszcza nie w nocy! co jest sprzeczne z kursem dziennym i nocnym EDF!!


AH tak, nigdy nie widziałem problemu z tej strony... dobrze widać!

W skrócie jeszcze raz: POWINIEN TAM PONER co jest możliwe z podgrzewaną podłogą a znacznie mniej z klasycznymi grzejnikami blaszanymi (a nawet żeliwnymi...) może być czymś na wzór konwektorów akumulacyjnych ale nie jestem nawet pewien czy to istnieje w hydraulice... Krótko mówiąc nie jest to łatwe ...

Capt_Maloche napisał:Dzisiaj położyliśmy co najmniej 10 cm wełny mineralnej


Masz na myśli wełnę drzewną lub watę celulozową : Mrgreen:
Widziałeś mój "artykuł-raport"? https://www.econologie.com/isoler-avec-d ... -3767.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/04/08, 21:15

O nie, rzeczywiście, nie widziałem tego raportu à la Nicolas Hulot

Wyglądałeś, jakbyś się tam dobrze bawił :D

Ale powiedz mi, czy ten produkt boi się wody?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 05/04/08, 21:15

Witam,

Oczywiście z ociepleniem trzeba się uporać to oczywiste i nie zawsze najłatwiejsze do zrobienia w starym mam dobre warunki żeby wiedzieć że to już 15 lat odkąd zacząłem i to nie koniec :? a mimo to jest niezbędna.

drugi element który został podkreślony to grzejnikowy przekaźnik ciepła pod pompę ciepła lub solar nie jest idealny zwłaszcza na parterze na górze grzejniki będą odpowiedniej wielkości to mój powrót z doświadczenia a na parterze ideałem byłoby przełączyć na ogrzewanie podłogowe (patrz ogrzewana ściana). Możliwe, że zrobiłem to w moim domu z 18XX. A ja mam jeszcze kuchnię do zrobienia. ostatnie 70m2 wykonałam sama lub z koleżanką.

Więc teraz, jeśli chodzi o pompę ciepła na powietrzu, twój instalator nic o tym nie wie, ponieważ nie ma informacji zwrotnej od Ciat, to na pewno, ponieważ ich pompa ciepła HT istnieje dopiero od kilku tygodni : Evil: Dlatego poproś swojego instalatora o pokazanie instalacji z tego typu maszyną HT, które mają więcej niż rok. : Idea:

dobry certe system istnieje od kilku lat w firmie Satag Viessmann od kilku lat.

I tak rzeczywiście jest to wykonalne i działa, ale przy dość wysokich kosztach eksploatacji elektrycznej.
Nie wskakuj na najnowszy sprzęt typu Ciat, chyba że lubisz przecierać gips :? lepiej w tym przypadku preferować takie marki jak Viessmann, które opanowały ten typ sprzętu przez prawie 8 lat. Lub jeszcze lepiej weź klasyczną pompę ciepła o temperaturze 55°C, poprawiając izolację i emitery ciepła.

http://www.satagthermotechnik.ch/web/satag/satag_publish.nsf/AttachmentsByTitle/EVI_separatdruck_frz.pdf/$FILE/EVI_separatdruck_frz.pdf

Cóż, jest ich kilka we Francji, ale nie są to idealne warunki do instalacji:

http://www.chaleurterre.com/forum/viewforum.php?f=18

Więc teraz co zrobić, żeby było jak najlepiej.

Już ocieplenie, po drugie szukano najlepszego rozwiązania dlatego PC można czy nie na parterze?
Następnie najważniejsze, a często zupełnie pomijane przez instalatorów i handlowców.

Cóż, po prostu musisz poszukać, czy masz dostęp do lustra wody (woda w odległości mniejszej niż 15 m), dlaczego, ponieważ wydajność pompy ciepła zależy od dwóch podstawowych czynników:
1) temperatura próbki w środku
najlepszy stół wodny gliny większy niż 5 dla wody studziennej o temperaturze 10°C z wodą grzewczą o temperaturze 35°C.

2) Następnie pionowy i poziomy czujnik policyjny około 4,5 dla wody o temperaturze 35

I wreszcie rozwiązanie na powietrze glina o temperaturze 3,5 dla powietrza o temperaturze 7°C i podgrzewania wody o temperaturze 35°C

Dwa ważne elementy, gdy temperatura otoczenia zewnętrznego spada, twój policjant łamie figurę i może spaść poniżej 2, to jest w przypadku rozwiązania na antenie : Evil:

Nie ma problemu z rozwiązaniem na obrus lub czujnikiem pionowym, nie cierpi na temperatury zewnętrzne, woda pozostaje ciepła przez cały rok, często na poziomie minimum 10°C :P

Drugim elementem jest temperatura wody grzewczej, im wyższa musi być, tym niższy będzie twój gliniarz. Dlatego bardzo ciekawa jest podgrzewana podłoga lub podgrzewana ściana.
wystarczy woda o temperaturze 35°C.

Teraz musisz wiedzieć, że grzejniki, które działają z wodą o temperaturze 55°C przez kocioł olejowy, będą miały taką samą moc z pompą ciepła z wodą o temperaturze 45-50°C. wydaje się to zaskakujące, a jednak taka jest rzeczywistość, dlaczego.

Ponieważ kocioł pracuje z krótkimi 15' cyklami i bardzo ciepłą wodą o temperaturze 55°C, ale zatrzymuje się na chwilę, spada do 35°C i uruchamia się ponownie itp.

pompa ciepła pracuje w długich cyklach tzn. będzie produkować wodę o temperaturze 45° np. przez 30' 45' i będziemy mieli zadowalającą temperaturę.

jakie są zalety pompy ciepła na wodzie gruntowej lub na odwiercie pionowym / pompa ciepła na powietrze:

Są one niezwykle liczne:
moc pompy ciepła jest mniejsza o 80% wobec 120% strat na powietrzu.

Energia elektryczna będzie zatem również niższa, podobnie jak abonament na energię elektryczną EDF.

Zużycie energii elektrycznej będzie o około 40 do 50% niższe niż w przypadku powietrznej pompy ciepła (policja, cykl odszraniania itp.)

jego dwa parametry są ogromne, ponieważ ta faktura jest powtarzana co roku, a nie raz : Idea:

Cena wodnych pomp ciepła jest tańsza niż powietrznych pomp ciepła (koszt wymiennika ciepła na powietrze)

żywotność pompy ciepła na wodzie wynosi 20 lat, na powietrzu 18 lat.

hałas i estetyka pac na antenie jest denerwująca.
...

Wady pompy wodnej
Nie ma ich wiele.

Pac na warstwie wodonośnej nie jest dostępny dla wszystkich koszt wiercenia jest jednak rozsądny i realizowany jest tylko raz amortyzacja w długim okresie.

Koszt wiercenia pionowego jest dość wysoki, ale nie zajmuje dużo miejsca i jest realizowany wszędzie tam, gdzie jakiś region subsydiuje wiercenie.

Posiadam oczywiście całą dokumentację na elementy które podałem powyżej.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat jednego z wymienionych elementów, mogę podać szczegóły wraz z dołączoną dokumentacją.
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 05/04/08, 22:16

cześć

RV45 napisał:Cóż, po prostu musisz zbadać, czy masz dostępny poziom wody gruntowej (woda w odległości mniejszej niż 15 m), dlaczego, ponieważ wydajność pompy ciepła zależy od dwóch podstawowych czynników:
1) temperatura pobierania próbek w ośrodku
najlepszy stół wodny gliny większy niż 5 dla wody studziennej o temperaturze 10°C z wodą grzewczą o temperaturze 35°C.

2) Następnie pionowa i pozioma wartość czujnika wynosi około 4,5 dla wody o temperaturze 35


W przypadku pompy ciepła z poborem wód gruntowych zasada 5 dotyczy tylko samej pompy ciepła:

musi wprowadzić moc pompy poboru wody w obliczeniach policjanta

przykład: policjant 5 na pac 4 kw zapewnia 20 kw ogrzewania

+ pompa 1,1 kw = 5,1 kw zasila 20 kw: czyli policjant 3,92 zamiast 5
(1,1 kw dla pompy wydającej 5 m3/h przy 6 bar) (bierzemy rezerwę 0,5 bar spadku ciśnienia dla wymiennika + 0,5 bar spadku ciśnienia dla rury zasilającej przy tym wymienniku, zostaje 5 bar do podniesienia wody : w tym przykładzie woda nie może spaść poniżej 50 mw odwiercie)

Ponadto, czy producenci obliczyli swoją glinę w tym wymiennik bezpieczeństwa że oni polecam zweryfikować ich gwarancję pac?Obraz

śruba
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193