Porady dotyczące instalacji z podwójnym przepływem w Haute Savoie i użyteczność systemu podgrzewania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Porady dotyczące instalacji z podwójnym przepływem w Haute Savoie i użyteczność systemu podgrzewania




przez xxx74 » 10/09/16, 00:00

Witam,

Miałem okazję odzyskać VDC Dee Fly Cube MicroWatt 300 dual flow vmc, który chciałbym zainstalować w swoim domu.

Przed rozważeniem instalacji zadaję sobie pytanie o przydatność systemu podgrzewania powietrza nawiewanego na momenty zimowe poniżej 0 ° i ryzyko zamarznięcia wymiennika.

Nie mając środków, by zrobić studnię kanadyjską, na chwilę obecną odrzucam to rozwiązanie.

Czy ktoś z was używa tego samego modelu co ja lub innej marki w podobnym regionie, gdzie temperatury zimowe podano dla -10, -15 °?

Czy korzystasz z ujemnego systemu podgrzewania powietrza?

Ile kosztuje ten system podgrzewania w okresie zimowym?

Bez systemu podgrzewania jaka jest twoja wydajność w ujemnej temperaturze?

Jeśli twój podwójny przepływ radzi sobie z ujemnymi temperaturami poprzez zmniejszenie przepływu, tak jak powinien to zrobić mój model, jaki jest wynik pod względem wydajności?

Biorąc pod uwagę, że instalacja jest całkowicie ogrzewana, oprócz kanału doprowadzającego powietrze, czy warto stosować izolowane kanały?

Wszelkie opinie są mile widziane, porady dotyczące instalacji lub inne.

Z góry dziękuję.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221