Wyłączyć mój kocioł?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
korben
x 17

Wyłączyć mój kocioł?




przez korben » 11/03/08, 14:06

Witam,

Mam 2 pytania dotyczące oszczędzania oleju opałowego.

Mieszkam w nowym budownictwie, bardzo dobrze ocieplonym, ale nie wiem, czy to kufel jest istotne.
Mam kocioł z 2 pozycjami: letnią i zimową.
W pozycji „lato” podgrzewana jest tylko woda (prysznice itp.).
W pozycji „zimowej” podgrzewana jest woda do natrysków ORAZ do grzejników

Mamy zimę, ale... my (ja i ​​moja rodzina) jesteśmy poza domem codziennie między 8:00 a 18:00... i przyzwyczailiśmy się, że zimą włączamy kocioł na „ letnia” pozycja o 8:00, kiedy wychodzimy. >W ten sposób kocioł nie będzie już w ciągu dnia zasilał grzejników tego pustego domu.
Moje pierwsze pytanie brzmi: czy to dobry pomysł? Zauważam, że moje zużycie oleju opałowego jest znacznie niższe niż u pozostałych członków mojej rodziny, którzy zostawiają włączony kocioł non-stop.

Oto moje drugie pytanie: W związku z tym ten kocioł nadal wytwarza ciepłą wodę (do pryszniców) 24 godziny na dobę.... Czy dobrym pomysłem byłoby odcięcie wszystkiego (dopływ prądu) na te dziesięć godzin pustego domu... .????

Dziękuję, że mnie oświeciłeś...

Do zobaczenia wkrótce
Cedric
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/03/08, 14:27

jeśli bieżące zużycie jest zadowalające i nie marznie w domu „tuż przed wyjazdem o 18.”, nie jest to łatwe.
Pamiętajmy, że nie opłaca się przechłodzić dobrze ocieplonego domu. Jaka jest temperatura tuż przed ponownym uruchomieniem kotła?
Jeśli chodzi o ciepłą wodę użytkową, ponieważ nie ma problemu z ustawieniem taryfy dzień/noc, może lepiej będzie ją podgrzać tuż przed jej użyciem, a więc po powrocie z pracy do domu.
Jakie jest Twoje roczne zużycie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
korben
x 17




przez korben » 11/03/08, 15:45

moje zużycie oleju opałowego wynosi 1500 litrów rocznie w przypadku dużego domu.
ale tak jak mówiłem, nie ogrzewam w ciągu dnia, a ogrzewam tylko pomieszczenia, w których mieszkamy wieczorem.

moje pytanie dotyczyło raczej tego, czy całkowite wyłączenie kotła w ciągu dnia może uszkodzić kocioł...

A może rozwiązaniem pośrednim byłoby ustawienie temperatury wody użytkowej na minimalną?
Przypuszczam, że kocioł musi kręcić się mniej dla wody o 30° niż przy 60, prawda??

merciiii
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/03/08, 22:37

To bardzo przyjemna konsumpcja!

Kilka punktów:

woda sanitarna musi być podgrzana do minimum 60°C, ze względów higienicznych, w przeciwnym razie salmonella, legionella i inne nieprzyjazne stworzenia, które mogą wymagać pobytu w szpitalu, wiążą się z niedogodnościami finansowymi i generacją CO2 dojazdu do szpitala na wizytę chorzy....

nie baw się zbytnio z obniżaniem temperatury wody w kotle, jeśli nie jest ona przeznaczona, w przeciwnym razie może wystąpić kondensacja, przedostawanie się kwasu siarkowego z komina do kotła, korozja, dziury w kotle, przedwczesna wymiana kotła itp.

powinieneś sprawdzić (spróbować), ale jeśli masz pozycję zimową i termostat, który zapobiega spadkowi T° poniżej 16° podczas Twojej nieobecności, nie powinieneś zauważyć dużej różnicy w użytkowaniu kotła w obecnym stanie, a wszystko to przy zachowaniu bardzo dobrego komfortu .

Ewentualnie sprawdź, czy „nachylenie” i „przesunięcie” nie mogą zostać zoptymalizowane, jeśli masz zewnętrzną sondę.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202