Złącze drewna i energii słonecznej, mały diagram

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Złącze drewna i energii słonecznej, mały diagram




przez Christophe » 03/03/08, 16:46

Mały diagram znaleziony w niemieckim dokumencie technicznym sprzedaży dotyczący łączenia Pelletu i energii słonecznej, który według mnie jest obecnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, znacznie wyprzedzającym pompy ciepła, które są znacznie bardziej popularne wśród „urzędników” i dostawców energii ...jakby przez przypadek...

W sekcji pobierania umieściłem wiele dokumentacji .pdf na temat Pelletów: biomasa

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/03/08, 16:50

Zabawne, prawie taki sam schemat jest dostępny w szwajcarskiej dokumentacji, którą umieściłem na stronie:

Obraz

Dokument do pobrania tutaj: https://www.econologie.com/granules-de-b ... -3713.html
0 x
berangon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/03/08, 17:07
Lokalizacja: Cantal

Łączenie drewna opałowego i energii słonecznej




przez berangon » 10/03/08, 17:13

To bardzo dobra inicjatywa, aby umieścić styl diagramu w Internecie, też byłbym bardzo zmotywowany do zainstalowania tego mechanizmu, ale przy użyciu klasycznego kotła na drewno bezpośrednio sprzężonego z ogrzewaniem słonecznym. Stosowanie zbiornika buforowego wydaje się obecnie niezbędne, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w energię słoneczną, czy też nie. Czy ktoś już testował ten mechanizm i ma jakieś uwagi?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Połączenie drewna opałowego i energii słonecznej




przez bham » 10/03/08, 17:43

berangon napisała:. Stosowanie zbiornika buforowego wydaje się obecnie niezbędne, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w energię słoneczną, czy też nie. Czy ktoś już próbował tego mechanizmu i ma jakieś uwagi?

Ogrzewanie drewnem ze zbiornikiem buforowym istnieje na Jurze/Wogezach od dawna, mam sąsiada, który taki ma. Zalet jest wiele:
-Kocioł zawsze pracuje w wysokiej temperaturze, więc nie ma kondensacji w kotle, nie ma prześwitu w kominie i wysoka wydajność. Ładujemy więc drewno, rozpalamy ogień, pozwalamy mu się spalić i zgasnąć.
-Problem polega na tym, że trzeba ponownie włączyć kocioł.
-Ale przy dużym zbiorniku buforowym (mój sąsiad ma 1000 litrów) ciepła woda może wystarczyć na kilka dni, jeśli na zewnątrz jest łagodna pogoda.
0 x
berangon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/03/08, 17:07
Lokalizacja: Cantal




przez berangon » 10/03/08, 18:01

Dziękuję za odpowiedź, instalator przedstawił mi dwie propozycje:
- instalacja na drewno opałowe + ogrzewanie solarne: kocioł stalowy na drewno MH22 Morvan 16/25Kw z zestawem solarnym Viessmann SVK74 z 4 Vitosol 100 i zbiornikiem 750 litrów
- Tylko instalacja na drewno opałowe: ten sam kocioł na drewno, ale z 500-litrowym balonem, również firmy Morvan

Już teraz znalezienie informacji na temat SVK74 jest trudne, w przypadku Vitosol 100 jest trochę łatwiej, ale wydaje się, że jest to panel słoneczny klasy podstawowej. Już się cieszę, że znalazłem informacje na ten temat forum jak i na innym forum od członka, który często tu pisze. Z drugiej strony nie można sobie wyobrazić „jakości” i „wydajności” takiej instalacji słonecznej: brak uzysku w odniesieniu do paneli, mam wskazanie uzysku w odniesieniu do kotła, ale co z wpływ?zbiornik buforowy i badanie jakości? Zasadniczo nie chciałbym wydawać dużo na coś, co nie jest ekologiczne/ekonomiczne. Wyeliminowałem już pompy ciepła z pliku, aby przejść na ogrzewanie drewnem (znowu wydaje się to dobrym wyborem)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Połączenie drewna opałowego i energii słonecznej




przez Christophe » 10/03/08, 18:09

berangon napisała:Korzystanie ze zbiornika buforowego wydaje się obecnie niezbędne, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w energię słoneczną, czy też nie. Czy ktoś już testował ten mechanizm i ma jakieś uwagi?


Nie, nie na pellet (czy to piec z uzupełnieniem CWU, czy bojler), ponieważ ich moc jest łatwo regulowana (w przeciwieństwie do innych kotłów).

Nawiasem mówiąc, 2 godziny temu musiałem wlać 3 krople wody do naszego mini deoma, aby go wyłączyć z powodu 40-minutowej przerwy w dostawie prądu (burza), więc nie ma już cyrkulatora, a zatem nie ma chłodzenia... mamy zabezpieczenie termiczne zawór, ale to tylko zapobiega najgorszemu ("wybuchowi kotła")...

Chyba zamontuję na nim falownik, na przeciętnym falowniku dałoby mi to ponad godzinę autonomii....czas na zgaszenie pożaru bez problemu...

Oto schemat naszej instalacji (drewno solarne): https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t4589.html
0 x
berangon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/03/08, 17:07
Lokalizacja: Cantal




przez berangon » 10/03/08, 18:23

Wybraliśmy pellet nie po to, żeby móc być niezależnym w dostawie energii i móc to zrobić sami na wszelki wypadek (wystarczy piła łańcuchowa i trochę smaru łokciowego...), ale także ze względu na wymagania przestrzenne: nie mieć miejsce do przechowywania pelletu/rozdrobnionego drewna w pobliżu kotła (a nawet daleko od kotła)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/03/08, 18:28

W tym przypadku potrzebna jest podkładka termoprzewodząca...
0 x
berangon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/03/08, 17:07
Lokalizacja: Cantal




przez berangon » 10/03/08, 18:35

Tak, bufor wydaje się niezbędny, ale czy są jakieś badania na ten temat: przypuszczam, że musi to powodować utratę części wytwarzanego ciepła, ale z drugiej strony pozwala również na jego magazynowanie (zazwyczaj jak długo): bham odpowiedział kilka razy dni, gdy pogoda jest łagodna, ale musimy umieścić ten zbiornik w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł, a które nie będzie izolowane/ogrzewane... dlatego jakość zbiornika buforowego wydaje mi się bardzo ważna (zwłaszcza jeśli chodzi o jego izolacja): czy Twoim zdaniem to dobry pomysł?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 10/03/08, 18:45

berangon napisała:Dziękuję za odpowiedź, instalator przedstawił mi dwie propozycje:
- instalacja na drewno opałowe + ogrzewanie solarne: kocioł stalowy na drewno MH22 Morvan 16/25Kw z zestawem solarnym Viessmann SVK74 z 4 Vitosol 100 i zbiornikiem 750 litrów
- instalacja samego drewna opałowego: ten sam kocioł na drewno, ale z 500-litrowym balonem, również firmy Morvan.

Jakie ceny oferuje?
Myślę, że do ogrzewania, zwłaszcza w Cantal, można przekroczyć pojemność 500 i 750 litrów w zbiorniku buforowym, ale okaże się, czy firma Viessman je oferuje i czy nie są one zbyt drogie. W przeciwnym razie nie będzie to tylko Viessman w balonie buforowym.
Aby zapoznać się z działaniem vitosol 100, radzę odwiedzić tę stronę:
http://www.alpilles-solaires.fr/Index1.html
Redaktor serwisu, pan Mykieta, dokonał porównania wydajności różnych płaskich paneli słonecznych i lamp próżniowych:
http://www.alpilles-solaires.fr/Details ... teurs.html
Znajdziesz tam wydajność vitosolu 100, jest to trochę techniczne, ale zrozumiałe po namyśle.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 220