Lepsza wkładka René Brisach: podgrzewanie powietrza

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Lepsza wkładka René Brisach: podgrzewanie powietrza




przez Flytox » 31/01/15, 23:41

Podział wiadomości od https://www.econologie.com/forums/poele-a-pe ... 13707.html

Cytat:
Poujoulat twierdzi, że podgrzać powietrze do spalania przynosi zysk do 10%. Więc wszystko dobrze. Wadą jest to, że całe urządzenie jest cieplejsze, wszystko dzieje się w znacznie wyższej temperaturze.


Chui modyfikuje mój insert „René Brisach”. Modyfikacja polega na kanalizowaniu i ogrzewaniu powietrza „pierwotnego”. Pierwotnie powietrze wpada przez 6 małych okienek o regulowanej szerokości za pomocą 2 małych zamków błyskawicznych i wpada bezpośrednio do kominka.

Obraz



Za małymi okienkami powietrze przechodzi teraz pomiędzy „podłogą” wkładu a blachą żeliwną na długości 7 cm i wysokości ok. 1 cm, która jest bezpośrednio wystawiona na działanie ciepła z kominka.
Teraz można całkowicie zamknąć zamki powietrzne nawet przy wilgotnym drewnie !!!! Irytująca tendencja do tego, że ta wkładka musiała bardzo szybko wychodzić, jeśli za mało powietrza, całkowicie zniknęła. Płomień jest bardziej „spokojny” i regularny na całej szerokości wkładu.

Wkrótce pomiar temperatury powietrza wlotowego .... yapluka znaleźć termoparę, która idzie dobrze ... Podłoga kominka pobierana od dołu ma temperaturę 250 ° C, blacha powyżej może być jeszcze cieplejsza ?

Fakt prowadzenia / zbliżania się powietrza bardziej do środka paleniska również wydaje się korzystny dla stałości / regularności spalania.

W przypadku powietrza „wtórnego” ten efekt może występować w przypadku wycieku „czystej szyby” na poziomie zamknięcia drzwiczek wkładu. Rzeczywiście wydaje się, że po pewnym zamknięciu zamków powietrznych płomienie odbierają trochę włosów bestii i zaczynają wirować (zielona strzałka) w pobliżu zamknięcia drzwi (niezbyt widoczne na natychmiastowy : Mrgreen: ).

Obraz

Aby uzyskać efekt czystego szkła, po prawej stronie drzwi, wszystko jest zasłonięte przewodem z włókna szklanego ...... i jest czystsze niż wcześniej !: Mrgreen: Z drugiej strony, palenisko staje się asymetryczne (więcej płomieni po lewej niż po prawej stronie) : Mrgreen:) zawsze, gdy otwory wentylacyjne są względnie zamknięte, w przeciwnym razie jest to to samo.

Podsumowując, nie rejestruj zużycia / temperatury (odmienna mieszanka suchego i bardzo wilgotnego drewna i zmieniających się warunków pogodowych + wiatr), ale wydaje się, że ta modyfikacja prowadzenia / ogrzewania powietrza pierwotnego poprawia ten wkład !!!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 01/02/15, 20:00

„Najlepsza” wydajność wydaje się być wtedy, gdy kominek jest gorący, dobrze załadowany, wszystkie polana na całej szerokości ładnie się palą, ale otwory wentylacyjne nie są całkowicie zamknięte. (Otwarcie między 15 a 30%)

Kiedy zamki są całkowicie zamknięte, płomienie poruszają się znacznie mniej, czasami wiją się po kłodach, kolor płomieni ciemnieje (spadek temperatury!?), Zamiatanie gazu / płomienia zmienia bieg (szczególnie przy wycieku "czystego okna" ”a promieniowanie odbierane przez okno spada, okno i tak pozostaje„ czyste ”. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 02/02/15, 03:43

Cześć późny wieczór ...

Pierwsze pytanie, w jaki sposób robisz zdjęcia we wszystkich kolorach?

: Mrgreen: Może spróbuję z innym urządzeniem;)
;;;
W przeciwnym razie potwierdzam, że dobrze widzimy system szklany :) (Będę musiał wywiercić zapomniane dziury na moim :)...

Wadą tego systemu jest to, że powietrze jest wtryskiwane na zimno lub prawie amha ... ale gdy piec jest gorący, i tak działa.

Jak już wspomniałeś, istnieje pewna ilość drewna do zjedzenia, a jasne jest, że ilość drewna jest bezpośrednio związana z utratą pieca ...
piec „zjada” określoną ilość (zmniejszoną przez dodanie ocieplenia), dlatego na początku konieczne jest załadowanie odpowiedniej ilości drewna i regularne uzupełnianie opału (mniej więcej od 35 do 45 min w zależności od tempa :) ) ...

W mojej edytowalnej wkładce mam również różnice ciśnień, czasem światła przechodzą w prawo innym razem w lewo, częściej w prawo po stronie otwierającej ... i często są piękne wiry ...

Proporcja powietrza pierwszego i wtórnego to 1/1 powietrza pierwotnego 3/2 powietrza wtórnego ogrzanego ... jak wskazałeś, musisz znaleźć właściwą równowagę, która będzie się różnić w zależności od obciążenia drewna ...

a kiedy płomienie są spokojne, ilość drewna tam, nagle, gdy temperatura również tam jest, promieniowanie jest ogromne, to ogień piekielny pirolizuje szkło i wnętrze pieca ... osobiste w końcu na moim oknie kilka centymetrów termopara wskazuje ponad 340 ° C
kiedy robi się sucho, ale daleko mu do pełnego ...
: Evil: , za gorąco :) ... wędzone więc około 200 ° C
I mogę położyć rękę na talerzach, nie wychodzę czarny, to jeden ze znaków, że też nie pali tak źle;).

izolacja wykonana z wermikulitu i stopionego cementu, na przykład proporcjonalnie do 5 wermikulitu i 1 cementu, i bardzo mało wody (ilość podana na torbie :) , jest bardzo sucha, ale jest stworzona do tego. Po uformowaniu drewnianej ramy licząc podwójną objętość ramy i filiżankę z żelaznym prętem walcowym
: Mrgreen:

grubość 4 cm jest dobra (minimalna efektywna grubość izolacji budynku;)) ...
Przygotuj płytki o szerokości od 15 cm do 20 cm, aby się nie pękły.

I postępuj zgodnie z instrukcjami suszenia zaznaczonymi na torbie, jeśli chodzi o gotowanie, najpierw ugotowałem w piecu z kory, przynosząc je stopniowo, a następnie odsłaniając przed szkłem, i skończyłem w kontakcie z ogień progresywny, mały ogień, który cicho rośnie ...

mój najstarszy talerz ma 5



Krótkie testy izolacji, jeśli masz czas, będziesz zaskoczony .... a dla ogrzanego powietrza podwójny kanał nie jest zły na metrze, myślę, że przy wyjściu z pieca, jeśli to możliwe, oczywiście (biorąc pod uwagę, że wygląda jak włóż dobrze włożony może to być trudne :) me c po grave heuu).

: Mrgreen:

Czekamy na więcej…
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/02/15, 15:33

jaki jest twój dym w temperaturze 200 ° C? ale co za bałagan !! =)) Żartuję, ale to mówi wszystko: co zrobić z upałem?

jeśli chcesz, aby promieniował do pokoju, nie powinieneś izolować kuchenki zbyt mocno, prawda? w przeciwnym razie ciepło pozostawi w kanale?
Mam odzyskać kalorie przy wyjściu z pieca, ale ile tyle, żeby zrobić kocioł? tzn. dobrze izolowany, który pali się bardzo dobrze (typu zgazowania / kondensacji), ale który nie promieniuje, z drugiej strony który podgrzewa wodę?
w skrócie, szczęśliwe medium jest niezbędne ...

ale odzyskiwanie ciepła z układu wydechowego jest zawsze zwycięzcą ...
„Ogień jest trójkątem, którego jedną z podstaw jest t ° C utleniacza (powietrza)”: + wtryskiwane powietrze jest gorące, tym bardziej podstawa trójkąta się zwiększa i zwiększa rozmiar trójkąta, a tym samym ogień.
piec garncarski "feller" używa wentylatora do pobierania świeżego powietrza, przedmuchiwania go przez wylot dymu (ogromny metalowy wymiennik w buszlach cegieł) i ponownego nadmuchiwania przy wejściu do pieca, mieszania z świeże powietrze ... tutaj do 1300 ° C ciężko gotować 8 godzin potrzeba 10 metrów sześciennych drewna, z piecem obrotowym można dojść do 1400 i wystarczy 1 lub 2 metry sześcienne: zamiast wnosić powietrze o temperaturze 0 ° C (zima), wstrzykujemy powietrze o temperaturze 500 ° C: zaczynamy od 500 ° C, a nie od 0 ° C: to zawsze wygrana.
oczywiście musisz odizolować piekarnik, ponieważ nie chcemy, aby promieniował, chcemy, żeby gotował się w środku
...

to samo z piecem opalanym drewnem, który ochładza go zimnym powietrzem, szczególnie jeśli przepływ zamiata wszystko do środka i wychodzi z ciepłem ... na zewnątrz, nie powodując jego promieniowania! =)

powodzenia, nago!
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 03/02/15, 21:58

cześć jonul :)

jeśli chcesz, aby promieniował do pokoju, nie powinieneś izolować kuchenki zbyt mocno, prawda? w przeciwnym razie ciepło pozostawi w kanale?


izolacja zawsze ma swoje granice, kiedy mówimy, że jest izolowana, nie jest to ani tarcza ceramiczna, ani wełna mineralna, ani jedno i drugie ...

Nagle gra się podnosi temperaturę, jak wyjaśnia Phillippe w pliku na piecu na pelety ...

ale to również zwiększa promieniowanie podczerwone, a w piecu to właśnie najbardziej ogrzewa pomieszczenie, że tak powiem (chyba, że ​​się mylę, oczywiście) ...

Całkowicie zgadzam się z tobą w kwestii widzenia płomienia, powiedziałem, że aby z niego skorzystać, powiedziałem sobie, że umieszczenie ramy obłożonej miedzianą rurką, w której przepływa woda, może mieć najpiękniejszy efekt. Ponieważ więcej niż 300 ° C przed szybą nie wytrzymujesz długo, osłona przed promieniowaniem w tubie musi to zrobić ...

ale najlepszy jest kocioł zgazowujący, jak mówisz ...

osobiście nie pokazałem przy wylocie wkładki butli z gazem, która działa jak dzwonek, a potem dym trafia do samego kanału ...

Zbyt niski dym nie jest świetny, gdy się skrapla ... i tak jest żrący ... (osobisty kanał 9 m, nie mierzyłem temperatury na wylocie, gdy jest zimno, nie biorę bez ryzyka;)), ale zdobycie wszystkiego, co możesz, jest oczywiste Zgadzam się, ale zbyt często zaniedbywane ...

Jak powiedziałeś, jedyną rzeczą, którą widzę, która jest naprawdę skuteczna, jest gazyfikator ... z kondensacją dymu przed wyjściem ...

Uważam, że co do powietrza wtórnego wprowadzanego przez krawędzie okna, nawet jeśli nadal pomaga spalanie, ale nie bezpośrednie promieniowanie ...

izolacja załatwi sprawę ... tani i łatwy w użyciu ....

A w przypadku izolacji piekarnika celem jest również utrzymanie temperatury na maksymalnym poziomie, w którym duża izolacja ... Zobaczę to, dziękuję ...


stąd do później
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 04/02/15, 23:07

bidouille23 napisał:Cześć późny wieczór ...

Pierwsze pytanie, w jaki sposób robisz zdjęcia we wszystkich kolorach?

: Mrgreen: Może spróbuję z innym urządzeniem;)


Jest wyciągany za pomocą aparatu Nikon coolpix 7900 (10 lat?) W trybie automatycznym ze sztucznym światłem i bez retuszu ...: Mrgreen:

W przeciwnym razie potwierdzam, że dobrze widzimy system szklany :) (Będę musiał wywiercić zapomniane dziury na moim :)...

Dobrze widziane ...... to brud od początku zimnej pory roku ... kiedy wyczyściłem "gazetą", skończyło się na tym, że wszystko zarysowałem ....:zmarszczyć brwi: : Mrgreen:

piec „zjada” określoną ilość (zmniejszoną przez dodanie ocieplenia), dlatego na początku konieczne jest załadowanie odpowiedniej ilości drewna i regularne uzupełnianie opału (mniej więcej od 35 do 45 min w zależności od tempa :) ) ...

Aby utrzymać aktywność wkładki bardziej stałą, napełniam częściej (15 minut?) Ale dobrze podzielonymi polanami (kadzi, średnica maks. 8 cm).

W mojej edytowalnej wkładce mam również różnice ciśnień, czasem światła przechodzą w prawo innym razem w lewo, częściej w prawo po stronie otwierającej ... i często są piękne wiry ...


Test polegający na uszczelnieniu krawędzi szyby (ładny durszlak, patrz zdjęcie ...) i zamknięciu wycieku w czystym szkle (po stronie zamykającej drzwi) wydaje się niezbędny do wyodrębnienia, czym jest pierwotne powietrze i jak działa.

Proporcja powietrza pierwszego i wtórnego to 1/1 powietrza pierwotnego 3/2 powietrza wtórnego ogrzanego ... jak wskazałeś, musisz znaleźć właściwą równowagę, która będzie się różnić w zależności od obciążenia drewna ...

Na tej wkładce Brisach można „łatwo” ogrzać powietrze pod paleniskiem dla powietrza pierwotnego przed doprowadzeniem go do zamków błyskawicznych i dodanej żeliwnej blachy. Musi być jakiś sposób na uzyskanie aż o 100 lub 200 ° C więcej. Chui myśli o modyfikacji ...

Dodatkowo modyfikując małą żaluzję w podłodze wkładu (służącą do usuwania popiołu przy wyłączonym wkładzie) można również poprowadzić ogrzane powietrze rurą do kominka, pomiędzy żar i wykonać „wysoki” wylot (wielokrotnie przewiercona rura) w kominku dla powietrza wtórnego.


a kiedy płomienie są spokojne, ilość drewna tam, nagle, gdy temperatura również tam jest, promieniowanie jest ogromne, to ogień piekielny pirolizuje szkło i wnętrze pieca ... osobiste w końcu na moim oknie kilka centymetrów termopara wskazuje ponad 340 ° C
kiedy robi się sucho, ale daleko mu do pełnego ...

Z termometrem na podczerwień (dziękuję Econo : Mrgreen:) chui również zamontowany w 340 ° C, pełny garnek!

izolacja wykonana z wermikulitu i stopionego cementu, na przykład proporcjonalnie do 5 wermikulitu i 1 cementu, i bardzo mało wody (ilość podana na torbie :) , jest bardzo sucha, ale jest stworzona do tego. Po uformowaniu drewnianej ramy licząc podwójną objętość ramy i filiżankę z żelaznym prętem walcowym
: Mrgreen:

grubość 4 cm jest dobra (minimalna efektywna grubość izolacji budynku;)) ...
Przygotuj płytki o szerokości od 15 cm do 20 cm, aby się nie pękły.

To będzie część testów, ale na pewno nie na wszystkich wewnętrznych powierzchniach kominka, 14 metrów sześciennych przyciętych do 50 cm .... nie trzeba przecinać wszystkiego na kilka cm ....:zmarszczyć brwi: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 05/02/15, 20:43

: Mrgreen:
Jest wyciągany za pomocą aparatu Nikon coolpix 7900 (10 lat?) W trybie automatycznym ze sztucznym światłem i bez retuszu ... Mr. zielony


ha cóż, to jest to, że jest włączony Mam Samsunga : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: ale miałem ciężką pracę i sztuczne światło ...




Dobrze widziany ...... to brud od początku zimnej pory roku ... kiedy wyczyściłem "gazetą", skończyło się na tym, że wszystko podrapałem ... Marszczy brwi Pan Green


osobista mokra gąbka i bardzo drobny szary popiół ... Zatrzymałem dziennik ...

W każdym razie twoja czysta szklanka płonie, chociaż ją trzymamy (jak początek z góry na dół;)) .... i robimy jak ty piękny ogień z sekcją drewna maksymalnie 8 cm losowo;). ..
Tak mówi co 1/4 konsumpcji twojego statku :) ....

1 punktowa izolacja;) ....

z drugiej strony dzienniki przekrojowe: izolacja 0 punktów ...

Na tej wkładce Brisach można „łatwo” ogrzać powietrze pod paleniskiem dla powietrza pierwotnego przed doprowadzeniem go do zamków błyskawicznych i dodanej żeliwnej blachy. Musi być jakiś sposób na uzyskanie aż o 100 lub 200 ° C więcej. Chui myśli o modyfikacji ...

Dodatkowo modyfikując małą żaluzję w podłodze wkładu (służącą do usuwania popiołu przy wyłączonym wkładzie) można również poprowadzić ogrzane powietrze rurą do kominka, pomiędzy żar i wykonać „wysoki” wylot (wielokrotnie przewiercona rura) w kominku dla powietrza wtórnego.


Ogrzej się Marcel ... :) ... czy to wszystko jest odlane, wasze odrodzenie? on może go wziąć, jesteś pewien, że możesz uspokoić ogień, jeśli zobaczysz, że obraca się w wir (myślę, że inaczej nie bawiłbyś się z tym :) ) ...

Do waszej informacji, kiedy mówię, że moje okno ma temperaturę 345 ° C, to nie jest pełne wypełnienie, jest w trybie mruczenia;), kiedy włożyłem moc, nie jestem daleko od 400 ° C i doceniasz fakt być w stanie właściwie kontrolować wybuch, ucieczka nie jest daleko, a okno zmienia wygląd .... jak powiedział Jonul, zostawiasz na trójkącie na 150 ° C, zobacz 200 ° C i więcej temperatury pokojowej. ,

Czasami widziałem siebie na granicy, muszę powiedzieć, dobrze załadowany i tam masz odpowiednią temperaturę i czujesz, że ogień zmienia swoje zachowanie, „przyspiesza”, jeśli go nie uspokoisz, nazywamy to ucieczką i to sprawia, że dość dziwaczny piec, który wydaje odgłos turbo, obudowa, która staje się prawie przezroczysta, tak gorąca, że ​​...

Osobiście nie zagrałbym w to, nie będąc całkowicie pewnym, że kiedy odetniesz powietrze, zatrzymasz ogień ... w przypadkach, gdy dobrowolnie próbowałem ucieczki :) , Tnąłem powietrze pod ogniem i powiedziałem sobie, że to nie jest dobre, to po prostu idealna rzecz, aby uczynić cię rodzajem super błyskotliwej eksplozji ... to w tej temperaturze suchego odgazowania brakuje bardziej niż utleniacza ... z tego powodu przeciąłem prawie powietrze wtórne tylko siatką, dzięki czemu płomień jest skierowany w stronę małżeństwa z deflektorem, i zmniejszyłem pierwotne powietrze, aby delikatnie obniżyć temperaturę .....

Krótko mówiąc, ufam wam, ale zapraszam czytelników do podjęcia niezbędnych środków ostrożności;) ....

I uderzenie rury, która przechodzi przez żar, myślę, że zrobi to dobrze :) , to jest zasada pieca turbo deum (deom)? ale odwrotnie :)...


więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 05/02/15, 21:54

bidouille23 napisał:W każdym razie twoja czysta szklanka płonie, chociaż ją trzymamy (jak początek z góry na dół;)) .... i robimy jak ty piękny ogień z sekcją drewna maksymalnie 8 cm losowo;). ..
Tak mówi co 1/4 konsumpcji twojego statku :) ....

Nie zmierzyłem jeszcze temperatury spalin (średnica 250 mm?), Ale już zmierzyłem skórę powyżej 250 ° C. Tak, to jest bardzo chciwe .... muszę powiedzieć, że izolacja domu nie jest najlepsza ...:zmarszczyć brwi: Wreszcie, zwykle powinno się to zmienić w ciągu roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze ... :P

Ogrzej się Marcel ... :) ... czy to wszystko jest odlane, wasze odrodzenie? on może go wziąć, jesteś pewien, że możesz uspokoić ogień, jeśli zobaczysz, że obraca się w wir (myślę, że inaczej nie bawiłbyś się z tym :) ) ...

Rzeczywiście całkowite stopienie, ale nie ma pojęcia o temperaturze, którą może wytrzymać w sposób ciągły. Ani w jaki sposób mierzymy to w reprezentatywny sposób :płakać:

Ta wkładka (w wieku 35 lat) I wykazuje pewne oznaki zmęczenia. Duży deflektor dachu tuż pod wylotem jest zdeformowany z pewnością z powodu dużego przegrzania ... Tam też będzie miał wymienny, z pewnością automatyczny piec na pellet.


Czasami widziałem siebie na granicy, muszę powiedzieć, dobrze załadowany i tam masz odpowiednią temperaturę i czujesz, że ogień zmienia swoje zachowanie, „przyspiesza”, jeśli go nie uspokoisz, nazywamy to ucieczką i to sprawia, że dość dziwaczny piec, który wydaje odgłos turbo, obudowa, która staje się prawie przezroczysta, tak gorąca, że ​​...

Kiedy „daje się ponieść emocjom”, do tej pory całkowicie odcinając dopływ powietrza, uspokaja się po około minucie. Zresztą jak zamontuję wtórny obieg powietrza to gdzieś będzie regulowane zamknięcie żeby uniknąć trafalgara ...: Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 05/02/15, 22:59

re ... przez ogień;) ....


250 ° C na skórze, :) podgrzewasz ptaki, przyjacielu : Mrgreen:


do tej pory na wkładkach widziałem złamane żeliwo (zbyt silny szybki strzał)

ale niewielu naprawdę się rozgrzało ...

aby dać element odpowiedzi ... jest wiele czcionek, ale myślę, że używamy tak zwanych czcionek stopowych lub specjalnych



Dixit http://philippe.berger2.free.fr/product ... fontes.htm




10 - Żeliwo stopowe lub specjalne:

Gdy wymagane jest żeliwo o określonych właściwościach, można zastosować ten rodzaj żeliwa, którego elementy dodatkowe mogą zmieniać właściwości fizyczne, chemiczne lub mechaniczne. Zastosowania najczęściej spotykane w przemyśle wymagają następujących cech:



a) Żeliwo białe:



Czcionki twarde ni: są czcionkami typu martenzytycznego, których główną cechą jest odporność na zużycie, do 700 ° C.



Żeliwa z węglika chromu: oprócz odporności na zużycie mają dobrą odporność na utlenianie do 900 ° C.



Ferrytyczne żeliwa chromowe: charakteryzują się zachowaniem właściwości do 600 ° C, doskonałą odpornością na pęcznienie i utlenianie, do 1000 ° C oraz dobrą odpornością na korozję wieloma kwasami.



b) Żeliwo szare i GS:



Następujące cechy są interesujące zarówno dla żeliwa szarego, jak i GS, z wyjątkiem żeliwa zawierającego 14 18% krzemu, którego grafit jest blaszkowy.



Ulepszone żeliwa perlityczne: umożliwiają, poprzez umiarkowane dodanie pierwiastków, poprawę właściwości mechanicznych lub odporności na zużycie, tarcie, poprawę odporności na temperatury poniżej 550 ° C lub wzrost odporności na korozja przez średnio agresywne media.



Żeliwa bainityczne lub martenzytyczne: są one wytwarzane w stanie surowym odlewu, konstrukcje te mają doskonałą odporność na zużycie przez tarcie nawet przy wysokich ciśnieniach, w połączeniu z wysokimi właściwościami mechanicznymi i dobrą zdolnością do tłumienia wibracji. ,



Ferrytyczne żeliwo z 5-7% Si: tworzą na powierzchni warstwę krzemionki, która zapobiega rozwojowi utleniania i pęcznienia cząstek grafitu. Temperatury robocze sięgają 850 ° C (grafit lamelowy) lub 900 ° C (grafit sferoidalny).



Żeliwo ferrytyczne z 14-18% Si: z grafitem płytkowym, doskonała odporność na korozję większości kwasów organicznych i mineralnych w dowolnym stężeniu oraz bardzo agresywnych soli.



Czcionki austenityczne: tworzą ważną grupę zdefiniowaną w standardowym NF A32-301.



Spośród dwudziestu zdefiniowanych jakości, każda odpowiada konkretnemu zastosowaniu (Ni-Resist, Nicrosital, Nomag, ...). W zależności od jakości czcionki te mają następujące właściwości:



* dobra odporność na korozję w różnych środowiskach.

* odporność na wysokie temperatury do 900 ° C.

* dobra sprężystość w niskich temperaturach do -200 ° C.

* odporność na zużycie przez tarcie wyższa niż w przypadku stali gamma.

* wysoka rezystywność elektryczna.

* niemagnetyzm.

* współczynnik rozszerzalności dostosowywany w zależności od ilości elementów dodatkowych.



jest już drogi, ale myślę, że będzie jeszcze droższy ... zacząłeś patrzeć na to, co chciałbyś jako piec na pellet;) :D .... humor, deflektor, który zmienia, z dealerem złomu masz nawet szansę znaleźć to samo;) ...

a jeśli wszystko inne zostanie połączone, proste metalowe ściany będą działać jak zapora ogniowa ... da ci to trochę więcej czasu, izolacja wydłuży się jeszcze bardziej, ale, jak powiedziałeś, istnieją ograniczenia ...

Pokazuje nam to, co jest w łonie matki z pewną poprawę sumie prosty w końcu ... ale potencjalnie bardzo korzystny ....

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 06/02/15, 23:19

bidouille23 napisał:re ... przez ogień;) ....


250 ° C na skórze, :) podgrzewasz ptaki, przyjacielu : Mrgreen:


+ 1; :| : Mrgreen: Temperatura wydechu jest bardzo różna w poszczególnych strefach. Miejsce w 250 ° C sąsiaduje z tym, że w 135 °, w odległości 10 cm między nimi ... To sprawia, że ​​myślisz o gorącym punkcie niejednorodnego przepływu spalin, który krąży w środku na przykład rura.

do tej pory na wkładkach widziałem złamane żeliwo (zbyt silny szybki strzał)

ale niewielu naprawdę się rozgrzało ...

Tam deflektor „dachowy” przybrał kształt (pełzanie) ... gdzie nagrzewa się najbardziej (w środku) i odczuwalny jest ciężar.


Pokazuje nam to, co jest w łonie matki z pewną poprawę sumie prosty w końcu ... ale potencjalnie bardzo korzystny ....


Trudno jest robić zdjęcia ... kiedy wracam do domu z pracy, w domu jest 12 do 15 ° C ...... najpierw rozgrzewamy się, a potem rozmawiamy. Brak garnka, gdy wkładka jest gorąca, nie możemy pokazać, co jest interesujące .... : Mrgreen: Może zdjęcia to WE.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163