włóż termomodernizacyjnej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
hhhve
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/08/13, 22:51

włóż termomodernizacyjnej




przez hhhve » 20/08/13, 23:20

Witam,

Tutaj mam insertl. Dobrze i szybko się nagrzewa. Wentylator zaczyna rozprowadzać ciepło w salonie, gdy T° wokół kominka osiąga określoną wartość... krótko mówiąc, jest to wkład...

Jego lokalizacja w domu nie jest prawidłowa: jest na jednym końcu domu, więc trudno mu ogrzać pomieszczenia na drugim końcu bez piekielnego upału w salonie. .

Aby to zoptymalizować, powiedziałem sobie, że powinno być możliwe wychwytywanie gorącego powietrza znajdującego się wokół paleniska dzięki 2/3 nawiewnikom umieszczonym w suficie, między rurą wydechową a okładziną wkładu. W ten sposób rury doprowadzałyby gorące powietrze bezpośrednio do odległych pomieszczeń.

Problem polega na tym, że jeśli majstruję, nie wiem nic o ogrzewaniu.

Zrobiłem wiele badań w sieci, ale po drodze znalazłem interesujące informacje między reklamami, podróbkami forums, itp.

Więc jeśli ktoś może mi pomóc, z góry dziękuję!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 21/08/13, 08:29

cześć cześć
możesz pozwolić gorącemu powietrzu przejść przez sufit podwieszany (na przykład z korytarza) i rozprowadzić je przez otwory wentylacyjne nad drzwiami. Wada: otoczenie wkładu jest bardzo zakurzone, które są zasysane przez wywiew powietrza i znajdują się w innych pomieszczeniach, ponadto to gorące powietrze wokół wkładu jest z reguły schładzane podczas przemieszczania i napływa do niego powietrze ledwie letnie w wyżej wymienionych pokojach. Ostatnia uwaga: trzeba gdzieś zaczerpnąć powietrza: albo na zewnątrz, a więc chłodno, albo wewnątrz części z wkładką i to właśnie ta część stygnie, generalnie na wysokości stóp (domyślnie większość wkładów) a tym samym zwiększyć uczucie zimna na dole i gorąca na górze.
Najprostszym sposobem jest utrzymywanie drzwi komunikacyjnych otwartych przez cały czas w celu ujednolicenia temperatury otoczenia.
0 x
hhhve
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/08/13, 22:51




przez hhhve » 21/08/13, 13:59

Witam,
Dziękuję Janic za odpowiedź... która prowadzi mnie do innych pytań:
-Czy wentylacja wkładu wystarczy do wywiewu powietrza do odległych pomieszczeń, czy potrzebny jest dodatkowy system?
- mówisz "trzeba gdzieś zaczerpnąć świeżego powietrza": pod wkładem jest ustnik połączony z rynną, czy to pomoże przezwyciężyć uczucie zimna? (zimne powietrze docierałoby tuż pod wkład, który jest gorący)
-mamy bestię VMC: czy to byłby problem?

Zostawcie otwarte drzwi, tak robiliśmy zeszłej zimy, ale dom jest długi, więc pokoje z tyłu z trudem doszły do ​​16°C (stąd start bojlera gazowego...), chyba że zrobicie piec w salon...
Nie byłoby potrzeby zbytniego podnoszenia temperatury, są sypialnie, wystarczy, aby mieć 17°C w sypialniach bez przekraczania 19/20°C w salonie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 22/08/13, 21:11

hhhve napisała:-Czy wentylacja wkładu wystarczy do wywiewu powietrza do odległych pomieszczeń, czy potrzebny jest dodatkowy system?


W instrukcji wentylacji wkładu jest na pewno wskazanie maksymalnej długości rur do zasilania najdalszego punktu domu. (Wydaje mi się, że widziałem 9 m na 2 różnych ogłoszeniach)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 23/08/13, 18:59

Mam taką instalację w domu z tym silnikiem http://www.bricodepot.fr/avignon/kit-de ... /prod4389/

jest montowany 50cm od wkładu i obsługuje dwa pokoje z czego ostatni 9m, działa bardzo dobrze ale potwierdzam że 9m to limit bo w porównaniu do pierwszego pokoju to spora strata
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
hhhve
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/08/13, 22:51




przez hhhve » 23/08/13, 22:33

Dzięki looping84, dokładnie tego szukałem! Trzeba tylko przestudiować pytanie, zobaczyć czy dmuchawa wkładu może wystarczyć itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 24/08/13, 10:59

cześć hhh

dmuchawa mojego wkładu nie wystarczała 1 lub 2 m maksymalnie
z tego powodu musiałem dodać ten system

FYI mam dom 80m2 na jednym poziomie i dzięki temu zestawowi ogrzewam go tylko swoim wkładem!!!!!!!!!
8)
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
hhhve
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/08/13, 22:51




przez hhhve » 24/08/13, 17:43

Właśnie obejrzałem doc wkładu (marka "Francobelge", model "la Flamboyante", jest to wkład do pieca, czyli ozdoba jest metalowa, podawana jest na 12kW): są dwa wentylatory po 35w każdy ... co tak naprawdę niewiele mi mówi ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 24/08/13, 20:00

dwa wentylatory skutecznie nadmuchują gorące powietrze przez front wkładu! służy bardziej do ogrzania pomieszczenia, w którym znajduje się wkład, nadal sprawdza się w głównym pomieszczeniu
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146