Tempomat i oszczędność paliwa

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Tempomat i oszczędność paliwa




przez Christophe » 19/06/08, 14:59

W jakim stopniu uważasz, że uogólnienie tempomatu umożliwia zmniejszenie zużycia? 5%? 10%?

Czy masz konkretne osobiste doświadczenia (względnie idealnie)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/06/08, 20:12

Osobiście boję się tego typu urządzeń jak zarazy. Kiedy widzimy, jak wyposażeni w to truckerzy, którzy woleliby raczej umrzeć (lub pozwolić umrzeć) niż zahamować (pcq nie można nawet powiedzieć zwolnić) : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/06/08, 21:31

Cześć wszystkim

Oto liczby zarejestrowane przeze mnie na Breaku Ford Mondéo TDCI 115CV.(w tym czasie - 100.000 XNUMX zacisków na liczniku)

Temperatura zewnętrzna < 20°C

90 km/h 4.2 l/100; 110/km/h 5.00 l; 120/km/h 5.6 l; 130/Km/H 6.00L

T° na zewnątrz > 20°C odpowiednio 4.00 - 4.8 - 5.4 - 5.8

Jak widać nie jest duży jak na tak duży bęben...

test 90 km/h przeprowadzono w maju 2007 z Antwerpii do Nancy!


Tutaj kamień jest położony :D
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/06/08, 21:40

Słoń napisał:Osobiście boję się tego typu urządzeń jak zarazy....


:x Nieprzytomni ludzie zawsze się znajdą, ale myślę, że nie należy za to wszystko krytykować „tempomatu”! :x

:D Hamujesz, rozłączasz, odłączasz, więc nie ma problemu z najbardziej zaawansowanymi samochodami wyposażonymi w radar, prędkość automatycznie dostosowuje się do prędkości pojazdu z przodu (ale tutaj mówimy o górnej części zakresu, buczenie) :D

Powitanie!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/06/08, 23:08

Halo

Jest prawie uniwersalny we wszystkich samochodach w Ameryce Północnej
Nawet w starym Mercedesie 300D z 1984 roku przeznaczonym na eksport do USA był to standard. (choć zbyt precyzyjny daje wrażenie zbyt ścisłej kontroli) podczas gdy w Buicku czy Chevrolecie jest bardzo miękki

Nie zauważyłem żadnej różnicy w spalaniu na płaskiej drodze
Ale podczas jazdy po wzniesieniach wolę go nie używać, na długich zjazdach pozwalam mu biec, nawet jeśli przekracza instrukcję, że dojeżdżasz do dołu bardziej energicznie, aby zaatakować następny stok.
Drogi są proste i mało ruchliwe, system sprawdza się na długich dystansach
Nie ma już wypadków z powodu tempomatu, jest więcej z powodu korzystania z takiego telefonu podczas jazdy.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/06/08, 23:27

Andre napisał:Halo

Jest prawie uniwersalny we wszystkich samochodach w Ameryce Północnej
Nawet w starym Mercedesie 300D z 1984 roku przeznaczonym na eksport do USA był to standard. (choć zbyt precyzyjny daje wrażenie zbyt ścisłej kontroli) podczas gdy w Buicku czy Chevrolecie jest bardzo miękki

André


Salut!
To tyle, opanowałem sztukę cytowania, uff, pomaga być dobrze zrozumianym, potwierdzam, że na Fordzie jest stosunkowo miękko, ale też bardzo precyzyjnie +/- 2KM/H w zależności czy jedzie w górę czy w dół...

Jest bardzo jasne, że jeśli ustawisz się na biegu jałowym na szczycie ogromnego zjazdu z autostrady, takiego jak w Périgord, (zjazd w kierunku Limoge….), zarobisz tam pieniądze… w rzeczywistości na autostradzie - w nocy - Biegi zmieniam przed każdym większym zjazdem na długości i postoju na tankowanie, po 1100KM. z 115 KM wspinasz się na wszystko na 6 biegu :?

młyn pracuje z prędkością 2000 obr./min. na 6 miejscu przy 120KM/H co za stopa tego funduszu.

Jechałem 15 lat temu super benzynowym Oplem Senatorem o mocy ponad 200 KM z automatem i tempomatem i osiągnąłem 40 KM/H. Jeśli wciśniesz mały guzik, BEAST doprowadzi cię do zapamiętanej prędkości w ciągu kilku sekund (120 u nas ) to był naprawdę potwór! cześć, cześć! :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/06/08, 00:42

Halo
Jest bardzo jasne, że jeśli ustawisz się na biegu jałowym na szczycie ogromnego zjazdu z autostrady, takiego jak w Périgord, (zjazd w kierunku Limoge….), zarobisz tam pieniądze… w rzeczywistości na autostradzie - w nocy - Biegi zmieniam przed każdym większym zjazdem na długości i postoju na tankowanie, po 1100KM. z 115 KM wspinasz się na wszystko na 6 biegu


Mam tylko samochody z automatem. Silnik 3,8 litra, więc brak neutralnego na zjeździe to trisqué dla tranamicji

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/06/08, 00:50

Dokładny mistrzu, kłaniam się twojej biegłości w mechanice.

:P


Wszyscy jesteście wspaniali!

Dobre wiatry i długa żywotność dla „Pantone”
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/06/08, 08:54

no cóż, to wszystko, ale co z oszczędnością paliwa? (jak mówi tytuł)
Osobiście byłbym skłonny sądzić, że regulacja zawsze będzie lepsza niż twoje nogi na pedale gazu, który nie przestaje się trząść na darmo. i podnoszę nogę, przyspieszam itp.
problem polega na tym, że z drugiej strony regulacja ma zadaną (prędkość) i podąża za nią (głupio), podczas gdy człowiek nieustannie dostosowuje swoją prędkość do warunków zewnętrznych. więc porównanie jest bardzo trudne.
gdybyśmy spróbowali na 100 km odcinku autostrady, aby porównać zużycie z regulatorem i bez, myślę, że byłaby niewielka przewaga regulatora, ale głównym celem regulatora jest większy komfort niż oszczędność
Oczywiście wszystko zależy od tego, jak jeździsz. W zeszłym tygodniu pojechałem z kolegą w podróż służbową i obserwowałem jego jazdę. nie był w stanie utrzymać dość stałej prędkości na autostradzie przez ponad 20 sekund.
wahała się stale między 110 a 130 bez powodu ze względu na ruch uliczny.

to również sprawiło, że pomyślałem, że zamiast tempomatu, interesujące (pod względem oszczędności paliwa) może być posiadanie urządzenia, które nie uwzględnia małych i szybkich zmian „akceleratora”. rodzaj cyfrowego filtra informacji płynącej z akceleratora, aby to wszystko wygładzić i wziąć pod uwagę tylko to, co jest w domenie „wolontariusza”, a nie „nieświadome” wariacje akceleratora.
łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ model matematyczny może nie być łatwy do znalezienia.
jeśli tak, to już istnieje.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 20/06/08, 09:29

berlingo 1.6 hdi 92ch z regulatorem

Co do jazdy z tempomatem to prawda nie ma co marzyć za kierownicą trzeba myśleć że pojazd toczy się bez względu na wszystko i zawsze z zaprogramowaną prędkością czy pod górę czy z góry


po otrzymaniu szkolenia pojazdu przez dealera 45min tylko na ograniczniku regulatora
zdanie do zapamiętania
„jeśli jeździsz z regulatorem;
jak tylko zrobimy akcję bez regulatora to odcinamy regulator"

toczenie jest bezużyteczne, trzeba rozpędzać się do wszystkich biegów, spada mi spalanie; tym bardziej, jeśli to regulator przyspiesza

zawsze tą samą płaską trasą z wiatrem iw tym samym czasie

700 km bez tempomatu poszukiwane 130 6.5l /100 3000rpm

700km z tempomatem 130 6l/100 3000rpm

jazda z tempomatem zużywa mniej
780km trasa w Szwajcarii 120km/h mocne podjazdy i zjazdy sporo przyśpieszeń i wyhamowań 5.8l/100
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105