2 suwowy silnik: diesel wymienić olej?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

2 suwowy silnik: diesel wymienić olej?




przez Christophe » 30/09/11, 22:18

Wszystko jest w tytule!

Dodaj 5 do 10% oleju napędowego (lub więcej, mówię to całkowicie losowo) do benzyny bezołowiowej zamiast 2 do 4% oleju do smarowania silnika 2-suwowego...

Aby przetestować, możliwe lub ogromne śmieci?

W interesie byłoby podniesienie PCI do L, żeby już nie spalać oleju i obniżyć koszt mieszanki... no cóż ryzykujemy zastąpienie białego dymu czarnym dymem :)

Nie mogę się doczekać testów na starym silniku 2-suwowym (muszę go znaleźć... nie mam go już na wyposażeniu...)

W jaki sposób smarowane są duże, bardzo wolnoobrotowe, dwusuwowe silniki wysokoprężne typu Sulzer (patrz https://www.econologie.com/forums/meilleur-r ... t5929.html )? Ciężki olej opałowy nie powinien dobrze smarować, jeśli… z drugiej strony, biorąc pod uwagę ich niskie obroty, smarowanie nie powinno być bardzo ważne…

Z pewnością w historii mechaniki istniały szybsze dwusuwowe diesle: to samo pytanie, jak były smarowane? Moim zdaniem nie były... GO było więcej niż wystarczające...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Silnik dwusuwowy: zamienić olej na diesel?




przez Flytox » 30/09/11, 22:37

Christophe napisał:Dodaj 5 do 10% oleju napędowego (lub więcej, mówię to całkowicie losowo) do benzyny bezołowiowej zamiast 2 do 4% oleju do smarowania silnika 2-suwowego...

Aby przetestować, możliwe lub ogromne śmieci?

W interesie byłoby podniesienie PCI do L, żeby już nie spalać oleju i obniżyć koszt mieszanki... no cóż ryzykujemy zastąpienie białego dymu czarnym dymem :)


Miałem kolegę z klasy, który mieszał olej opałowy z mieszanką dwusuwową (proporcja?) Na swoim Solexie. Zaczęło się słabo i dymiło na czarno/niebiesko. Aby poprawić wydajność, nie jest świetny : Mrgreen: , przedłużył małą rurkę wylotową pompy paliwowej za pomocą małej miedzianej rurki, którą przeciągnął między żebrami cylindra, aby podgrzać paliwo. nie wiem czy to trwało długo...: Mrgreen:

Moglibyśmy zostawić 2% oleju, aby uniknąć wypadków, wlać 10 lub 20% oleju napędowego, zwiększyć stopień sprężania i szukać dobrze działającej dyszy... Byłbym zaskoczony, gdyby zanieczyszczenie spadło... .. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/09/11, 22:39

Super to zeznanie to już robi.

Ale celem nie jest spłynięcie na czerwono (chociaż na mobie rzadko dmuchamy hhihihi) ze względu na oszczędności, ale sprawdzenie, czy poradzimy sobie bez oleju...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/09/11, 22:57

Istnieją mechanizmy, które są „smarowane” olejem napędowym, takie jak pompy wtryskowe, ale nie wytwarzają znacznych sił promieniowych przy gorącym tarciu, jak tłok na ściance cylindra.

Prognoza: szczególnie krótka żywotność tłoka i segmentacji : Mrgreen: Łożyska muszą wytrzymać chwilę.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/09/11, 23:08

Tak, stąd zainteresowanie testem :)

Mały 2-suwowy silnik do poświęcenia (lub nie, nigdy nie wiadomo...) używany, kosztuje kilkadziesiąt euro...ale pewne jest, że istnieje duże ryzyko zakleszczenia...jeśli możemy rozmawiać o peelingu w 2 łyżeczki?

Jakieś sugestie dotyczące urządzeń, które je posiadają?

Ideałem byłby stary szeroko rozpowszechniony motorower z mnóstwem części zamiennych… lepiej solex : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/09/11, 23:13

Sztuczka do zrobienia

Wiesz, że kiedy napełnisz zbiornik Pantone olejem napędowym, najbardziej lotne związki odparowują i pozostają tylko najtłustsze, odpowiednik oleju do mieszania?

Moja kosiarka jest w 4T, nie mam dwusuwu, Ach tak, moja piła łańcuchowa
Ale nie będę tego próbował :P

stara termika się nada, ale jak sprawdzić jakość smarowania?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/09/11, 23:23

stara termika?? 2 czy 4 tps?

Aha znalazłem sposób: zakręcić olej o 4 tps i zakręcić mieszanką :) Hihihihi (robi się późno)

: Chichot: : Chichot:

Poszukam i znajdę mały 2-suwowy silnik, żaden problem...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/09/11, 23:31

Hej Maloche, czy nie miałeś (gównianego) chińskiego mini-roweru 2-suwowego niedawno, kiedy rama przyszła nielutowana?

Wydaje mi się, że widziałem w sprzedaży nowe termiczne piły łańcuchowe do majsterkowania za mniej niż 100 €...

Banzai!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/09/11, 23:50

To był 4 suw ze śmierdzącym olejem : Chichot:
oczywiście natychmiastowe opróżnianie

Sprzedałem oba, mój nastolatek nie był rozsądny
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/10/11, 20:43

Obraz

Pokój dla twojej duszy Mały dwusuwowy silnik Christophe'a. Nie zasłużyłeś na takie suche traktowanie. Obyś w zaświatach miał życie wieczne w środowisku pełnym ropy i dobroci… [Tryb wszystkiego WYŁĄCZONY] : Mrgreen:

AMHA nie ma sposobu, który się utrzyma. W przypadku wielu zastosowań chętnie zrezygnowalibyśmy z oleju, a zwłaszcza z konserwacji, którą on generuje. Jeśli nikt nie używa tego rodzaju silnika smarowanego olejem napędowym, to dlatego, że nikt nie wie, jak sprawić, by działał przez długi czas.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160