Uwaga: Twoja ulubiona seria Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Uwaga: Twoja ulubiona seria Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 10:49

Powiedz mi, jaką serię oglądasz (na VOD), powiem ci, kim jesteś! Trochę regularnego relaksu kulturowego robi wiele dobrego w ukrytym świecie, który przeżywa uwięzienie!

Mieliśmy temat na filmach media / opinia-o-najlepszych-ulubionych-filmach-do-polecania-do-obejrzenia-lub-porady-t10639.html ale nie w seriach, które byś polecał, z wyjątkiem kilku dedykowanych tematów na serię, takich jak na przykład Breaking Bad

Teraz, gdy VODy są dobrze ugruntowane i generują setki milionów dolarów każdego miesiąca, regularnie wypuszczanych jest wiele bardzo dobrej jakości serii, zwłaszcza na Netflix i Amazon Prime.

W przypadku Salto będziemy musieli trochę poczekać na oryginalną produkcję, ale jest na niej już kilka fajnych serii (w szczególności mieli frankofońską ekskluzywność dla FARGO S4): electricite-electronic-informatique / j-ai-testing-salto-le-vod-francais-a-la-netflix-app-android-a-la-rue-t16656.html

też tak myślę seria częściowo rekompensuje niektóre obecne niedociągnięcia społeczne (podobnie jak brak powiązań i towarzyskości ... więc rekompensujemy to zwykłą „wirtualną” towarzyskością z powtarzającymi się postaciami, które regularnie widzimy w naszej serii i do których w końcu przywiązujemy się (mniej więcej) ...

Osobiście zdarza się, że czuję ukłucie w sercu, kiedy kończę dobry serial, który bardzo mi się podobał i który śledziłam tygodniami!

To prawdopodobnie wyjaśnia sukces serii i rosnącą liczbę wysokiej jakości produkcji seryjnej ... czy też jest odwrotnie? Nie, to musi być firma, która nie robi zamieszania przy serialu, który ma wpływ na społeczeństwo! : Chichot:

Innym wyjaśnieniem są kwestie handlowe i marketingowe: łatwiej jest zniewolić klienta VOD serialami niż filmami. Z prostego powodu żywotności serii (i dostępności w nieuzasadniony sposób)

Dla każdego serialu podaję jego rodzaj, liczbę sezonów i odcinek oraz całkowity czas trwania, pochodzenie i rok pierwszej audycji (aby dowiedzieć się, czy jest ona zgodna z Twoimi pragnieniami i przyzwyczajeniami).

Poniżej przedstawiono definicje typów serii: https://fr.wikipedia.org/wiki/S%C3%A9ri ... %A9e#Types

Seria zapętlona

Zapętlona seria to seria, której odcinki następują po sobie niezależnie od siebie z powtarzającymi się postaciami. Tak jest w przypadku Malcolma (chociaż niektóre odcinki mają być kontynuowane, więc w 2 lub 3). Zasadniczo zrozum, że każdy odcinek jest na końcu zawinięty ^^

Seria Anthology

Serial, w którym struktura narracji jest identyczna i powtarzalna między odcinkami lub sezonami, bez powtarzających się postaci, ale pasuje do ogólnych ram, mających wspólny temat, gatunek, ducha. Każdy odcinek jest niezależny i opowiada pełną oryginalną historię, co czyni go prawdziwym filmem telewizyjnym.

seryjny

Opera mydlana to serial z udziałem historia obejmująca cały sezon odcinków, Zobacz więcej. Dlatego jedną z mocnych stron telenoweli jest to, że widz jest „zobowiązany” do obejrzenia wszystkich odcinków, aby poznać wynik.

Serial-Series

Serie seryjne (zwane również szeregami seryjnymi lub feuilletonesque, a nawet seriami mieszanymi) są serial, w którym współistnieją dwa rodzaje historii: jedna zakończona na końcu odcinka i jedna obejmująca kilka odcinków. Jest to zatem rodzaj fikcji pośredniej między telenowelą a serialem z kręconymi epizodami.

Małe serie

Typ serii serial w jednym sezonie kilku odcinków (zwykle od 2 do 10) którego główna historia dobiegła końca pod koniec sezonu. W przypadku sukcesu można mieć spin-off lub sequel z nową historią, ale nie bezpośrednią kontynuacją.

Zaczynam od kultowej serii, która jest już nieco stara (ale temat nie dotyczy tylko nowych serii):

„Malcolm (w środku)”. Rodzaj: serial pełnometrażowy, 7 sezonów, 151 odcinków po 21 min, około 52 godziny. USA 2000



Mały spoiler:



Dobry serial „o życiu codziennym” (do obejrzenia jako rodzina, więc jeśli to możliwe)… z rodzicami, którzy robią, co mogą, i dziećmi, które nigdy go nie przegapią… często przesadzone! Ale ojciec, grany przez znakomitego Bryana Cranstona (bohatera w Breaking Bad) to nastolatek, który nie zawsze jest za to odpowiedzialny! Dowód :



Jeśli zagłębimy się trochę w każdy odcinek, dajemy małą lekcję życia: ta seria jest edukacyjna! : Chichot:

Więcej informacji:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Malcolm_(s%C3%A9rie_t%C3%A9l%C3%A9vis%C3%A9e)
https://www.lesinrocks.com/series/on-a- ... 6-07-2020/
https://hitek.fr/actualite/10-choses-sur-malcolm_9107

Seria przypomina nieco Madame jest podawana lub żonaty, dwoje dzieci tamtych czasów (od strony życia rodzinnego), ale znacznie lepsza ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 11:43

Fargo. Typ: opera mydlana według sezonu (sezonowa opera mydlana?), 4 sezony, 41 odc. 48 min, ok. 33 godz., USA 2014

Zainspirowany kultowym filmem Fargo (tylko na sezon 1) z lat 90., wyprodukowany także przez braci Cohen,Myślę, że seria znacznie przewyższa oryginalną produkcję ! Oryginalny film, który zobaczyłem ponownie po serii i który znalazłem ... bez smaku i pusty ... (w 1h40 nie możemy traktować postaci i historii jak w 10h serialu ...)

Atmosfera, fabuła i psychologia bohaterów są straszne.

Każdy sezon serialu jest niezależny, z różnymi aktorami; jednak wydarzenia sezonu 2 są wspominane kilka razy w sezonie 1. Każdy odcinek zaczyna się od „To jest prawdziwa historia”, ale w rzeczywistości ta wzmianka jest ukłonem w stronę filmu Fargo i ma na celu jedynie oszukać widza

Możesz oglądać serial w dowolnej kolejności.

Moim zdaniem najgorsza jest 3, a 1 i 2 zremisowałem na 1 miejscu.

Sezon 1


Sezon 2


Sezon 3


Sezon 4 (tylko w Satlo we Francji)


Zgadzam się z telerama: https://www.telerama.fr/series-tv/fargo ... 717571.php

„Fargo”, sezon 4 w Salto: szerszy, historyczny, polityczny… ale mniej ujmujący

Licencjat filmu



Strona wiki: https://fr.wikipedia.org/wiki/Fargo_(s%C3%A9rie_t%C3%A9l%C3%A9vis%C3%A9e)
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 12:45

Właśnie skończyłem, Szpieg ... czuję się bardzo dziwnie, szczególnie na początku, widzieć Sachę Cohena w poważnej roli ... :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Opowiada prawdziwą i nieprawdopodobną historię Eli Cohena: https://fr.wikipedia.org/wiki/Eli_Cohen

Jest znany ze swojej pracy szpiegowskiej w latach 1961-1965 w Syrii, gdzie nawiązał bliskie stosunki z hierarchią polityczną i wojskową i został starszym doradcą Ministra Obrony. Według niektórych źródeł wywiad, który zebrał przed aresztowaniem, był ważnym elementem zwycięstwa Izraela nad Syrią i podboju Wzgórz Golan podczas wojny sześciodniowej.

Szpieg. Rodzaj: miniserial historyczny, 1 sezon, 6 odcinków po 50 minut, około 5 godzin. Francja 2019



Tak, to francuski wbrew pozorom: https://fr.wikipedia.org/wiki/The_Spy_(s%C3%A9rie_t%C3%A9l%C3%A9vis%C3%A9e)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 12:57

Nadal przepisuję wiadomość na Breaking Bad, ale więcej informacji znajdziesz w tym starym temacie: medias / breaking-bad-la-serie-arcydzieło-w-październiku-w-arte-t9997.html

Serial koncentruje się na Walterze White'a, zbyt wykwalifikowanym profesorze chemii i człowieku rodzinnym, który dowiadując się, że ma nieuleczalnego raka płuc, popełnia przestępstwo, aby zabezpieczyć finansową przyszłość swojej rodziny. W tym celu rozpoczyna produkcję i sprzedaż metamfetaminy z pomocą jednego ze swoich byłych uczniów, Jesse Pinkmana. Akcja rozgrywa się w Albuquerque w Nowym Meksyku.

Breaking Bad, serial, 5 sezonów, 62 odcinki po 50 minut, około 52 godziny. USA 2008



https://fr.wikipedia.org/wiki/Breaking_Bad

To jeden z najlepszych seriali w historii telewizji według krytyków profesjonalnych i amatorów.

Breaking Bad miało 2 spin offy: prolog i epilog. Zobacz następujące komunikaty.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 13:21

Kontynuuję 2 spin offy Breaking Bad, tak jak to zostało zrobione: Better Call Saul and El Camino (film)

Better Call Saul, telenowela, 5 sezonów (w produkcji), 50 odcinków po 50 minut, około 42 godzin. USA 2015

W tej chwili jest to plik Breaking Bad preludiumkoncentruje się na życiu Saula Goodmana, skorumpowanego prawnika Waltera White'a.

Mówię na razie, ponieważ dzieje się to przed Breaking Bad, ale jest całkiem możliwe, że Saul pewnego dnia spotka Waltera White'a (wiele postaci z Breaking Bad już tam jest) w jednym z nadchodzących odcinków (jeszcze nie widziałem S5).

Co byłoby interesujące: tę samą historię moglibyśmy zobaczyć na 2 różne sposoby. Jest to technika, która istnieje w kinie, ale jest raczej rzadka i bardzo mi się podoba!



Mały spoiler (ale jest tak skomplikowany, że jest w porządku):



El Camino, film 2h, USA 2019

To jest Breaking Bad postludium, pod koniec biegu Jessego Pinkmana w miesiącach następujących po zakończeniu sezonu 5 Breaking Bad



Nie oglądać bez zakończenia serii ... co byłoby bez zainteresowania!

https://fr.wikipedia.org/wiki/El_Camino_:_Un_film_Breaking_Bad
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Macro » 25/05/21, 13:24

Pewnie za wieloma rzeczami tęsknię… Ale… Nie mogę stać przed ekranem nawet przez krótki czas serialu… Bez zasypiania….
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez GuyGadeboisTheBack » 25/05/21, 13:26

Makro napisał:Pewnie za wieloma rzeczami tęsknię… Ale… Nie mogę stać przed ekranem nawet przez krótki czas serialu… Bez zasypiania….

Dla mnie jest odwrotnie, potrafię przełknąć wiele godzin serii bez kąpieli.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 14:21

Znam to makro, ale z Harrym Potterem… nigdy nie wiedziałem, jak go skończyć…! To szalone, jak te filmy usypiają mnie tak samo, jak fascynują inne dusze!

W przeciwnym razie lubisz mnie (i jak każdy powinien żyć): pracuj mniej, będziesz mniej spać na sofie! : Mrgreen:

Znając ciebie, wszechświat Fargo i Breaking Bad (jest blisko) powinien naprawdę cię zadowolić! Wtedy Malcolm również widział, jak mówisz o swoich dzieciach! : Mrgreen:

W przeciwnym razie jest też Xanadu medias / xanadu-la-serie-classee-x-sur-arte-t10806.html ale ostatecznie nigdy tego nie oglądałem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 14:22

GuyGadeboisLeRetour napisał:Dla mnie jest odwrotnie, potrafię przełknąć wiele godzin serii bez kąpieli.


Bin, chodź, udostępnij !! („spieprzył samolubstwo : Mrgreen: : Mrgreen: )!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Uwaga: Twój ulubiony serial Netflix, Amazon Prime, Salto, Canal + ... i nie tylko!




przez Christophe » 25/05/21, 14:58

Kontynuuję ... Narcos to historia Pablo Escobara i handlu kokainą w Ameryce Południowej w tym samym temacie, co Breaking Bad, ale z innym wszechświatem.

Narcos jest inspirowany prawdziwymi faktami związanymi z walką DEA i władz Kolumbii z Pablo Escobarem.

Agenci DEA Steve Murphy i Javier Peña faktycznie istnieli. Boyd Holbrook i Pedro Pascal, grający je na ekranie, spędzili z nimi dzień w centrum szkoleniowym DEA. Doradzali pisarzom w sprawie chronologii faktów i liczby szczegółów. Dla Javiera Peñy chodziło o opisanie im „kłamstwa, zepsucia, seksu, miłości…”, które stanowiły podstawę życia Pablo Escobara i jego prześladowań.

José Padilha włączył do produkcji obrazy archiwalne, aby jak najbardziej zbliżyć się do znanych faktów. Tak więc w odcinku 4 możemy zobaczyć Luisa Carlosa Galána prowadzącego kampanię na rzecz wyborów prezydenckich i na rzecz ekstradycji handlarzy narkotyków do Stanów Zjednoczonych, lotu nad niezliczonymi domami i posiadłościami Pablo Escobara, zdjęcie Escobara ładującego narkotyki na Nikaraguańczyka. asfalt jadący do Stanów Zjednoczonych, szturm kolumbijskich sił zbrojnych na tajne laboratoria w środku dżungli i zdobycie gmachu sądu w Bogocie przez partyzantów M-19, których w walce z ekstradycjami mógł zdalnie kierować Pablo Escobara .


Dowiedziałem się tam, że Pablo udało się przez jakiś czas być zastępcą i że robi „dobroczynność” dla najbiedniejszych ...

Wybrany efemeryczny, dopóki reszta klasy politycznej go nie potępi ... nie popierając bardziej zepsutego od niej! : Mrgreen:

Są 3 sezony, ale upadek Pabla następuje pod koniec S2.

Narcos, historyczna opera mydlana, 3 sezony (2 + 1), 30 odcinków, 50 min, 25 godz., USA 2015



https://fr.wikipedia.org/wiki/Narcos

Jego syn, śledząc serial, napisał książkę, a nawet opowiada o niej na telewizorze we Francji:



0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127