Skrajnie zredukuj zużycie paliwa

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Skrajnie zredukuj zużycie paliwa




przez bobono » 30/12/07, 11:55

Liczby, które mnie zaskakują.

Zużycie diesla 1.9 cylindra.

Silnik na biegu jałowym 0.016 litra na minutę
Silnik pusty, ale przy 3000 obr/min 0.083 litra na minutę.

Kiedy jadę 100 km/h po płaskiej powierzchni, silnik jest bezużyteczny, a mimo to spalam 0.083 i więcej, bo obroty są wyższe.

W drodze do domu do pracy (nie odbyłem podróży powrotnej) 33 km
Czas przejazdu 30 min. Silnik został wyłączony na 15 min (tj. połowa przejazdu. Na resztę wpływ miała bezwładność, nachylenie drogi.

Wynik 4 litry na 100 km dla diesla 306, co zwykle się zdarza
6 litrów na 100 km.
0 x
O.Fournier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/12/07, 11:22
Lokalizacja: RAZAC D'EYMET (24)




przez O.Fournier » 30/12/07, 12:05

Cześć, skoro już tu jestem:

ogólnie rzecz biorąc, im bardziej się spieszymy i/lub spóźniamy (= pośpieszamy), tym więcej konsumujemy. I to dotyczy WSZYSTKIEGO wśród bogatych.

Moralność: im więcej czasu poświęcamy na życie bez konsumpcji (pomyśl,
informuj się, kochaj, kontempluj, śmiej się, ruszaj się itp.), tym bardziej szanujemy Planetę.
0 x
Nie możemy tego wystarczająco powtórzyć: rozumuj globalnie, działaj lokalnie.
Innymi słowy: zdrowy rozsądek blisko ciebie. Proste, prawda?
Z
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Ogranicz maksymalnie zużycie paliwa




przez Chatham » 30/12/07, 14:24

bobono napisał:Liczby, które mnie zaskakują.

Zużycie diesla 1.9 cylindra.

Silnik na biegu jałowym 0.016 litra na minutę
Silnik pusty, ale przy 3000 obr/min 0.083 litra na minutę.

Kiedy jadę 100 km/h po płaskiej powierzchni, silnik jest bezużyteczny, a mimo to spalam 0.083 i więcej, bo obroty są wyższe.

W drodze do domu do pracy (nie odbyłem podróży powrotnej) 33 km
Czas przejazdu 30 min. Silnik został wyłączony na 15 min (tj. połowa przejazdu. Na resztę wpływ miała bezwładność, nachylenie drogi.

Wynik 4 litry na 100 km dla diesla 306, co zwykle się zdarza
6 litrów na 100 km.


Zużycie w l/min nic nie znaczy w przypadku silnika samochodowego, mierzymy je tylko w ten sposób dla silnika przemysłowego (maszyny) lub samolotu...
Przy 3000 obr./min zużycie może wahać się od 1 l/100 do 20 l/100, w zależności od tego, czy stoisz na wysokości 5° do 90 stopni i stromo schodzisz, czy też wspinasz się na przełęcz z prędkością od 1 do 20 stopni na godzinę. na podłodze...
W moim aucie, które posiada ekonometr wskazujący chwilowe zużycie, też jest to doskonale widoczne... (z wyjątkiem tego, że poza mankietem pokazuje "0L/100" dzięki odcięciu wtrysku)
Stare diesle nie miały odcięcia wtrysku „pod górę”: ta funkcja istnieje tylko w silnikach diesla (i benzynie) z elektronicznie sterowanym wtryskiem...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 30/12/07, 14:38

Aby maksymalnie ograniczyć zużycie paliwa, jest prosta: po prostu nie korzystaj z samochodu lub, lepiej, w ogóle go nie posiadaj.

To bardzo głupie rozumowanie, ale mimo wszystko najbardziej poprawne... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Ogranicz maksymalnie zużycie paliwa




przez Cuicui » 30/12/07, 16:32

bobono napisał:Czas przejazdu 30 minut, silnik wyłączony na 15 minut (tj. połowa trasy. Na resztę wpływ miała bezwładność, nachylenie drogi. Wynik 4 litry na 100 km dla diesla 306, co zwykle daje 6 litrów na 100 km.

Silnik się zatrzymał, nie ma już wspomagania hamowania i kierowania, a ponadto istnieje ryzyko zablokowania układu kierowniczego. Czy to nie jest niebezpieczne? Wolę ustawić go w położeniu neutralnym, zostawiając silnik na biegu jałowym. To nadal pozwala ZX TD na przekroczenie 1000 km autonomii.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

oszczędność paliwa




przez bobono » 30/12/07, 16:38

Chatham napisał:Przy 3000 obr./min zużycie może wahać się od 1 l/100 do 20 l/100, w zależności od tego, czy stoisz na wysokości 5° do 90 stopni i stromo schodzisz, czy też wspinasz się na przełęcz z prędkością od 1 do 20 stopni na godzinę. na podłodze...


To moje zdziwienie czy silnik ciągnie czy nie, zużycie jest praktycznie takie samo, po prostu obciążenie zmniejsza prędkość obrotową silnika w związku z czym aby utrzymać te same obroty, trzeba zwiększyć przepływ pompy poprzez przyspieszanie.

W przypadku wtrysków z mechaniczną pompą nadciśnieniową plus pompowtryskiwacze, natężenie przepływu oblicza się obliczając czas pracy wtryskiwaczy elektrycznych.

Jeśli nie będzie już wtrysku oleju napędowego, silnik przestanie pracować.
może przy zwalnianiu następuje odcięcie wtrysku, ale nie na biegu jałowym lub po zwolnieniu nogi z pedału gazu.

Mam dość tego, który ma 100 km do pracy, jeśli nie musi już korzystać z samochodu.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 30/12/07, 16:44

Christophe napisał:Aby maksymalnie ograniczyć zużycie paliwa, jest prosta: po prostu nie korzystaj z samochodu lub, lepiej, w ogóle go nie posiadaj.

To bardzo głupie rozumowanie, ale mimo wszystko najbardziej poprawne... prawda?


musisz to umieć!! : biznes w odległości 5 km ze znaczną różnicą wysokości, rodzina w odległości 40 km itp.. w mieście jest to wykonalne, ale na wsi nie do pomyślenia bez całkowitej samowystarczalności, poproś André o radę.....
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 30/12/07, 19:48

Christophe napisał:Aby maksymalnie ograniczyć zużycie paliwa, jest prosta: po prostu nie korzystaj z samochodu lub, lepiej, w ogóle go nie posiadaj.

To bardzo głupie rozumowanie, ale mimo wszystko najbardziej poprawne... prawda?


Kompletnie się zgadzam!!! : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
MM
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/01/08, 23:19
Lokalizacja: Grenoble




przez MM » 11/01/08, 23:26

Cześć,
Osobiście pokonywałem dziennie 50 km... cóż, często było nas w aucie 3-4 osoby, każdego dnia tygodnia.
Nowość: Na autostradzie jeżdżę 90-100 km/h, od razu widać to po spalaniu (przynajmniej w moim aucie).
0 x
Carpooling według geolokalizacji:
http://www.LaRoueVerte.com
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5279

Re: Ogranicz maksymalnie zużycie paliwa




przez Remundo » 12/01/08, 00:19

Bonjour à tous,

Chatham napisał:Przy 3000 obr./min zużycie może wahać się od 1 l/100 do 20 l/100, w zależności od tego, czy stoisz na wysokości 5° do 90 stopni i stromo schodzisz, czy też wspinasz się na przełęcz z prędkością od 1 do 20 stopni na godzinę. na podłodze...


Jest to całkowicie prawdziwe, szczególnie w przypadku wszystkich nowoczesnych silników z wtryskiem (powiedzmy z lat 1980. XX wieku z pierwszymi komputerami Bosch KE-jetronic, DI motronic...), które mają obecnie tego rodzaju mapę wtrysku.. .
Obraz
Który dostosowuje czas wtrysku na podstawie dwóch parametrów: obciążenia (głównie w oparciu o sposób wciśnięcia pedału przyspieszenia) i prędkości obrotowej (obroty/min) silnika w oparciu o prędkość obrotową wału korbowego.

W starych silnikach tego typu regulacja była mniej więcej mechaniczna, albo jej nie było... Od tego czasu w grę wchodzi wiele innych parametrów, istnieją nawet sekwencje wtrysku wstępnego, wtrysku głównego i wtrysku wtórnego, paradoksalnie w celu oczyszczenia silnika z zanieczyszczeń Filtr cząstek...

Aby zużywać jak najmniej należy jeździć płynnie, hamować jak najrzadziej, podczas zjazdów zostawiać samochód na 5 biegu, aby ograniczyć hamowanie silnikiem (UWAGA, aby nie przegrzać hamulców, zmienić bieg na DÓŁ w przypadku przedwczesnego hamowania. .. )

Miej dobrze napompowane opony i zamknięte okna, najlepiej sedan, a nie kombi. Przy przyspieszaniu przełączaj na następny bieg zaraz po osiągnięciu maksymalnego momentu obrotowego silnika (nie zwiększaj obrotów, nie zmniejszaj obrotów przy przyspieszaniu), ponieważ generalnie każdy nadmiar któregoś z 2 parametrów obciążenia/obciążenia prowadzi do diety do nadmiernej konsumpcji.

Cóż, na pewno nie jest to sportowa jazda. : Lol:
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56