Popiół do udrożnienia rur?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Popiół do udrożnienia rur?




przez lejustemilieu » 04/04/07, 10:33

Bondjou,
Problem: regularnie zatyka mi się rura odprowadzająca brudną wodę z kuchni... Za bardzo skąpi mydła? Wysyłam za mało gorącej wody? Słabo wykonane rury? Nie wiem..
Moja była żona powiedziała mi: „ho! ale do konserwacji rur używałem środka odblokowującego co 3 tygodnie”
A więc jak na razie ogrzewam się drewnem, zastanawiałam się, czy... nie wsypuję od czasu do czasu przefiltrowanego popiołu do zlewu.... czy to jest soda? nie? i jest trochę bardziej ekologiczna niż odblokowujący supermarkety...
Zanim to zrobię, czekam na opinię....
Alain
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 04/04/07, 11:27

Robiłem coś do zlewu kuchennego, który nigdy się nie zatykał, kiedy miałem mieszkanie.
Piłam kawę zrobioną z kawy mielonej i wody (mówię, bo dzisiaj jest tak wiele różnych sposobów parzenia kawy). No cóż, po prostu przelałem zawartość filtra po kawie, do zlewu. Dzięki temu nigdy nie miałam ich zatkanych. Technikę tę potwierdził mi ówczesny znajomy...

To proste, bez dodatkowych kosztów... Jednak nie jestem pewien, czy przedsiębiorstwu wodociągowemu się to podoba... Pamiętajcie o tych wszystkich śmieciach, które przedostają się przez rury w kuchni... To nie może być negatywne.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/04/07, 11:37

ThierrySan napisał:Robiłem coś do zlewu kuchennego, który nigdy się nie zatykał, kiedy miałem mieszkanie.
Piłam kawę zrobioną z kawy mielonej i wody (mówię, bo dzisiaj jest tak wiele różnych sposobów parzenia kawy). No cóż, po prostu przelałem zawartość filtra po kawie, do zlewu. Dzięki temu nigdy nie miałam ich zatkanych. Technikę tę potwierdził mi ówczesny znajomy...

To proste, bez dodatkowych kosztów... Jednak nie jestem pewien, czy przedsiębiorstwu wodociągowemu się to podoba... Pamiętajcie o tych wszystkich śmieciach, które przedostają się przez rury w kuchni... To nie może być negatywne.

****************************************
Tak, tak, często „mamusie” używały tego...
Mam jednak wątpliwości co do odtłuszczania rur... Powiedziano mi też, że ten system eliminuje nieprzyjemne zapachy...
Tak czy inaczej, odpady kawowe są w 100% organiczne… cóż, prawie :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 04/04/07, 13:57

Ze swojej strony fusy z kawy rezerwuję do ogrodu: to dobry środek odstraszający ślimaki...
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 04/04/07, 18:04

No cóż, wydaje mi się, że był to nawet odtłuszczacz... a poza tym, jeśli chodzi o zapachy, tak, eliminuje też nieprzyjemny zapach zlewu!
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 23/11/12, 19:04

Dobry wieczór, wiem, że to nie ma nic wspólnego z popiołami, ale oto, co znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=Sb8oc7wpDb0
Widziałem to pokazane na pobliskiej wystawie, ten system wydaje się innowacyjny
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/12, 20:07

prawdziwym środkiem odblokowującym jest soda kaustyczna, która zjada skórę i jest bardzo niebezpieczna... ten sam efekt będzie miał potaż kaustyczny

ale popiół to zwykły potas: dla chemików węglan potasu

schrzaniono nauczanie zmieniając słownictwo: w 1900 roku potaż oznaczał węglan potasu, a trzeba było mówić, że potaż żrący oznacza wodorotlenek potasu

Nie wiem dokładnie, w którym roku zmieniło się nauczanie chemii: teraz potas w skrócie oznacza wodorotlenek potasu... nauczanie się zmieniło, ale nie przepisano wszystkich książek, ani nawet nie zmieniono nazwy handlowej

Podsumowując, nigdy nie przestajemy widzieć zamieszania

zmiana słownictwa jest niebezpieczna... gorzej, jeśli nastąpiła zmiana słownictwa, będziemy musieli nauczyć się w szkole daty i uzasadnienia tej zmiany, abyśmy mogli zrozumieć i zachować ostrożność...

wniosek, że słowa potaż lub sama soda nic już nie znaczą

a potaż, nie żrący, w popiele nie odblokowuje... Powiedziałbym nawet, że w popiele jest też wapno i wszelkiego rodzaju pyły mineralne, a raczej takie, które jeszcze bardziej zatykają

fusy z kawy to coś innego: naprawdę czyszczą, nawet jeśli nie rozumiem dlaczego

ale bądź ostrożny, fusy z kawy chronią rury, aby zapobiec ich zatykaniu, ale nie zdziałają cudów, aby je odblokować... w przeciwieństwie do sody kaustycznej, która skutecznie rozpuszcza niektóre blokady

szkoda tylko, że jeśli soda kaustyczna nie uda się odblokować, jest to bardzo niebezpieczne dla tych, którzy będą musieli zdemontować rury, aby rozwiązać problem

Mówię, że soda kaustyczna jest dobra na udrożnienie, gdy nadal idzie trochę wolno: szczególnie nie wtedy, gdy jest całkowicie zatkana
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/11/12, 20:27

Tak… i jak odzyskać szmatę/szmatkę… zanim ona sama zablokuje kolektor i inne „Y” nieco dalej?

Szmatka AMHA wcale nie jest reprezentatywna dla „zatkanej” rury, przez którą zawsze przepływa minimalna ilość wody… dlatego nie będzie wcale takiego samego wzrostu ciśnienia, który powoduje, że blokada przemieszcza się jak tłok. Jeśli nie mamy dostępu do wyjścia, aby odzyskać szmatę, wygląda to bardziej na maszynę do zwiększania problemów, a nie ich rozwiązywania. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 23/11/12, 20:56

Właściwie widziałem to na wystawie, kto wie, czy nie zwiększy się nacisku kranu, aby zadziałało podczas demonstracji, przypomina to telezakupy z tysiącami produktów, pokazujemy zalety, łatwość obsługi, ale nie wszystkie wady
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/12, 21:45

szmatka służy do celów demonstracyjnych... nie należy celowo używać szmatki do czyszczenia rur!

problem w tym, że jeśli jest bardzo zapchany, a masz na kranie 4 bary, to rury PCV nie wytrzymają... pękną lub gdzieś się poluzują: bezpieczniej będzie ustawić ciśnienie na reduktorze: wydaje się, że 0,5 bara mi wystarczy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77