Wiele prochy ... co z tym zrobić?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
tatchic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/01/10, 10:06

Wiele prochy ... co z tym zrobić?




przez tatchic » 05/01/10, 10:18

Witam,
Jestem nowy na tej stronie, więc trochę się rozglądam.
Tutaj ogrzewam się kotłem na drewno. Spożywam trzy taczki drewna dziennie. Pod koniec tygodnia znajduję się z co najmniej 2 10-litrowymi wiadrami popiołu. Nie wiem, co z tym zrobić. Mam ogródek pełen hortensji, w czym mogę te popiół rozrzucić a jeśli tak to ile ?? Co mogę z tym wszystkim zrobić oprócz prania. Na razie umieściłem je w terenie, ale jestem przekonany, że to mogłoby być dla mnie skuteczne, ale jak, bo naprawdę mam ich dużo .. Bardzo dziękuję za uwagę
Tatchicki
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/01/10, 12:19

1) Ogród pełen hortensji: a priori, miałbyś kwaśną glebę!

2) Stamtąd twoje popioły stanowią raczej podstawowy nawóz (w przeciwieństwie do kwasu). Więc albo utrzymasz kwaśną glebę sprzyjającą kilku tak zwanym roślinom "buryère" i wsypiesz trochę popiołu, a resztę pozostawiasz na rękach.

Lub chciałbyś przerobić niektóre lub wszystkie, aby wyhodować więcej roślin (użytecznych lub ozdobnych) i tam możesz umieścić o wiele więcej popiołu ...

3) to powiedziawszy, że nawet w drugim przypadku dojdziemy do granic: chłonności roślin, zwłaszcza potażu (popiół jest bogaty w potaż, stąd ich możliwe użycie jako detergentu, oczywiście naturalne, ale mimo wszystko zanieczyszczają, gdy ten potaż jest następnie wyrzucany do kanalizacji - niektóre „chemiczne” środki powierzchniowo czynne mogą być znacznie bardziej skuteczne przy znacznie niższej zawartości i znacznie bardziej biodegradowalne; dlatego uważaj na fałszywy dobry pomysł; czuję że znowu będę krzyczeć!).
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

dużo popiołu




przez tigrou_838 » 05/01/10, 14:25

Witam i dobry rok.

więc masz dwa 10-litrowe wiadra popiołu ^ na tydzień.

w domu w tej chwili 1 wiadro 10l popiołu na dwa tygodnie, kładę trochę na trawnik jak siewca, ona lubi (trawnik), potem u podnóża każdej plantacji dobry wkład na zimę w glebie bardzo gliniastej Lotaryngii i trochę na trzy kompostownik, do którego wrócę na wiosnę.
kiedy mam za dużo, mam sąsiada, który ma duży ogród kwiatowy i warzywny, bardzo potrzebuje, a jego ogród jest bardzo piękny, więc nie ma nadwyżek.

Więc tutaj możesz wziąć to, czego potrzebujesz, jako radę.

Pocałunki. : Mrgreen:

Tigrou
0 x
tatchic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/01/10, 10:06




przez tatchic » 05/01/10, 15:56

Dziękuję Ci..
Tak, powiedziałbym nawet, że mam 15l, po prostu poszedłem opróżnić wiadro na polu.
Mam tylko 6 akrów ziemi, więc 3 na trawnikach i mam tylko hortensje .. LOL .. hortensje wszelkiego rodzaju, ale tylko hortensje, więc ... które rozwiązanie wybrać .. nadal muszę udaje się wykorzystać wszystkie te popioły ... daj spokój, kontynuuję moje badania ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 05/01/10, 21:38

Może lepsze i mniej drewna ułatwi Ci życie?
Konieczne będzie sprawdzenie, czy Twój piec na drewno (kaseta, kominek ...) jest naprawdę
dostosował Twój budynek.
Ponieważ 3 drewniane taczki dziennie to ogromna ilość.
0 x
tatchic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/01/10, 10:06




przez tatchic » 06/01/10, 13:02

Witam,

Tak, wiem, to ogromne, ale normalne zużycie. Nie jest to ani kaseta, ani kominek, to kocioł, w którym bezpośrednio układam swoje kłody. Mam dwupiętrowy dom i tylko tym ogrzewam, mam kocioł opalany olejem, który pracuje w mniej zimne dni. W tym czasie już działa ten opalany drewnem, bo jest dla mnie tańszy.Mam zapas wody wynoszący tysiąc litrów, który trzeba podgrzać i który pozwala na dalsze rozprowadzanie gorącej wody w kaloryferach w nocy. podczas gdy ogień gaśnie około 01 w nocy Więc włączam go z powrotem każdego ranka. Próbowałem już włożyć mniej drewna ale nie jest to możliwe, kocioł wtedy gaśnie .. i przy takiej pogodzie nie trzeba chyba mówić, że kręci się ... :zmarszczyć brwi: dziękuję
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 06/01/10, 13:09

Witam,

Mam rozwiązanie na zmniejszenie ilości popiołu: jest to zmniejszenie zużycia drewna : Chichot: : Chichot: : Chichot: A do tego musimy ocieplić dom, ponieważ 3 drewniane taczki zaczynają dużo robić. Ale potem musisz zobaczyć wielkość domu. Czy możesz nam powiedzieć więcej o jego powierzchni, geometrii, orientacji izolacji?
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 06/01/10, 15:51

Czy Twój kocioł jest regularnie czyszczony?
Zwykle musisz to robić co tydzień na dobre
Chyba że jest to dopalanie.
konserwacja jest inna.
Zapobiegaj nawet 3 taczkom dziennie w kotle
ze starego modelu (ponad 20 lat) robi wrażenie.

Aby wrócić do ośrodków, mam ich i wiele
mniej.
Położyłem trochę na ściółce kur, zamienia ich odchody w
„kompost” w mniej niż 2 dni.
Reszta jest rozrzucona na trawniku, na którym nie ma już mchu.
Trawnik z którego nigdy nie zbieram skoszonych kawałków i do którego
Wiosną rozkładam norę kur.
Ponieważ rośnie bardzo dobrze, gwarantowane 1 koszenie tygodniowo.
Przyznaję, że uwielbiam bawić się traktorem do trawy.


: Chichot:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 06/01/10, 16:25

pokazujesz, że popiół może być bardzo dobrym składnikiem trawnika.

Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić pellet, aby spalił się podczas koszenia trawnika, a cnotliwy cykl zostanie zakończony, gdy ponownie umieścisz popiół na trawniku, może nawet ...

cykl superjednostkowy do klucza ;-)
0 x
A bientôt!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 06/01/10, 17:00

Cześć Tatchic!

Możesz, jeśli masz ciemne i wilgotne miejsce, użyć go do uprawy grzybów, zmieszane z glebą wydaje się dawać dobre wyniki.

Jednak nie mam warunków, aby spróbować!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102