„W krainie energii atomowej” - Francja 2 - 17 września

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

„W krainie energii atomowej” - Francja 2 - 17 września




przez Rulian » 09/09/09, 00:51

Właśnie wróciłem z przedpremierowego pokazu filmu dokumentalnego „In the Land of Nuclear” w reżyserii Esther Hoffenberg w Café des Images w Hérouville St Clair. Film zostanie wyemitowany w France 2 w czwartek 17 września o 22:55 w France 2.

Celem tego dokumentu jest poznanie codziennego życia mieszkańców Przylądka Hagi, najbardziej bogatego w broń nuklearną regionu na świecie. Następują po sobie wywiady i spotkania z mieszkańcami, wybranymi urzędnikami, studentami, stowarzyszeniami i pracownikami elektrowni jądrowych, aby namalować portret społeczności – podzielonej pomiędzy nieoczekiwanymi korzyściami gospodarczymi a niepokojami w obliczu ciągłych wątpliwości – żyjącej w obliczu przemysłu nuklearnego tak wszechobecnego jak on jest tabu.

Neutralne, bardzo delikatne i bardzo ludzkie podejście reżysera pozwala na bezstronne i fascynujące spojrzenie na różne kwestie nuklearne, a zwłaszcza na związek, jaki wszyscy mamy z energetyką jądrową. Film traktuje temat bardzo poważnie, traktując jednocześnie element humoru i fragmenty bardzo „drugiego stopnia”, które czasem wywołują śmiech (żółty?)

Po projekcji odbyła się bardzo ożywiona dyskusja z udziałem reżysera, producenta i przedstawicieli ACRO (Stowarzyszenia na rzecz Kontroli Radioaktywności na Zachodzie) oraz Villey-Desmeserets College w Caen. Zwróć uwagę na przybycie (odważnego, przynajmniej tak mu dajmy) dyrektora ds. komunikacji Arevy. Przybyło wiele osób zaangażowanych w walkę o energię jądrową w Normandii i przyniosło swój wkład i świadectwa.

Dziękuję i gratuluję Esther Hoffenberg za ten znakomity raport, dziękuję Café des Images za wyprzedany pokaz debaty, dziękuję France Télévision za wyemitowanie po raz drugi w tym roku doskonałego raportu otwierającego na nowo debatę na temat energii jądrowej władzę we Francji (po programie Pièce à Conviction „Skandal skażonej Francji” z 11 lutego na antenie France 3).

A zatem wszyscy w telewizorach w czwartek, 17 września o 22:55 na antenie France 2, aby w żadnym wypadku nie przegapić emisji tego reportażu!! Do zobaczenia i pokazania!
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 09/09/09, 08:18

Oprócz śmiechu przed telewizorem 3 i 4 października jest jeszcze coś takiego:
(kopiuj wklej)

Po wielkim sukcesie imprezy
Berlin antynuklearny (50 tys. osób)

„Wyjście z energetyki jądrowej” wzywa do mobilizacji
3 i 4 października w Colmar na zamknięcie
elektrowni Fessenheim (Haut-Rhin)



- Poruszono kwestię żywotności elektrowni jądrowych
z przypadkiem najstarszego we Francji, Fessenheim

- Z pełnym programem tych dwóch dni można zapoznać się tutaj:
http://www.fermons-fessenheim.org/spip.php?article1

- Wyjazdy grupowe organizowane są niemal wszędzie we Francji:
http://www.fermons-fessenheim.org/spip.php?rubrique35



Sieć „Exit Nuclear” z radością przyjmuje wielki sukces demonstracji, która w sobotę 50 września w Berlinie zgromadziła ponad 000 5 osób na rzecz wyjścia z energetyki jądrowej. Czy to w Niemczech, czy we Francji, nieustanna reklama atomu nie oszukuje opinii publicznej: energia jądrowa pozostaje jedną z najbardziej zanieczyszczających i bezsprzecznie najniebezpieczniejszych źródeł energii.

Pierwotnie francuskie elektrownie jądrowe miały działać maksymalnie 30 lat. Najstarsze, począwszy od Fessenheim (Alzacja), osiągają obecnie ten zaawansowany wiek... ale EDF i państwo pronuklearne chcą przedłużyć ich żywotność, zwiększając ryzyko nuklearne: elektrownia jest zawsze bardzo niebezpieczna, nawet jeśli nowy, ale ryzyko to wzrasta z czasem.

Należy również zauważyć, że tej kwestii nie można rozwiązać budową nowych reaktorów, ponieważ one również staną się… starymi reaktorami, co utrwali problem. Nawet jeśli byłoby lepiej nie budować reaktorów jądrowych lub przynajmniej je w międzyczasie zamknąć, dziś istnieje realna szansa na wykorzystanie energii jądrowej poprzez zamykanie reaktorów, gdy osiągną wiek 30 lat.

Prawdziwa katastrofa nuklearna we Francji była już kilkakrotnie bliska, np. w latach 1969, 1980 i 1987 w St-Laurent (Loir-et-Cher) czy w 1999 r. w Blayais (Gironde). Nie zawsze będzie dopisało szczęście: reaktory jądrowe muszą zostać zamknięte, zanim wydarzy się najgorsze.

Zamknięcie reaktorów jądrowych zaprzestanie również wytwarzania odpadów radioaktywnych, które gromadzą się w dramatycznym tempie i dla których nie ma rozwiązania. Musimy także pochwalić mobilizację stowarzyszeń i obywateli, którzy udaremniają obecne próby państwa polegające na tworzeniu składowisk odpadów radioaktywnych, co byłoby prawdziwą zbrodnią wobec obecnych i przyszłych pokoleń.

W sobotę 3 października i w niedzielę 4 października obywatele całej Francji, ale także zagranicy (Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii itp.) zbiorą się w Colmar, aby podjąć działania, w szczególności w ramach dużej demonstracji w sobotę października 3 (14:3, Place Rapp). Wieczór 4 października i dzień XNUMX października upłyną pod znakiem konferencji, debat i działań artystycznych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 09/09/09, 09:54

Być może oficjalny link do FR2? Czy to jest w podczerwieni?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 09/09/09, 12:35

Tak, sądzę, że dzieje się to w podczerwieni.
Ale w tej chwili na stronie internetowej programu nie ma nic na temat 17 września.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 17/09/09, 22:15

Rozpocznie się za 40 minut... ale strumień podczerwieni jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej, jak sądzę... więc bez stresu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 17/09/09, 23:02

Cholera, to teraz

nagrasz, mam nadzieję
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
koni26
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 18/09/09, 00:55




przez koni26 » 18/09/09, 01:29

Dobry wieczór,

Osobiście uważam, że energetyka jądrowa jest rozwiązaniem na przyszłość, szczególnie w obliczu niepokojącego globalnego ocieplenia.

A teraz odpowiadając panu, wyjdź z energetyki jądrowej,

Dlaczego wydłużamy żywotność elektrowni?
- Mówiąc najprościej, żywotność elektrowni zależy od zbiornika reaktora... wszystko inne, co może zastąpić.

Metal zbiornika, który jest stale monitorowany i narażony na promieniowanie, staje się kruchy i po setkach lat może z grubsza stać się szkłem.

I najwyraźniej inżynierowie, którzy zdecydowali się na wydłużenie produkcji elektrowni o kilka dekad, wynikali z tego, że regresja jest wystarczająco słaba.

robiąc to, unikamy nadmiernej dekonstrukcji i odbudowy... (co zanieczyszcza...)

A w przypadku katastrof nuklearnych mogę wam powiedzieć, że znalibyście wszystkie środki bezpieczeństwa stosowane w elektrowni jądrowej i nawet przez chwilę nie pomyślelibyście, że coś takiego mogłoby się wydarzyć.


Dla informacji, jeśli zebraliśmy wszystkie wysoce radioaktywne odpady,
Zmieściłby się na boisku piłkarskim na wysokości około 10m.

Za 500 lat ludzkość niezwykle się rozwinie, wysoce radioaktywne odpady będą przechowywane przez tysiące, a nawet setki tysięcy lat.
i myślę, że do tego czasu znajdziemy realne rozwiązanie tego problemu.

Nawiasem mówiąc, zużycie energii elektrycznej jest coraz wyższe, a kiedy na naszych drogach pojawią się już wszystkie samochody elektryczne, mogę państwu powiedzieć, że to nie dzięki waszym turbinom wiatrowym będziemy dostarczać wszystkim energię elektryczną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 18/09/09, 07:58

Capt_Maloche napisał:Cholera, to teraz

nagrasz, mam nadzieję


Tak, widziałem i nagrałem

Nie było to aż tak ciekawe: rozmawialiśmy tylko o fabryce w La Hague i bez jakiejś wielkiej „miarki” (nie dowiedziałem się zbyt wiele poza tym, że w regionie mówienie o broni nuklearnej jest tabu :D)...czasami naprawdę długie... (przepraszam Rulian) : Chichot:

Aspekty ekonomiczne (m.in. dla gmin lokalnych) VS aspekty ekologiczne.

Gospodarka pozwalająca nam przymknąć oko na pewne kwestie ekologiczne...

Jak zwykle w przypadku broni nuklearnej, widzieliśmy tam działaczy Greenpeace.

Ciekawsze od pozostałych zeznania: świadectwo byłego kierownika budowy Arevy (wówczas Cogema), który stwierdził, że prace budowlane zostały źle wykonane (a raczej były wówczas zbyt mało znane) i że to stwarza (będzie stanowić) problemy... które należy skonsolidować i poprawić, ale Areva ma problemy...

Mówimy też o EPR (plac budowy tuż obok: jest dobry, skupia ryzyko :D): 3.3 mln euro za „proto”… które „anty” woleliby umieścić (i choć raz ich bronię):
a) zmniejszenie potrzeb (izolacja itp.)
b) zwiększenie efektywności energetycznej (silnik itp.)
c) różne odnawialne źródła energii

Sarko uruchomił drugi projekt EPR.

Ten dokument. został nakręcony, myślę, na początku 2008 roku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 18/09/09, 08:12

Znowu szykowny, profesjonalny lobbysta EdF na forums :)

koni26 napisała:Osobiście uważam, że energetyka jądrowa jest rozwiązaniem na przyszłość, szczególnie w obliczu niepokojącego globalnego ocieplenia.


Fałsz, rozszczepienie jądrowe nigdy nie zapewni więcej niż 5% PE w skali globalnej...więc jego wpływ będzie prawie zerowy...To dokładnie tak, jak ci, którzy myślą, że francusko-francuski podatek węglowy uratuje globalny klimat.

koni26 napisała:Nawiasem mówiąc, zużycie energii elektrycznej jest coraz wyższe, a kiedy na naszych drogach pojawią się już wszystkie samochody elektryczne, mogę państwu powiedzieć, że to nie dzięki waszym turbinom wiatrowym będziemy dostarczać wszystkim energię elektryczną.


Nadal się mylisz... Twój rząd wielkości jest prawidłowy! Obliczyłeś to, czy wyciągasz liczbę z kapelusza?

Do zasilania wszystkich prywatnych pojazdów elektrycznych wystarczyłyby 1–2 reaktory… pod warunkiem, że obciążenie jest rozłożone (bez wartości szczytowych)…

Ale najlepiej jest ładować energię fotowoltaiczną bezpośrednio w domu: w ten sposób wkurzamy twoich szefów! Cześć cześć cześć! Ale „nikt” (wśród awanturników) najwyraźniej tego nie chce…

Zobacz dyskusję samochód przyszłości

Zużycie energii elektrycznej rośnie, ponieważ zbyt wiele osób wyposaża się w pompy ciepła i ogrzewanie elektryczne… Specjaliści sponsorowani przez EdF, którzy zainstalowali konwektory… to może być nadal aktualne!

Hej, byłoby ciekawie mieć kWh/mieszkańca według kraju europejskiego!

Inaczej wracając do tematu, relacja Jądrowy RAS zainteresował mnie znacznie bardziej... i zaintrygował!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/09/09, 09:44

Christophe napisał:Do zasilania wszystkich prywatnych pojazdów elektrycznych wystarczyłyby 1–2 reaktory… pod warunkiem, że obciążenie jest rozłożone (bez wartości szczytowych)…

Ale najlepiej jest ładować energię fotowoltaiczną bezpośrednio w domu: w ten sposób wkurzamy twoich szefów! Cześć cześć cześć! Ale „nikt” (wśród awanturników) najwyraźniej tego nie chce…
...


Oto kolejny temat rozwoju stowarzyszenia :D
autonomiczne ładowanie przyszłych pojazdów elektrycznych

Capt_Maloche napisał:nowy terminal nikilobby jest teraz online w sklepie ekologicznym...



Christophe napisał:...

Wzrasta zużycie energii elektrycznej ponieważ zbyt wielu ludzi wyposaża się w pompy ciepła oraz w ogrzewaniu elektrycznym… Specjaliści sponsorowani przez EdF, którzy zainstalowali konwektory… to może być nadal aktualne!


TAK! To zabawne, dzwoni mi w uszach : Chichot: RRHHHOOO, mój system split jest bardzo mały, zużyję kw.h energii elektrycznej, aby zastąpić kw.h paliwa

będzie to prawdą, o ile będą istniały stare budynki, które są słabo izolowane i słabo izolowane pod każdym względem, a przede wszystkim źle zorientowane, a także po prostu źle zaprojektowane, a zatem do rozbiórki
ale tutaj nie będziemy odnawiać zasobu nieruchomości w najbliższej przyszłości, nie licząc „dziedzictwa”, którego absolutnie nie wolno ruszać…

zatem z WPR zostanie sprzedany, ponieważ EDF faworyzuje nowe EPR (nasze zakupy to nasza praca, czy to wam o niczym nie przypomina?)
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 18 / 09 / 09, 09: 52, 2 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128